Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Chore na sepsę dziecko jest bezpieczne

Nie ma zagrożenia życia dziecka chorego na sepsę, które przebywa w łomżyńskim szpitalu. Jak twierdzi dr. Zofia Skorupska zastępca ordynatora, która prowadzi pododdział dzieci zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i bezpośrednio opiekuje się chorym 11-miesięcznym dzieckiem „szybko wraca (dziecko) do zdrowia”. - Nie wiem czy na święta wróci do domu, ale zaraz po świętach na pewno – mówił dr Skorupska.

Dziecko trafiło do szpitala w ubiegłym tygodniu. Wówczas stan małego pacjenta był ciężki. Dziecko trafiło do szpitala z objawami toksycznymi, ze zmianami skórnymi, wybroczynami ale jeszcze „w czas” - podkreśla dr Skorupska.
- Było leżące, apatyczne, toksyczne, nie reagowało na bodźce zewnętrzne. Po zastosowaniu odpowiedniego leczenie już dnia następnego stan dziecka diametralnie sie poprawił. Następnego dnia jak przyszłam do pracy – to był piątek – dziecko stało na własnych nóżka w łóżeczku – podkreśla lekarz opiekujący się małym pacjentem.  

Lekarze łomżyńskiego szpitala uspokajają - zachorowanie na sepsę nie jest czymś nadzwyczajnym. Każdego roku w tym szpitalu leczonych jest po kilka - kilkanaście osób chorych na sepsę.
- Na oddziale zakaźnym szpitala w Łomży pracuję od 30 lat i sepsa zawsze była – mówi dr Skorupska i podkreśla, że „zwiększonych ilości zachorowań (na sepesę) w naszym regionie nie obserwuje się”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę