Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Sepsa w Łomży

Pierwszy w tym roku przypadek sepsy (ogólne zakażenie organizmu) wykryto w województwie podlaskim. Jak poinformował telewizyjny „Obiektyw” powołując się na białostocki sanepid sepsę wykryli łomżyńscy lekarze. Zachorowało roczne dziecko. Dzięki szybkiej pomocy lekarskiej wraca już do zdrowia. Choć przedstawiciele sanepidu uspokajają, że epidemia sepsy w żadnym razie nam nie grozi, to strach przed zachorowaniem sprawił, że z aptek zniknęły już szczepionki.


- Babcia, która pilnowała dziecko zauważyła plamy na ciele, wybroczyny na ciele. W związku z tym dziecko bardzo szybko trafiło do szpitala. Podjęte zostało leczenie. Dziecko wraca do zdrowia – mówiła w „Obiektywie” Alicja Gabrylewska, podlaski inspektor sanitarno-epidemiologiczny.
Jednocześnie przedstawiciele sanepidu uspokajają, że nie ma zagrożenia epidemią sepsy. Najlepszym jednak zabezpieczeniem jest szczepienie ochronne. Niestety nie jest obowiązkowe, a co się z tym wiąże także drogie. Na szczepionkę przeciwko bakteriom wywołującym sepsę trzeba wydać od stu do trzystu złotych, a po drugie - szczepionkę trzeba zdobyć. Tymczasem po serii zachorowań na sepsę na Opolszczyźnie szczepionki zniknęły także z aptek w województwie podlaskim.  

    zobacz: Sepsa Wikipedia
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę