Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Obronią Łomżę i Ziemię Łomżyńską?

Grupę Inicjatywną na rzecz rozwoju Łomży i Ziemi Łomżyńskiej powołano przy łomżyńskiej „Solidarności”. Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia ma ona monitorować, recenzować i piętnować działania białostockich władz województwa jeśli będą one zmierzały do marginalizacji znaczenia Łomży i regionu. Szczególną wagą członkowie grupy chcą przywiązywać do prowadzonej przez władze polityki kadrowej i finansowej.

Jak podkreślał jeden z pomysłodawców powołania grupy Henryk Piekarski – przewodniczący łomżyńskiej „Solidarności” „następuje niezrównoważony rozwój województwa podlaskiego, a Łomża i Ziemia Łomżyńska jest dyskryminowana”. Stąd pomysł powołania zespołu, który nie będzie się bał ostro występować w obronie tego regionu.
Póki co tworzą go osoby związane z NSZZ „Solidarność” z Łomży, Kolna i Zambrowa, ale docelowo swym zasięgiem inicjatywa ma objąć całe byłe województwo łomżyńskie.
Sławomir Zgrzywa – były marszałek województwa podlaskiego i jeden z założycieli Grupy Inicjatywnej podkreśla, że jej celem jest przede wszystkim monitorowanie tego co robią władze miejskie i wojewódzkie.
- Chcielibyśmy być lepiej traktowani w województwie podlaskim – mówił Zgrzywa, podkreślając przy tym, że dotychczasowe podobne przedsięwzięcie, które były podejmowane nie sprawdziły się.
Członkowie grupy zaznaczają, że ich inicjatywa jest apolityczna, choć Henryk Piekarski nie wyklucza startu w majowych wyborach do sejmiku województwa podlaskiego.
- Wiem, że głos tylko związkowca często jest za słaby – mówił Piekarski podkreślając, że ostatecznej decyzji o starcie jeszcze nie podjął, i że musi to skonsultować ze związkowcami z „Solidarności”.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę