Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ratownicy medyczni z Łomży zbierają na defibrylator-chcą zarobić 6 tysięcy na pakowaniu zakupów

Ratownicy stoją przy kasach w supermarkecie i pomagają klientom w pakowaniu zakupów. Chcą w ten sposób zarobić 6 tysięcy złotych, za które kupią przenośny defibrylator. W ten sposób łomżyńscy ratownicy medyczni z Polskiego Czerwonego Krzyża zarabiają pieniądze na potrzebny im sprzęt. Potrzebują go, żeby być w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego - tłumaczy szef grupy, Przemysław Kowalewski. Akcja ratowników spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów supermarketu, w którym zbierają oni pieniądze. Większość z nich wrzuciła po kilka złotych do puszki.

Grupa łomżyńskich ratowników medycznych z PCK nie miała jeszcze okazji sprawdzić swoich umiejętności podczas katastrofy czy wypadku. "Na szczęście, bo to zawsze wiąże się z cierpieniem ludzi" - dodaje szef grupy. Umiejętności ratowników wykorzystali jednak organizatorzy pielgrzymki Benedykta XVI do Polski. Łomżanie byli w sektorach najbliżej Papieża i udzielali pomocy medycznej pielgrzymom. Tegoroczna zbiórka to nie pierwsza akcja, podczas której ratownicy zbierają pieniądze na sprzęt. W czasie świąt Bożego Narodzenia łomżyńscy ratownicy pakując zakupy zebrali ponad 5 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczyli na profesjonalną torbę ratowniczą, nosze i butle z tlenem.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę