Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Zatrzymano nielegalne automaty do gier

Podczas minionego weekendu łomżyńscy celnicy, ujawnili w jednym z lokali gastronomicznych w Wysokim Mazowieckim, urządzanie gier na automatach wbrew przepisom ustawy o grach i zakładach wzajemnych. W wyniku wspólnej akcji z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Wysokim Mazowieckim zatrzymano 2 nielegalne automaty do gier.

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.07.1992 r. o grach i zakładach wzajemnych, urządzanie gier na automatach wymaga uzyskania stosownego zezwolenia wydawanego przez Ministra Finansów, a urządzanie gier na automatach o niskich wygranych zezwolenia właściwego miejscowo dyrektora izby skarbowej.

Zgodnie z art. 107 kodeksu karnego skarbowego, urządzanie lub prowadzenie gier na automatach lub automatach o niskich wygranych wbrew przepisom ustawy o grach i zakładach wzajemnych podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Ponadto automaty służące do uprawiania nielegalnego procederu podlegają przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

W przedmiotowej sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe - poinformował Maciej Fiłończuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę