Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

To był dobry rok dla Pepees-u

Rok 2006 był dla łomżyńskiego Pepeesu zdecydowanie lepszy niz rok 2005 – wynika z raportu rocznego opublikowanego przez zarząd firmy. W 2006 roku zysk netto przedsiębiorstwa wyniósł 1 mln 900 tys zł wobec straty rzędu ćwierc milion a złotych w roku 2005. Jak podkreśla Andrzej Kiełczewski prezes firmy wynik ten osiągnięto mimo niekorzystnych warunków klimatycznych, które miały znaczący wpływ na pozyskanie ziemniaka, stanowiącego główny surowiec do produkcji Pepeesu.


Ubiegłoroczne przychody spółki były wyższe aż o 13% od tych z 2005 roku i wyniosły ponad 77 mln zł. Szczególnie pozytywnym zjawiskiem był wzrost udziału eksportu produktów w przychodach spółki – podkreśla prezes Kiełczewski. W 2006 roku udział sprzedaży eksportowej zwiększył sie z 28% do 32% przychodów względem roku 2005.
W 2006r Pepees zrealizował projekty inwestycyjne, takie jak: modernizacja zakładu produkcyjnego skrobi ziemniaczanej oraz budowa magazynu wyrobów gotowych. Koszt realizacji tych projektów wyniósł niemal 14 mln złotych z czego ponad 6,3 mln zł pochodziło z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Inwestycje te bezpośrednio wpłynęły na obniżenie kosztów produkcyjnych oraz kosztów magazynowania i transportu – zauważa Kiłeczewski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę