Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zamiast wagarować - pomagają zwierzętom

Pożytecznie pierwszy dzień wiosny spędzają uczniowie Szkół Katolickich w Łomży. Młodzież wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami przygotowała koncert charytatywny. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc łomżyńskiemu schronisku dla zwierząt ARKA. Kilka miesięcy temu spalił się tam budynek, w których przetrzymywane były chore psy.


Pomóc zwierzętom chcą gimnazjaliści i licealiści ze Szkół Katolickich, którzy na koncert przyszli z wielką ochotą. Od wchodzących do szkolnej sali zbierają po 3 złote. - To szczytny cel, bo zwierzątka potrzebują naszej pomocy, dobrze, że akurat nasza szkoła pomaga - mówią uczennice.

Z zaangażowania uczniów cieszy się dyrektor Szkół Katolickich. Bożena Śliwowska podkreśla, że to, jak traktujemy zwierzęta, daje świadectwo o tym, kim jest dla nas człowiek. Dyrektor placówki mówi, że dzisiejszy koncert wpisuje się w cykl imprez charytatywnych przygotowywanych przez młodzież „katolika”. - W ubiegłym roku, kiedy była potrzeba wspomagania chorych dzieci, młodzież przygotowała koncert - mówi Bożena Śliwowska. Uczniowie już planują kolejny. W maju bądź czerwcu chcą zbierać pieniądze na rzecz hospicjum.

Z akcji cieszą się też opiekunowie bezpańskich zwierząt. Kierownik schroniska ARKA Bożena Jarząbek zapewnia, że każda złotówka się przyda. W planach schornisko ma m.in. budowę pomieszczenia dla szczeniaków i wybiegów dla zwierząt.

Młodzież ze Szkół Katolickich pierwszy dzień wiosny przywita dwoma koncertami. Drugi właśnie się rozpoczyna w siedzibie szkoły przy ul. Sadowej. A gra zespół z Klubu POP-ART Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę