Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Most na Pisie

SPOTKANIE W SPRAWIE MOSTU NA PISIE W MORGOWNIKACH.

2007-03-12

 

W dniu 9 marca w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie odbyło się spotkanie sołtysów miejscowości zanarwiańskich z dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Andrzejem Wolfartem i kierownikiem Rejonu Dróg w Łomży Januszem Świderskim. Spotkanie zorganizował Burmistrz Nowogrodu Józef Piątek. Celem było poinformowanie o stanie prac nad remontem mostu na rzece Pisie w Morgownikach.

Dyrektor Wolfart określił harmonogram prac:

-         około 15 marca ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac remontowych mostu,

-         w maju (ze względu na terminy wynikające z Prawa Zamówień Publicznych) wyłoniony zostanie wykonawca robót,

-         około połowy maja rozpoczęte zostaną prace remontowe polegające na zdjęciu obecnej konstrukcji, wykonaniu nowych żelbetowych przęseł ze wspornikami dla chodnika dla pieszych,

-         około 15 listopada, po wylaniu pierwszej warstwy asfaltu i próbach wytrzymałościowych, most zostanie oddany do użytku,

-         wiosną 2008 roku wylana zostanie warstwa ścieralna asfaltu i całkowite oddanie mostu dla ruchu kołowego i pieszego.

Koszt remontu mostu wyniesie ok. 7 mln zł.

 

W latach 2008 – 2010 dokonany zostanie remont drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Myszyniec od skrzyżowania ul. Miastkowskiej z ul. Stacha Konwy w Nowogrodzie do granicy województwa. W pierwszej kolejności na skrzyżowaniu wymienionych ulic wykonane będzie rondo, następnie odcinki do skrzyżowania w Morgownikach i dojazd do mostu na Pisie, i kolejno odcinek do Zbójnej oraz dalszy ciąg do granicy województwa podlaskiego.

Koszt całej inwestycji wyniesie ok. 45 mln zł.

 Remont drogi nr 648 Morgowniki – Stawiski nie jest w ciągu 10-15 lat przewidywany
Głos Nowogrodzki
pon, 19 marca 2007 16:52
Data ostatniej edycji: pt, 20 kwietnia 2007 18:41:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę