Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Internetowy Rynek Rolno-Towarowy

Internetowy Rynek Rolno-Towarowy

            W kwietniu 2007 r. uruchomiona zostanie w gminie Nowogród giełda internetowa IGR.T. Ma ona ułatwić, a często umożliwić rolnikom, lokalnym przedsiębiorcom i firmom sprzedaż swoich produktów oraz zakup towarów i usług bez pośrednictwa innych podmiotów, a więc taniej.

Osoby nieposiadające komputerów lub dostępu do internetu będą mogły zamieszczać swoje ogłoszenia w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie. Gminny moderator IGR.T będzie je umieszczał na stronie giełdy. Będą one dostępne w całej Polsce.

Poniżej podajemy krótką charakterystyką giełdy.

Internetowy Rynek Rolno-Towarowy, to nowoczesny sposób komunikowania się sprzedających i kupujących oraz obrotu produktami rolnymi. Ułatwia rolnikom i przetwórcom sprzedanie tego, co wyprodukowali, a kupującym - handlowcom, właścicielom hurtowni, supermarketów i sklepów - umożliwia bezpośredni kontakt z producentami.

Internetowy Rynek Rolno-Towarowy jest bazą zawierającą prede wszystkim oferty rolników z pełną gamą produktów roślinnych i zwierzęcych oraz przetwórców artykułów rolno-spożywczych.

Dzięki pośrednictwu Internetowej Giełdy kupujący i sprzedający mogą skontaktować się bezpośrednio ze sobą i negocjować korzystne ceny bez pośredników.

Umieszczenie oferty i korzystanie z informacji na stronach IGR.T jest bezpłatne. Za treść ogłoszeń odpowiada ogłoszeniodawca. Moderator giełdy zastrzega sobie prawo do niezamieszczenia ogłoszenia w przypadku naruszenia przez ogłoszeniodawcę zasad Netykiety lub jeżeli jest ono obraźliwe.
Umieszczając ogłoszenie na giełdzie automatycznie wyraża się zgodę na przetwarzanie  danych osobowych do celów publikacji.

Główne zasady funkcjonowania Internetowego Rynku Rolno-Towarowego:

 1. Wszyscy mieszkańcy polski (osoby fizyczne) mają prawo do zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń na swojej "giełdzie gminnej" www.nazwagmniny.irrt.pl (np. www.nowogrod.irrt.pl).
 2. Jednostka samorządu terytorialnego (Urząd Gminy) może odpłatnie uzyskać prawo moderowania własnej "giełdy gminnej":
  1. W jednostce samorządowej zostaje wyznaczona osoba zwana Moderatorem, posiadająca duże możliwości związane z administrowaniem "giełdą gminną".
  2. Do uprawnień moderatora należą między innymi: zatwierdzanie ogłoszeń, dodawanie użytkowników, zamieszczanie ogłoszeń oraz ich usuwanie.
 3. Firmy i osoby zainteresowane Reklamą i ogłoszeniami płatnymi (dostępnymi na dowolnie wybranych rynkach IRRT) uzyskują dostęp po podpisaniu umowy. Kontakt z Administratorem - firmą STS Elektronik tel (085) 878 44 44 lub e-mail info@igrt.pl
. Ogłoszenia mogą dotyczyć następujących dziedzin gospodarki:

Agroturystyka, Bydło, Trzoda chlewna, Drób, Środki do produkcji roślinnej,
Produkty roślinne, Artykuły spożywcze, Maszyny i urządzenia, Praca i usługi
Rekreacja, Nieruchomości, Nauka, Ekologia, Konie, Inne ...

Jak widać lista dziedzin nie jest zamknięta i dodawanie ogłoszeń zależy wyłącznie od potrzeb ogłoszeniodawcy.

Schemat funkcjonowania IGR.T przedstawia poniższy rysunek:


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę