Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Nie parkuj na trawniku, bo cię ukarzą

Samochody parkujące na chodnikach i trawnikach wzięli sobie za cel członkowie patroli spółdzielczo-strażnickich czyli pracowników administracji osiedli ŁSM i łomżyńskiej Straży Miejskiej. Tylko jedna ich akcja zakończyła się wystawieniem 15 mandatów za niewłaściwe parkowanie... oraz kilku pouczeń za nieprawidłowy sposób wyprowadzania psa.

„Wspólne patrolowanie spółdzielczych zasobów to już stały element harmonogramu pracy zarówno łomżyńskiej Straży Miejskiej, jak też pracowników ŁSM” – informuje spółdzielnia na swoich stronach internetowych. Spółdzielczo-strażnickie patrole, czasami wsparte także policjantami, „odwiedzają przede wszystkim miejsca, z których dociera najwięcej niepokojących sygnałów od mieszkańców dotyczących niewłaściwego zachowania się współlokatorów, dewastacji mienia spółdzielczego, czy też grupowania się i skandalicznego zachowania młodzieży”. Ostatnio jednak  za zwój cel patrole te wzięły kierowców źle parkujących samochody. Podczas jednej takiej akcji niesfornym kierowcom wlepiono 15 mandatów za niewłaściwe parkowanie. Niektórzy z ukaranych całe auta parkowali na środku trawników, inni skutecznie nimi blokowali chodniki... Niemniej jak podje na swojej stronie internetowej ŁSM rekord pomysłowości pobił jeden z mieszkańców bloku przy ul. Żeromskiego, który swoje auto zaparkował na trawniku, tuż przy ścianie szczytowej budynku, nieopodal balkonu. Co ciekawe mieszkaniec ów odmówił przyjęcia mandatu, co równało się ze skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego.
Administracja spółdzielni przestrzega kierowców, że już zaplanowano kolejny wspólny patrol... i  z pewnością nie będzie to ostatni.  Dodać wypada, że podczas kontroli umiejętności parkowania aut mieszkańców ŁSM patrole spółdzielczo-strażnickie, upomniały także kilku właścicieli psów nazbyt swobodnie wyprowadzających na spacery swoje czworonogi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę