Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Diecezjalne Dni Młodzieży po raz pierwszy w Ostrołęce

Rozważania o miłości, koncert katolickiego hip hopu i droga krzyżowa ulicami miasta to tylko niektóre punkty programu Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Po raz pierwszy w historii odbędą się one w Ostrołęce. Poinformował o tym na specjalnej konferencji prasowej organizator wydarzenia ksiądz Jacek Czaplicki. Diecezjalne Dni Młodzieży są organizowane na wzór tych Światowych. Inspiratorem spotkań młodych z całej kuli ziemskiej był sługa boży Jan Paweł II.

To on zachęcał do wspólnego rozważania słowa Bożego i ładowania w ten sposób duchowych akumulatorów- mówił ksiądz Czaplicki.
Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce rozpoczną się 31 marca , rozciągną się później na całą tegoroczną Niedzielę Palmową. Wszystkie spotkania będą się odbywały w hali widowiskowo- sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Nowością w programie będzie w sobotę Diecezjalne Forum Młodzieży- zapowiedział ks. Jacek Czaplicki. Zgromadzona na nim młodzież będzie dyskutować o swoim miejscu we współczesnym Kościele i oczekiwaniach wobec duszpasterzy. Na zakończenie obrad sformułuje postulaty w tych sprawach. Postulatów będzie 12 i zostaną one odczytane publicznie podczas mszy świętej kończącej Diecezjalne Dni Młodzieży, którą w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce odprawi biskup łomzyński Stanisław Stefanek.
Chęć udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży można zgłaszać do 25 marca w swoich parafiach. Po przyjeździe do Ostrołęki młodzież będzie nocować u tamtejszych rodzin i u mieszkańców parafii Rzekuń. Przygotowano około 1000 miejsc noclegowych. Koszty udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży są niewielkie. To oprócz opłaty za dojazd tylko 5 złotych – poinformował ksiądz Czaplicki. Ta kwota obejmie koszty wynajmu hali i materiałów promujących Dni Młodzieży.
Diecezjalne Dni Młodzieży są organizowane w Ostrołęce na zaproszenie tamtejszych władz samorządowych na czele z prezydentem miasta Januszem Kotowskim oraz księży na czele z ks. infułatem Zygmuntem Żukowskim.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę