Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Na wieczny plener odszedł Kazimierz Lemański

Główne zdjęcie
Kazimierz Lemański

Miesiąc temu ceniony nauczyciel plastyki i malarz z kręgu Galerii N dowiedział się, że jest chory na raka. Dziś w nocy odszedł do wieczności. Uroczysta msza św. żałobna rozpocznie się o godz. 10 w sobotę, 17 marca 2007 r. w kościele pw. Bożego Ciała w Łomży.

Kazimierz Lemański ukończył Wyższe Studia Plastyczne w Warszawie. Pracował jako nauczyciel plastyki i zajęć praktyczno-muzycznych, m.in., w Lemanie. Czas wolny poświęcał twórczości malarskiej i sztuce hafciarskiej. W tej dziedzinie dwukrotnie był nagradzany przez Ministerstwo Kultury.
- Był wspaniałym i uczynnym człowiekiem - wspomina malarza Teresa Matuszelańska, współzałożycielka działającej od 1993 r. przy Klubie Garnizonowym Galerii N. - Urodzony społecznik, bardzo pomagał przy organizacji naszych plenerów. Służył radą, pomocą i doświadczeniem początkującym malarzom amatorom.
Brał udział w licznych plenerach malarskich krajowych i międzynarodowych. Jego prace były prezentowane na wystawach zbiorowych w Łomży, Białymstoku, Warszawie, Bydgoszczy, Gdyni, Skierniewicach, Ciechanowie, Zambrowie, Górowie Iławeckim oraz na wystawach indywidualnych w Łomży, Zambrowie, Piątnicy i Grajewie. Uzyskiwał wyróżnienia i nagrody, m.in. nagrodę Burmistrza Górowa Iławeckiego. W roku 2003 zajął trzecie miejsce w kategorii rysunku na XVI Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Wojsko Polskie 2003" w Gdyni.
"Będziemy Go wspominać jako wspaniałego pedagoga, niezastąpionego kolegę z osowieckich plenerów, ale przede wszystkim jako osobę twórczą, poszukującą nowych ścieżek artystycznych" - piszą w pośmiertnym komunikacie przyjaciele malarza z Regionalnego Ośrodka Kultury i Galerii N.
- Miał chyba najpiękniejszą, pieczołowicie pielęgnowaną działkę na Zawadach - wzdycha Teresa Matuszelańska. - Ta wiosna przyniosła mu inne kwiaty...
Mirosław R. Derewońko
230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę