Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

ARMiR od czwartku będzie przyjmował wnioski o dopłaty

Jutro Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Ubiegłoroczna akcja przyniosła tylko rolnikom z województwa podlaskiego ponad pół miliarda złotych. Od 1 grudnia ubiegłego roku do 11 stycznia tego - rolnicy z województwa podlaskiego otrzymali 540 mln zł z tytułu płatności bezpośrednich do gruntów oraz ONW. Aby pieniądze mogły trafić na ich konta, musieli złożyć wnioski o dopłaty wraz z załącznikami graficznymi swoich działek.


Teraz wszystko sie powtarza. Od czwartku powiatowe oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały od rolników wnioski o płatności za 2007 roku. Problem w tym, że agencja rozpoczęła niedawno drukowanie wniosków i te częściowo wypełnione nie trafiły jeszcze do wszystkich gospodarzy – dyrektor podlaskiego oddziału AriMR – Bogdan Domagała uspokaja i mówi, że nie oznacza to opóźnienia całej akcji

Producenci rolni, którzy ubiegali się juz o dopłaty otrzymają z ARiMR wnioski częściowo wypełnione tzw. wnioski spersonalizowane z załącznikami graficznymi. Ci którzy o dopłaty chcą wystąpić po raz pierwszy muszą pobrać wniosek z biura Agencji. I w jednym i w drugim przypadku rolnicy często nie radzą sobie z pojawiającymi się zmianami w formularzach. Mają im w tym pomóc szkolenia organizowane w gminach przy współpracy z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa rolniczego.

W tym roku pomoc specjalistów ODR-ów ma być odpłatna. Doradztwo w wypełnieniu jednego wniosku ma kosztować 50 zł. Wypełnione wnioski rolnicy mogą składać do 15 maja 2007 roku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę