Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Cisza przedwyborcza

O północy rozpoczyna się cisza wyborcza. Dotyczy ona kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Od północy do niedzieli do godz. 22.00, gdy zamknięte zostaną wszystkie lokale wyborcze, zabronione jest podawanie do wiadomości publicznej wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów do PE w Unii Europejskiej. Nie wolno w tym czasie zwoływać zgromadzeń organizować pochodów lub manifestacji, wygłaszać przemówień, rozdawać ulotek lub w jakikolwiek inny sposób prowadzić agitacji na rzecz kandydatów lub list kandydatów albo przeciwko nim. Prowadzenie kampanii w czasie ciszy grozi karą aresztu lub grzywny.

Przypomnijmy w niedzielę po raz pierwszy będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Pralamentu Europejskiego. Wybór jest bardzo duży. Tylko w okręgu wyborczym obejmującym dwa województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie o fotel europarlamentarzysty ubiega się ponad 100 osób z 16 komitetów.
Wybory odbywać się będą w tych samych lokalach co zazwyczaj. Lokale wyborcze otwarte będą w niedzielę od 6 rano do 22.00. Każdy głosujący musi mieć przy sobie dokument tożsamości lub paszport. Jeżeli wyjeżdżamy w czasie wyborów poza miejsce zamieszkania, możemy jeszcze tylko dziś uzyskać zaświadczenie w urzędzie gminnym o umieszczeniu na spisie wyborców. To zaświadczenie uprawnia do oddania głosu w dowolnym lokalu wyborczym na terenie kraju i za granicą.
Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego poznamy najprawdopodobniej we wtorek.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę