Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Kabaret z myszką

Dwa koncerty przy wypełnionej po brzegi sali widowiskowej dał tzw. Kabaret Moralnego Niepokoju. Jak zwykle w Łomży na kabaretach, widzów było więcej niż miejsc, a wybuchy gromkiego śmiechu i rzęsiste brawa słychać było już od parkingu. Napisałem o tzw. KMN, gdyż za kulisami czwórka absolwentów Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego zachowywała się całkiem przyzwoicie, wyrażała parlamentarnie i nie udawała gwiazd z Warszawy. Warszawski był tylko pośpiech, żeby jak najprędzej wsiąść do wielkiego jak TIR busa. Na szczęście, zatrzymałem ich dosłownie na chwilę pod pretekstem relacji dla 4lomza.pl...

Kabaret Moralnego Niepokoju, od lewej: Mikołaj Cieślak, Kasia Pakosińska, Przemek Borkowski i Robert Górski
Kabaret Moralnego Niepokoju, od lewej: Mikołaj Cieślak, Kasia Pakosińska, Przemek Borkowski i Robert Górski
Kasia Pakosińska ma 34 lata, Mikołaj Cieślak - 33, Robert Górski - 36, a Przemek Borkowski - też 33.

Mirosław R. Derewońko: - Jak powstaje KMN?
Robert Górski: - Proces powstawania KMN był trzyletni, kiedy ze studenckiej  grupy nieformalnej zaczęła wyłaniać się właściwa, dziś już dość znana  ekipa. Występowaliśmy na rozmaitych przeglądach i w konkursach kabaretowych, aż wreszcie wygraliśmy chyba najważniejszy w Polsce festiwal PAKA w 1996 r.
Kasia Pakosińska: - Naszej karierze towarzyszyły i sprzyjały liczne intymne spotkania indywidualne!

MRD: - Co teraz wywołuje Wasz niepokój moralny?
Kasia: - Głupota, moja własna też. I absurdy, od których aż roi się we wszelkich mediach. Niepokoi mnie bezsilność wobec tego, co wyprawiają politycy wszelkich szczebli. Bezsilność, której smiechem nie da się zatuszować.
Mikołaj Cieślak: Mnie niepokoi, że grupa topowych dziennikarzy nie chce się zlustrować, bo topowi kabareciarze zrobiliby to bez wahania!
Robert Górski: Mnie to nie niepokoi, bo od początku kapowałem..., o co chodzi! Niepokoi mnie natomiast wzrost o 60 gr za litr ceny autogazu. Niepotrzebnie założyłem instalację, bo chciałem być lepszy, a tak to jestem tylko droższy i chyba śmieszniejszy, skoro wszyscy się ze mnie śmieją.
Przemek Borkowski: Niepokoją mnie ceny hurtowe samochodów, czyli te, z jakimi trafiają do salonów w Polsce. Są najwyższe w Europie!

MRD: - Kasiu, czemu patrzysz tak bezradnie, rozglądasz się niepewnie...?
Kasia: - Bo niepokoi mnie, że koledzy podejrzewają, że dostarczam im środki antykoncepcyjne, a przeciez mają już tyle dzieci!

MRD: - Powiedzcie coś o Łomży...
Robert: Współczuję mieszkańcom Łomży, że nie mają obwodnicy. Mieliby reklamę jak Augustów. Uprzedzam, że nie jestem ani za Narwią, ani za Rospudą, tylko za ochroną przyrody!
Mikołaj: Ja wychowałem się szczęśliwie w Ojcowiźnie pod Wyszkowem, która należała (i należy - przyp. red.) do Diecezji Łomżyńskiej.
Przemek: Jesteśmy z KMN w Łomży co najmniej trzeci raz, ale ja poznałem ją wcześniej podczas spływu kajakowego Narwią. Duże wrażenie zrobiła ładna lokalizacja na skarpie, a jeszcze większe, że w mieście można było kupić to, czego nie było na rzece: bułki i słynne łomżyńskie piwo!
Kasia:
A ja zobaczyłam dzisiaj mysz w toalecie obok garderoby! I narobiłam krzyku jak jakaś pensjonarka, a nie pani magister po UW, koledzy to się ze mnie nawet naśmiewali. Tyle lat hodowałam chomiki i świnki morskie, a tu taki wstyd... to znaczy mysz!

MRD: - Dziękujemy za spokój i moralne opanowanie. Zwierzątko przeżyło?
Kasia: - Ja tak, a czy ona - to nie wiem...   
210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę