Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Konkurs krasomówczy imienia Hanki Bielickiej rozstrzygnięty.

Główne zdjęcie
fot. Adam Gardocki

Bartek Bienia z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży i Natalia Greszczyk z II Ogólniaka także w Łomży - to laureaci I Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej, który odbył się dzisiaj w Łomży, w przeddzień I rocznicy śmierci wybitnej artystki, najsłynniejszej łomżynianki. W tej drugiej kategorii znakomicie wypadli także: Hanka Maciąg i Marek Matuszewski z I ogólniaka w Białymstoku, którzy zajęli II i III miejsce. W sumie o nagrody rywalizowało 45 recytatorów z gimnazjów i szkół ponadpodstawowych w Łomży, Białymstoku i Krzyżewie.

Prezentowali monologi Hanki Bielickiej, którymi bawiła nas przez wiele lat swojej artystycznej aktywności, ale również utwory innych twórców. Konkurs zorganizowała parafia pw. Krzyża Świętego. Uczestnicy i goście zwiedzili Salonik Hanki Bielickiej z przekazanymi przez nią strojami, obrazami i pamiątkami. Zdaniem ks. Andrzeja Godlewskiego - inicjatora konkursu, impreza ma przypominać najsłynniejszą łomżyniankę, ale także promować piękno mowy polskiej. Zygmunt Zdanowicz, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej najsłynniejsza łomżynianka mimo odejścia 9 marca ubiegłego roku, jest ciągle w Łomży obecna, ale konkurs jest znakomitym sposobem, by pamięć o największym ambasadorze Łomży stale umacniać.
210204100642.gif
Foto: fot. Adam Gardocki
Foto: fot. Adam Gardocki
Foto: fot. Adam Gardocki
Foto: fot. Adam Gardocki

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę