Festiwal bramek, obronionych karnych i nieuznanych bramek

W ostatnim spotkaniu rozgrywanym na własnym boisku w tym sezonie ŁKS pewnie pokonał zespół Pomorzanki Sejny 5-0. Mecz ten przebiegał głównie pod dyktando gospodarzy.

W 20 minucie spotkania było już 1-0 dla ŁKS-u po strzale Sawki. Dwie minuty później łomżyńska jedenasta prowadziła już dwiema bramkami - Lis pociągnął grę prawą stroną, zostawił kilku obrońców za sobą i podał do wbiegającego w pole karne Rafała Boguskiego i ten umieścił piłkę w siatce. W 39 minucie meczu pada trzeci gol dla ŁKS-u a z niewiadomych przyczyn sędzia postanawia go nie uznać. W tej połowie godna uwagi jest jeszcze akcja gospodarzy, którą kończy Jacek Lis ładnym strzałem z dystansu, jednak bramka nie pada. Wynik do przerwy to 2-0 dla ŁKS-u. W drugiej połowie sędzia tego spotkania dyktuje karnego dla zespołu Pomorzanki, jednak przepiękną paradą popisuje się bramkarz ŁKS-u Karol Salik. Nadal 2-0. W oklicach 65 minut sędzia serwuje powtórkę z rozrywki i kolejny raz dyktuje karnego dla przyjezdnych, ale i tym razem górą bramkarz łomżyńskiego zespołu. Zaraz po tej akcji kontra Łomżyniaków i Lis strzela w poprzeczkę, Pomorzanka próbuje wyjść z piłką poza własne pole karne ale piłkę odbiera Szugzda i w zamieszaniu strzela na 3-0. W 80 minucie lewą stroną popędził Boguski, strzelił w bramkarza a ten wybił piłkę przed siebie do której dobiegł Szuzgda i skierował ją do pustej bramki. 4-0 dla ŁKS-u. W 85 minucie gola zdobywa Lis, ale sędzia powołując się na sędziego liniowego nie uznaje bramki. Na koniec spotkania wynik meczu ustala Szugzda posyłając piłkę po ziemi obok bramkarza. Tak więc piłkarze ŁKS-u godnie pożegnali się z łomżyńską publicznością. Następny mecz o punkty na tym stadionie dopiero na jesień (albo i jeszcze później). A tymczasem zapraszam wszystkich na ostatni mecz sezonu: Wigry Suwałki - ŁKS Łomża.

Bramki: 20. Sawko, 22. Boguski, 61, 85, 90. Szugzda

ŁKS: Salik (Szczechowiak), Kamiński, Kowalski, Galiński, Zysk, Lis, Chrobot, Sawko, Pieczywek, Boguski, Szugzda.
Pomorzanka: Sliwiński, Bartosiak, Klinicki, Pieślak, Ejdulis, Gliński, Kropiwnicki, Anuszkiewicz, Rokosiński, Macianis, Kuklewicz.