Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przekupił urzędnika

Grajewski biznesmen i urzędnik publiczny zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego i przesłuchani wczoraj w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku - podała Gazeta Współczesna na swojej stronie internetowej. Jeden z nich otrzymał zarzut wręczenia łapówki, drugi - przyjęcia jej. Zatrzymany przedsiębiorca jest współwłaścicielem Ekobudu z Grajewa. Był już przesłuchiwany, po czym został wypuszczony za poręczeniem majątkowym w wysokości 20 tys. zł. Ma też zakaz opuszczania kraju. Urzędnik, który - zdaniem prokuratury - przyjął oferowaną łapówkę, również złożył zeznania. Musi teraz zapłacić 50 tys. zł poręczenia i także nie może wyjechać za granicę.

Prokuratura apelacyjna nie chce zdradzać szczegółów sprawy.
- Mogę tylko powiedzieć, że jest to związane z dochodzeniem związanym z nieprawidłowościami przy przetargach, do jakich dochodziło w województwie podlaskim - powiedział Współczesnej Janusz Kordulski, rzecznik prasowy prokuratury.
Do ewentualnego wręczenia i przyjęcia łapówki między tymi dwoma osobami doszło w 2004 r. Są to pierwsi zatrzymani w tej sprawie.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę