Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Tylko czterech na dziesięciu kandydatów zdaje egzamin na prawo jazdy w Łomży

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży jest najpopularniejszym w województwie podlaskim miejscem, gdzie można zdobyć wymarzone prawo jazdy. Kandydaci na kierowców przyjeżdżają na egzamin do Łomży nie tylko z Białegostoku i Suwałk, ale także z Warszawy czy Giżycka. Popularności Ośrodka sprzyja jego położenie na styku trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko - mazurskiego. Dlatego na łomżyńskich ulicach widzimy eLki z Ostrowi Mazowieckiej, Pisza, czy Białegostoku. Teoretycznie egzamin praktyczny w małym mieście powinno zdać się łatwiej. Ponad połowie kandydatów na kierowców ta sztuka się jednak nie udaje - mówi dyrektor łomżyńskiego WORDu, Mirosław Oliferuk.

W ubiegłym roku roku na 23 tys zdających, prawo jazdy zdobyło tylko 9 tys kandydatów. Najwięcej błędów zdający popełniają podczas jazdy w ruchu ulicznym. Chociaż problemy zaczynają się już podczas egzaminu na placu manewrowym. Najczęściej zdający przejeżdżają przez linię albo potrącają pachołki. W mieście nie ustępują pierwszeństwa, przejeżdżają na czerwonym świetle i wymuszają pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu. Popełnienie każdego z tych błędów powoduje przerwanie egzaminu
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę