Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Blokują sprzedaż Browaru Łomża

Do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII) zgłosiło się kilku mniejszościowych akcjonariuszy Pepeesu, którzy chcą zablokować przejęcie należącego do spółki Browaru Łomża przez Royal Unibrew. Ich zdaniem cena za jaką ma być sprzedany browar Duńczykom jest zbyt niska, dlatego chcą w sądzie walczyć, by transakcja nie doszła do skutku. Sprawę opisuje w dzisiejszym wydaniu Parkiet.

Przypomnijmy dwa tygodnie temu podpisano warunkową umowę sprzedaży Browaru Łomża za 126 mln zł. Przedstawiciel SII Konrad Smok nie był w stanie powiedzieć jaki procent kapitału reprezentują akcjonariusze niezadowoleni ze sprzedaży Browaru Łomża. Powiedział jedynie, że wciąż SII zbiera deklaracje poparcia dla tej inicjatywy i, że do stowarzyszenia „nie zgłosił się żaden z akcjonariuszy mających powyżej 5 proc. papierów Pepeesu”.
Tymczasem taka reakcją zaskoczony jest Wojciech Faszczewski, członek rady nadzorczej Pepeesu. Jego zdaniem sprzedaż Browaru Duńczykom jest zgodna założeniami strategii rozwoju prezentowanej na ostatnim WZA spółki, a i cena mieści się we wcześniej ustalonych widełkach.
- Jeżeli ktoś mówi, że to za tanio, to nie zna sytuacji na lokalnym rynku piwa – mówił Parkietowi Faszczewski.
Jak pisze Parkiet” „Browar Łomża znakomitą większość produkcji sprzedaje w północno-wschodniej Polsce. Pepees przewidywał, że w tym roku będzie to obszar ekspansji innego producenta z regionu - browaru Dojlidy, który należy do Kompanii Piwowarskiej. Faszczewski przypomina, że pomimo dobrego dla branży piwowarskiej 2006 roku i sporych nakładów na reklamę Browar Łomża nie zdołał zwiększyć sprzedaży. Spadła też jego rentowność.”

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę