Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Jubileusz posługi biskupiej bp Bronakowskiego

Główne zdjęcie
bp. Tadeusz Bronakowski
fot. kuria.lomza.pl

Pierwszą rocznicę posługi biskupiej świętuje dziś (4 marca) bp Tadeusz Bronakowski. Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej sakrę biskupią przyjął 4 marca 2006 roku z rąk bp łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Mszę św. jubileuszową, dokładnie rok po konsekracji, odprawił w kościele św. Anny w Kolnie.

W świątyni licznie zgromadzili się kapłani i wierni diecezji. W homilii bp Bronakowski zachęcał do modlitwy i wielkopostnej przemiany życia. Nawiązał przy tym do odczytywanej dziś Ewangelii św. Łukasza, która opisuje przemienienie Jezusa na Górze Tabor. - To wskazówka również dla nas  – mówił bp Tadeusz Bronakowski podkreślając, że Wielki Post to czas przemiany ludzkich serc. Biskup jubilat zachęcił, aby zapomnieć o kalkulacjach, zyskach i stratach, ale wejść na górę Tabor i zacząć zmieniać swoje życie. Cytując słowa Jana Pawła II zaznaczył, że na tej drodze zawsze pierwsza, najważniejsza i podstawowa powinna być modlitwa, która jest szansą i nadzieją na ciągłe odnajdywanie źródła życia. Biskup Tadeusz Bronakowski w rocznicę przyjęcia święceń biskupich podziękował wszystkim, którzy darzyli go troską, radością i opieką. Podobnie, jak przed rokiem, gdy przyjmował święcenia, poprosił wiernych o modlitwę w swojej intencji i przypomniał swoje biskupie zawołanie: „Nie lękajcie się Bóg jest miłością”. Kapłani i młodzież parafii św. Anny złożyli biskupowi życzenia i podziękowali za duszpasterską opiekę. Wspólnie odśpiewali pieśń „Nie lękajcie się...”.

Bp Tadeusz Bronakowski ma 48 lat. Pochodzi z Augustowa. Na kapłana został wyświęcony 23 lata temu. Pierwszą posługę kapłańską pełnił jako wikariusz w parafii w Nowogrodzie. Po roku został przeniesiony do pracy w Kurii Diecezjalnej w Łomży. W 1988 roku uzyskał tytuł mgr. prawa kanonicznego, a pięć lat później obronił pracę doktorską. Pracował jako notariusz kurii, sędzia sądu biskupiego, wykładowca zarówno w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży jak i m.in. w Instytucie Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od maja 1991 roku był wicekanclerzem Kurii Diecezjalnej w Łomży, od 1997 roku dyrektorem Domu Biskupiego. W 2006 roku, gdy na emeryturę odszedł bp Tadeusz Zawistowski, został biskupem pomocniczym diecezji łomżyńskiej. Sakrę biskupią bp Bronakowski przyjął 4 marca z rąk bp Stanisława Stefanka. Uroczystość odbyła się w łomżyńskiej katedrze.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę