Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Wilki w gminie Zbójna

W gminie Zbójna znowu pojawiły się wilki. Na razie nie zanotowano jeszcze przypadków pogryzienia bydła, ale rolnicy znowu zmuszeni są do ochrony zwierząt na pastwiskach - poinformował wójt gminy Zenon Białobrzeski. Przed rokiem, kiedy wilki pogryzły ponad 20 krów i cieląt, minister ochrony środowiska wydał zgodę na odstrzał trzech basiorów.

Po zastrzeleniu już pierwszego, watacha przeniosła się w inny rejon Puszczy Kurpiowskiej. Spotykane obecnie stado liczy około 3-5 wilków. Są to prawdopodobnie potomkowie wilków, które właśnie rok temu atakowały bydło na terenie gminy Zbójna.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę