Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Pomoc w kryzysie

W Łomży oficjalnie rozpoczyna swoją działalność Ośrodek Interwencji Kryzysowej. W placówce przy ul. Wojska Polskiego 161 wsparcie uzyskać mogą ofiary domowej przemocy i osoby, które nie mogą poradzić sobie z własnymi problemami. Choć oficjalnie ośrodek ruszy dziś w południe, to pomocy mieszkańcom miasta udziela od początku roku.

- Przychodzą osoby będące w kryzysie różnego pochodzenia – tłumaczy kierownik ośrodka, Anna Maksymiuk.

O pomoc proszą matki, które mają kłopoty z dziećmi, ludzie po traumatycznych przeżyciach, będący w trakcie rozwodu czy separacji. - Często osoby te bardzo przeżywają ten fakt i wtedy proszą o wsparcie – podkreśla Anna Maksymiuk. W Ośrodku Interwencji Kryzysowej mogą liczyć na pomoc pracownika socjalnego, psychologa i prawnika. W przyszłości ośrodek zamierza zająć się również terapią ofiar przemocy, jak również jej sprawców. W planach ma również otwarcie hostelu dla matek z dziećmi. Dla kobiet przygotowane będą 3 pokoje.

Ośrodek Interwencji Kryzysowej został uruchomiony przez miasto. Czynny jest w poniedziałki w godz. 8-16, we wtorki, środy i czwartki od godz. 8 do 18, a w piątki między godz. 7-30 a 15-30. Tel. 086 216 98 20.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę