Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Biskup Tadeusz Bronakowski w Środę Popielcową

- Dosyć złudzeń i oszukiwania samego siebie, koniec z obłudą – nawoływał dziś biskup Tadeusz Bronakowski. Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej odprawił poranną Mszę św. w kaplicy Krzyża św. w Łomży. W homilii w Środę Popielcową zachęcał do rzetelnego rachunku sumienia i duchowego nawrócenia.

Biskup Bronakowski mówił, że przed Bogiem nie da się niczego zataić, ukryć i zamazać. Tymczasem człowiek, pewny swojej siły, próbuje grać z Bogiem w swoistą loterię, myśli, że jest w stanie wywieźć Boga w pole, oszukać go lub zmylić. Prym wiedze jego pycha i duma.

Biskup Bronakowski podkreślił, że dzisiejsza Ewangelia przynosi aktualną przestrogę: „Nie bądźcie jak obłudnicy, a ojciec wasz, który widzi w ukryciu odda wam”. Biskup mówił, że rzeczywiście wielu z nas staje się obłudnikami, nasze czyny, gesty i słowa znaczą coś zupełnie innego, niż nasze intencje, bo zapominamy, że Bóg czyta w naszej duszy jak w otwartej księdze. Biskup Tadeusz Bronakowski zachęcił, aby dziś – w Środę Popielcową - jasno i wyraźnie powiedzieć: dosyć złudzeń i oszukiwania samego siebie.

Biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej zaznaczył, że Kościół pokazuje ludzi słabych i grzesznych, którzy stali się wielkimi świętymi, apostołami dobrej nowiny. Wśród nich wymienił świętych Piotra, Pawła i Augustyna, którzy przeszli duchowe nawrócenie. Biskup Bronakowski podkreślił, że na drogę zbawienia może wejść każdy z nas, a warunkiem jest wyznanie złych czynów i zmiana swojego postępowania. - Kościół w wielkopostnych postanowieniach nie zostawia nas samych – proponuje dobre uczynki, modlitwę, post, jałmużnę i sakrament pokuty –mówił w homilii biskup Tadeusz Bronakowski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę