Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Niemiecka ofensywa zimowa

".... niemiecka kampania z początku września 1939 roku utknęła po rozbiciu grupu armii środek przez Polskie Armie Poznań i Pomorze po ciężkich walkach pod Bzurą , alianci na froncie zachodnim zajęli zagłębie Sary, Nadrenię, Austra wyzwolona. Rewolucja w Czechach. Rosja wypowiedziała Niemcom pakt o nieagresji i stała się krajem neutralnym jednak dla wszystkiego koncentrując znaczne siły przy wschodniej granicy z Polską. Toczą się ciężkie walki o Polski Śląsk. Polski wywiad donosi o planowaniu przez Wehrmaht wielkiej ofensywy zimowej z rejonu Prus Wschodnich. Trwaja przygotowania w rejonach umocnionych Ostrołęka, Nowogród, Łomża, Wizna. Dowódzctwo nad Grupą Armii "Narew", po zdymisjonowaniu przez Marszałka ostaniego dowodzącego przejął gen. Kutrzeba, w nadzieji, że sprosta postawionym przed nim wymaganiom po znaczącym skukcesie na terenach Wielkopolski..."

Z ostaniej chwili.... " dzięki Polskim kryptologom, którzy jeszcze przed wybuchem wojny zaczęli czytać teksty przesyłanych meldunków Wehrmachtu za pomocą maszyny szyfrującej zwaną Enigmą, naszemu kontrwywiadowi udało się ustalić termin niemickiej zimowej kontrofensywy który zaplanowano na dzień. 11.lutego..." Grupa Armii "Narew" została postawiona w stan gotowości bojowej. Szykuje się także przeciwuderzenie na wschodnie skrzydło niemeickiej Grupy Armii "Północ" ...

 

Powyższe hipotetyczne wydarzenia stały się planem zimowych manewrów grupy. Jak zwykle w takich przypadkach koniec końców wszystkich w ten mrożny słoneczny (-13 C mrozu) dzień połączyło wspólne ognisko. A dzięki pomocy i zaopatrzeniu z Sokołów S.A. oddział Zakładów Mięsnych FARM FOOD CZYŻEW  rekonstruktorzy mieli co zjeść na gorąco po skończonej walce.

Zapraszmay do obejżenia fotogalerii

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę