Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

wtorek 6.02.2007

Gazeta Współczesna - Katastrofa wisi nad głowami Gazeta Współczesna - Wędki są, czas na ryby Gazeta Współczesna - Policjanci zapowiadają represje

Gazeta Współczesna - Katastrofa wisi nad głowami
Kilkanaście masywnych, nasiąkniętych wodą cegieł oderwało się wczoraj rano z gzymsów dewastowanego od lat gmachu przy ul. Giełczyńskiej.
Stojąca - jeszcze - w centrum Łomży zabytkowa kamienica zaczyna się rozpadać. Lawina kilkukilogramowych cegieł, odłamków i odprysków przebiła tymczasowe zadaszenie, które niedawno postawiono przy ścianie.
- Cud, że nikt nie szedł akurat do szkoły czy pracy pod tym "zabezpieczeniem” - mówi robotnik z firmy remontującej dopiero od 19 stycznia br. jeden z piękniejszych przed laty gmachów w Łomży, w którym mieścił się Hotel Metropol.
Kiedy budowlańcy wywieźli gruz i załatali deskami ponad dwumetrową dziurę, w trakcie oględzin budynku przez urzędników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zaczęły odpadać kolejne cegły. Wezwani strażacy blisko dwie godziny usuwali te, które się obluzowały. Przejście zamknięto dokumentnie.
Kamienica na początku lat 90. zmieniała wciąż właścicieli. Od 1999 r. należała do Ireny Lewandowskiej, która sprzedała gmach-widmo spółce Wielopolanka w lutym 2005 r. Obecnie prezesem spółki spod Tarnowa jest Roman Dawidowski, syn Ireny. Spółka nie dbała o stan budowli.
więcej: Gazeta Współczesna - Katastrofa wisi nad głowami

Gazeta Współczesna - Wędki są, czas na ryby
Rok temu rzucili się na głęboką wodę. Prawie bez własnego kapitału, postanowili zostać biznesmenami. Wejście w rynek im się powiodło.
Powiedzenie o dawaniu wędki zamiast ryby sprawdziło się w przypadku Jarosława Wiskiego i Krzysztofa Szuby niemal dosłownie. Rok temu zdecydowali się jako jedni z pierwszych w Łomżyńskiem sięgnąć po unijne pieniądze i założyli sklep wędkarski.
Uroczyste przecięcie żyłki
- O programie "Wejście w rynek - aktywizacja przedsiębiorczości" dowiedziałem się z internetu i od razu zadzwoniłem do Krzyśka - opowiada Jarosław Wiski, który od dwudziestu lat pasjonuje się wędkarstwem i złowił rekordowego 20- kilogramowego suma. - Od początku wiedzieliśmy, że będziemy prowadzić sklep wędkarski.
W kwietniu ubiegłego roku uroczyście otworzyli lokal przy Al. Legionów. Oferują tam dosłownie wszystko do wędkowania, ponad dwa tysiące pozycji.
- Z programu unijnego otrzymaliśmy na dwóch 40 tysięcy złotych i obaj dołożyliśmy po pięć tysięcy złotych - mówi Krzysztof Szuba. - Kupiliśmy za to wyposażenie sklepu, komputery i towar.
Dzięki temu stworzyli miejsca pracy dla siebie, a dodatkowo zatrudnili księgową.
więcej: Gazeta Współczesna - Wędki są, czas na ryby

Gazeta Współczesna - Policjanci zapowiadają represje
Dziesięć ton! Tak jest na znakach - denerwuje się starszy mieszkaniec Łomży, który ledwie uniknął ochlapania przez tira, jadącego aleją Legionów. Od kilku dni na kluczowej arterii miasta ustawione zostały znaki dopuszczające tam pojazdy najwyżej dziesięciotonowe.
- Co nie oznacza całkowitego wyeliminowania cięższego ruchu z tej ulicy - wyjaśnia podinspektor Piotr Jarominiak, szef łomżyńskiej drogówki. - Mogą jeździć Legionów ciężarówki z zaopatrzeniem dla sklepów i firm. Niektórzy przewoźnicy mają podpisane umowy ze zlokalizowanymi po drodze stacjami paliwowymi czy administratorami parkingów. Tych wyjątków zarządca drogi ustanowił całkiem sporo.
Zakazy dotyczą przede wszystkim ruchu tranzytowego. I na ogół działają. Mieszkańcy osiedla Południe ze zdziwieniem obserwowali w sobotę konwój litewskich lawet krążących po ulicach.
- Oznakowanie dróg objazdowych jest dobre - dodaje oficer. - Choć oczywiście zawsze ktoś może trochę pobłądzić.
więcej: Gazeta Współczesna - Policjanci zapowiadają represje 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę