Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dwie szkoły i dwie filie zamierzają zlikwidować od 1. września tego roku radni Jedwabnego.

Cztery placówki oświatowe w gminie- dwie szkoły i dwie filie zamierzają zlikwidować od 1. września tego roku radni Jedwabnego. Według informacji przekazanych przez burmistrza, Krzysztofa Moenke zamknięcie szkół w Konopkach Chudych i Orlikowie oraz filii w Karwowie i Makowskich przyniesie gminie około 850 tys.zł oszczędności rocznie i pieniądze te mogłyby posłużyć na inwestycje.

W gminie Jedwabne oświata pochłania około połowy całego budżetu - dlatego np. w poprzedniej kadencji samorządowej rozpatrywany był pomysł, by wszystkie szkoły w gminie poprowadziło Stowarzyszenie "Edukator". Obecną decyzję radnych Jedwabnego, podobnie jak inne w sprawie likwidacji placówek oświatowych od początku nowego roku szkolnego , do końca lutego muszą wpłynąć do kuratorium oświaty , które je zaopiniuje.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę