Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Do 25-ciu zwiększyła się liczba samorządowców, którzy mogą stracić mandat.

Do 25-ciu zwiększyła się liczba samorządowców, którzy mogą stracić mandat. Powodem jest niezłożenie w w terminie oświadczeń majątkowych i o działalności gospodarczej współmałżonków. Liczba ta odnosi się tylko do przewodniczących rad gminnych, miejskich i powiatowych oraz wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałka, bo tylko ich bezpośrednio nadzoruje wojewoda. Nie wiadomo na razie ilu w rzeczywistości radnych, poza tymi sprawdzanymi przez wojewodę, złożyło oświadczenia po terminie.

Z powodu nie złożenia w terminie oświadczeń mandat wygaśnie dwóm burmistrzom, trzem wójtom, 18-tu przewodniczącym rad gmin i dwóm przewodniczącym rad powiatowych. 8-miu samorządowców spóźniło się z deklaracjami majątkowymi a 17-tu z oświadczeniami o działalności gospodarczej małżonków - informuje dyrektor Wydziału Nadzoru i Kontroli Lidia Stupak. Podlaski Urząd Wojewódzki sprawdzał na razie oświadczenia pod kątem przekroczenia terminów składania oświadczeń. Nie były jeszcze weryfikowane zawarte w nich informacje. W jakich dokładnie gminach po kontroli oświadczeń przez Urząd Wojewódzki mają być uzupełniające wybory samorządowe będzie wiadomo pod koniec tygodnia. Na razie podawanych jest 7 gmin: Czeremcha, Dobrzyniewo Duże, Dziadkowice, Juchnowiec Kościelny, Nowogród, Przytuły i Radziłów. Przewodniczącym rad tych gmin mają wygasnąć mandaty, bo spóźnili się ze złożeniem oświadczenia majątkowego. Uzupełniające wybory na radnych przeprowadza się w gminach do 20-tu tysięcy mieszkańców. W większych do rady wchodzi kolejna osoba z danej listy. Kryterium to nie dotyczy wyboru wójtów, burmistrzów i prezydentów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę