Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Mundurki w łomżyńskich szkołach?

Minister edukacji Roman Giertych chce, aby we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach uczniowie chodzili w mundurkach. Jednolity strój miałby wejść do szkół od nowego roku szkolnego. Czy w Łomży wejdzie szybciej? Wydaje się że tak. Jak informują na forum 4lomza.pl rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 tu mundurki miałyby być obowiązkowe już w marcu.

Zdaniem ministra Romana Giertych mundurek stanowi element dyscyplinujący, który skończyłby rewię mody w szkołach. Za wprowadzeniem mundurków przemawiać ma także, jego zdaniem, argument ekonomiczny - taniej wydać pieniądze na strój jednolity niż na inne stroje.
Wprowadzenia w Łomży w życie pomysłu ministra Giertycha wzbudza kontrowersje.
Oto fragment wpisu z forum:  
Autor: annamira
„Na wywiadówce pokazano nam mundurki, które mają nosić nasze dzieci. Opcje były dwie:
marynarka z logo szkoły i kamizelka. Kamizelki nam nie pokazano, bowiem "będzie taka jak marynarka". Za to marynarka? Hmm, jak to powiedzieć? Więc tak: Z cienkiego granatowego materiału uszyto wdzianko bez podszewki, a po lewej stronie ŻÓŁTĄ NITKĄ wyszyto nazwę i numer szkoły.
Najbardziej szokująca okazała się jednak nie proponowana nam opcja wybrana przez Radę Rodziców, ale cena proponowana przez producenta. Kamizelka ok. 40zł, - "marynarka" (wyżej opisane toto) - 60 zł.”

O mundurkach w SP nr 10 czytaj więcej na forum: Mundurki SP 10 

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę