Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

„Radość spod kapelusza” - I Wojewódzki Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej

W hołdzie wielkiej artystce teatralnej, filmowej i kabaretowej Hance Bielickiej parafia Krzyża Świętego w Łomży organizuje dwuetapowy I Wojewódzki Konkurs Krasomówczy Łomża 2007, pod hasłem: „Radość spod kapelusza”, adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Hanka Bielicka urodziła się 9 listopada 1915 r. w Konowce na Ukrainie. Po I Wojnie Światowej zamieszkała w Łomży i tutaj spędziła cudowny czas dzieciństwa. Z miastem związana była całym sercem i duszą. Oprócz „najpiękniejszej chrypki” świata artystka zachwycała swoimi kapeluszami, nieodłącznymi rekwizytami scenicznymi, które bez względu na czas i pogodę stwarzały optymistyczną aurę. W swojej wieloletniej twórczości pragnęła aby ludzie chociaż na chwilę zapominali o własnych kłopotach i uśmiechali się. Publiczność zawsze odwzajemniała ten uśmiech i sympatię.
Cele jakie przyświecają organizatorom to przede wszystkim: rozbudzanie wśród młodzieży zamiłowania do języka ojczystego, zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania - dbałość o kulturę i czystość mowy polskiej oraz przybliżenie sylwetki mistrzyni monologu.
Finał wojewódzki zostanie przeprowadzony w Łomży – w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II, ul. Zawadzka 55. Kwestionariusze zgłoszenia należy przesłać na podany wyżej adres lub na adres poczty elektronicznej: krzyz@4lomza.pl w terminie od 1 do 6 marca 2007 roku.

Kwestionariusze można pobrać poniżej

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę