Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Mlekpol wśród "najcenniejszych"

Grajewski Mlekpol znalazł się w gronie 100 najcenniejszych prywatnych firm działających w Polsce. Ranking przygotowany przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową publikuje czerwcowy numer "Businessman Magazine". Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa zajęła 39 miejsce wyprzedzając m.in. o sześć oczek SM Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego.

Nowe logo SM "MLEKPOL"
Nowe logo SM "MLEKPOL"
Mlekpol jest największą polską spółdzielnią pod względem ilości skupowanego i przetwarzanego mleka. W 2003 roku spółdzielnia pozyskała ponad 595 mln l białego surowca. Prezes Mlekpolu szacuje, iż skup w 2004 roku wzrośnie do około 725 mln litrów, co stanowić będzie 10% pozyskiwanego surowca w skali kraju. Grajewski Mlekpol osiągnął w ubiegłym roku 850 mln zł. ze sprzedaży.

Obecnie w skład Mlekpolu wchodzi sześć zakładów produkcyjnych w: Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie i Augustowie. Spółdzielnia liczy ponad 16 tys. dostawców mleka. Jest producentem popularnej i cenionej na rynku marki "łaciate" i "Milko" oraz liderem w produkcji mleka UHT, posiadając około 40% udziału w rynku tego mleka w kraju. 35% produkcji Mlekpolu trafia na eksport.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę