Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wojewoda podlaski Jan Dobrzyński odwołany.

Główne zdjęcie
były już wojewoda Jan Dobrzyński, fot. archiwum

Wojewoda podlaski Jan Dobrzyński odwołany ze stanowiska. Powody odwołania nie są na razie znane. Tymczasem jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie nie jest on jedynym wojewodą odwołanym ze stanowiska. MSWiA przygotowuje oficjalne stanowisko w tej sprawie - informuje rzecznik ministerstwa Witold Lisicki. Popołudniu zapowiadana jest konferencja prasowa, na której ma być też przedstawiony nowy wojewoda. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ma nim być Bohdan Paszkowski - sekretarz Rady Miejskiej Białegostoku poprzedniej kadencji.

Przed rokiem był on jednym z trzech kandydatów na stanowisko wojewody podlaskiego. Popierał go wicemarszałek senatu Krzysztof Putra. Dobrzyński był wojewodą podlaskim od roku. To znany działacz Prawa i Sprawiedliwości w województwie, w poprzedniej kadencji przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej Białegostoku. Jan Dobrzyński kierował biurem Krzysztofa Jurgiela, posła i ministra rolnictwa, w poprzedniej kadencji parlamentu senatora RP i uchodzi za jego bliskiego współpracownika.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę