Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Mistrzów edukacji przybywa

Niemal 200 nauczycieli z terenu Łomży i pięciu okolicznych powiatów odebrało z rąk podlaskiego kuratora oświaty akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. - To potwierdzenie mistrzostwa w zawodzie nauczyciela – mówiła Jadwiga Szczypiń do nauczycieli zebranych w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Od dziś tytuł nauczyciela dyplomowanego ma co drugi nauczyciel w Łomży.


- Odebranie aktów jest zamknięciem pewnego etapu państwa pracy zawodowej – mówiła w Łomży kurator Jadwiga Szczypiń. - To potwierdzenie mistrzostwa w zawodzie nauczyciela –  dodawała i zachęcała nauczycieli aby byli mistrzami dla swoich uczniów.
Nauczyciele kolejne szczeble awansu zawodowego przechodzą jednak przede wszystkim ze względu na pieniądze. Czym wyższy stopień nauczycielski tym wyższe również pobory.
Jak podaje Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza różnica wynagrodzenia pomiędzy nauczycielem mianowanym a dyplomowanym sięga 348 złotych. Jeszcze większa jest ona w przypadku awansu z nauczyciela kontraktowego na mianowanego.  
Wśród 198 nauczycieli, którzy odebrali w środę akty nauczyciela dyplomowanego było kilkudziesięciu z Łomży.  Warto dodać, że dziś na niemal 1200 nauczycieli w miejskich szkołach połowa ma tytuł nauczyciela dyplomowanego, a około 400 to nauczyciele mianowani.   

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę