Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Mniej „europejskich” stypendiów

O ponad stu mniej niż w ubiegłym roku uczniów i studentów z Łomży będzie otrzymywało stypendia europejskie. Ratusz rozdysponował środki jakie na stypendia otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku przyznano je tylko 231 uczniom i 20 studentom, a wnioski złożyło ponad 700 osób.

Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza mniejsza liczba przyznanych stypendiów w tym roku szkolnym związana jest z mniejszą liczbą środków finansowych, jakie zostały na ten cel przekazane przez Urząd Marszałkowski. Łącznie do Urzędu Miejskiego w Łomży wpłynęły 683 wnioski uczniowskie i 43 wnioski studenckie o przyznane stypendiów unijnych. Niestety ze względu na ograniczoność pieniędzy pozytywnie zaakceptowano i stypendia przyznano raptem co trzeci z nich. Przy podziale pod uwagę brany był tylko dochód na osobę.
- Zgodnie z przepisami ZPORR przestrzegany był również wskaźnik płci, który wynosi 45% chłopcy – 55% dziewczynki  - dodaje Czech.
W obecnym roku szkolnym uczniowskie stypendia unijne przyznano 127 dziewczynkom i 104 chłopcom, zaś studenckie stypendia unijne 9 studentom i 11 studentkom. Dla porównania dodajmy, że w ubiegłym roku szkolnym stypendia unijne przyznano 343 uczniom i 23 studentom.  
Co ciekawe ponad 30% studentów, którym przyznano stypendia unijne w obecnym roku akademickim, pobierało je również w roku ubiegłym.
Stypendia unijne dla uczniów wynoszą 150 złotych miesięcznie, wypłacanych przez okres 10 miesięcy, natomiast stypendia unijne dla studentów wynoszą 250 złotych miesięcznie wypłacanych przez okres 9 miesięcy.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę