Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Uczelnie czekają na kandydatów.

Na uczelniach w Białymstoku rozpoczęła się rekrutacja. Politechnika Białostocka przyjmie na kierunki dzienne około 1800 osób i blisko 3 i pół tysiąca na wieczorowe. Uniwersytet w Białymstoku ma ponad tysiąc sześćset miejsc na studiach dziennych. Najwięcej chętnych zgłosiło się - jak dotychczas - na pedagogikę, angielski, ekonomię i biologię. Popularne jest też prawo, informatyka i socjologia. Na Akademii Medycznej od tego roku powstał nowy kierunek licencjacki - zdrowie publiczne.

Również osoby chcące się kształcić zaocznie na kierunku pielęgniarstwo będą miały taką szansę. Powstały bowiem studia dwuletnie licencjackie. Oprócz tego Akademia Medyczna w Białymstoku oferuje studia licencjackie na fizjoterapii, pielęgniarstwie i położnictwie oraz na ratownictwie medycznym. Z kierunków magisterskich można wybrać wydział lekarski, farmację, stomatologię i analitykę medyczną. I tu bardzo ważna informacja dla kandydatów: w tym roku po raz pierwszy na ten ostatni kierunek - analitykę - egzamin odbędzie się dopiero 27-go lipca, a nie jak dotąd wraz z pozostałymi medycznymi wydziałami - 2-go lipca. Dlatego też osoby, które nie dostaną się na stomatologię, medycynę lub farmację, będą miały jeszcze jedną szansę. Prawie wszystkie uczelnie publiczne zakończą rekrutację nnajpóźniej do 25-go czerwca, gdyż od lipca rozpoczną się egzaminy wstępne.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę