Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

To nie będzie budżet marzeń...

Brak priorytetów w polityce inwestycyjnej, unikanie odważnych rozstrzygnięć dotyczących funkcjonowania systemu miejskiej oświaty i zupełny brak elementów „polityki prokreacyjnej” - to podstawowe minusy, jakie wytykali radni Łomży w prezydenckim projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. W środę odbyło się pierwsze czytanie budżetu Łomży na 2007 rok. Teraz prezydencki projekt trafił do komisji, gdzie szczególnie plan przyszłorocznych wydatków ma być analizowany bardzo starannie.

Jak wynika z projektu budżetu w przyszłym roku miasto będzie miało znacznie mniej pieniędzy niż było ich w tegorocznym budżecie To musi odbić się na wydatkach. Mniej jest przede wszystkim na inwestycje. Dlatego radny Janusz Nowakowski apelował do prezydenta o jak najszybsze opracowanie priorytetów inwestycyjnych Łomży. Radny wskazywał, że aktualizowany co chwila Wieloletni Plan Inwestycyjny „jest tylko koncertem życzeń” i nie wskazuje co jest dla miasta najważniejsze.

Zaniepokojenie radnych wzbudzał także wzrost wydatków na oświatę. W przyszłym roku oświata pochłonie niemal 40% budżetu - to o 4% więcej niż w tym roku, choć uczniów w szkołach jest coraz mniej – podkreślał radny Piotr Grabani szef miejskiej komisji budżetu. Radni podnosili, że niż demograficzny powoduje, że reorganizacja oświaty to wyzwanie tej kadencji. Dodawali też, że lepiej z tym problemem uporać się na początku kadencji, bo na końcu może zabraknąć odwagi.

W podobnym tonie zabrzmiała także uwaga radnego Jana Kleczyńskiego, który dopytywał prezydenta czemu w budżecie nie ma wpisanych elementów „polityki prokreacyjnej”. Radny zwracał uwagę, że wiele samorządów taką politykę prowadzi, a w Łomży na ten temat nawet nie rozpoczęto poważnej dyskusji.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę