czwartek, 18 lipca 2019 napisz DONOS@
190708095141.png
190529085530.png

47-latek podejrzany o molestowanie dziewczynki

Foto: 47-latek podejrzany o molestowanie dziewczynki
cz cz, 18 lipca 2019 21:03

Na trzy miesiące do tymczasem aresztu trafił 47-letni mieszkaniec Łomży. Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała, że w toku prowadzonego śledztwa przedstawiono Danielowi K. zarzut molestowanie małoletniej dziewczynki.

Potrącenie rowerzysty

Foto: Potrącenie rowerzysty
mm cz, 18 lipca 2019 21:08

Na ul. Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Szeroką doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna miał przejeżdżać po przejściu dla pieszych. Ranny został przewieziony do szpitala.

Groźny wypadek w Piątnicy

Foto: Groźny wypadek w Piątnicy
cz cz, 18 lipca 2019 11:00

Do groźnego wypadku doszło w Piątnicy. Na drodze Piątnica – Jedwabne, w okolicy stacji paliw samochód dostawczy iveco zderzył się z tirem. - Praktycznie nie ma połowy kabiny samochodu dostawczego – relacjonowali świadkowie. Droga jest całkowicie zablokowana.

Kolosalna scena Dwójki powstaje na Muszli

Foto: Kolosalna scena Dwójki powstaje na Muszli
cz cz, 18 lipca 2019 07:44

Takiej gigantycznej sceny i tylu artystów jednego dnia jeszcze Łomża w ponad 1000-letniej historii nie widziała. W poniedziałek rano monterzy zaczęli stawiać na Muszli scenę rekordowych rozmiarów: około 45 metrów szerokości, ok. 20 m głębokości i na 15 i pół metra wysokiej. Do nocy w sobotę muszą skończyć, bo w niedzielę tysiące widzów przyjdą tutaj na megakoncert Wakacyjnej Trasy Dwójki, transmitowany po godzinie 20. w TVP 2 z udziałem, m.in. Krzysztofa Cugowskiego, 69-letniego wokalisty Budki Suflera, świętującego 50-lecie kariery artystycznej, zespołu Modern Talking, Haliny Mlynkovej czy Jacka Stachursky'ego. Śpiewających gwiazd estrady z list przebojów w Łomży będzie dwa razy więcej, ale już wiadomo, że nie wystąpi zapowiadana wcześniej Roksana Węgiel.

Wypadek koło Wizny

cz cz, 18 lipca 2019 10:05

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w okolicy Wizny. Na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo, za mostem w Wiźnie, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Grąd Woniecko, zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Policjanci zalecają kierowcom z Łomży jadący do Białegostoku drogę przez Mężenin.

Budowa Via Baltica zacznie się jeszcze w wakacje?

Foto: Budowa Via Baltica zacznie się jeszcze w wakacje?
cz cz, 18 lipca 2019 08:55

Być może jeszcze pod koniec sierpnia zorganizowane będzie uroczyste „wbicie łopaty”, czyli symbolicznie rozpoczęcie budowy pierwszego z odcinków łomżyńskiej części Via Baltica. Jak wcześniej informowaliśmy, drogowcy liczą, że do połowy sierpnia zostaną wydane urzędowe decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na pierwsze trzy odcinki drogi ekspresowej S-61 w okolicy Łomży. Decyzje ZRID mają mieć rygor natychmiastowej wykonalności, a to oznacza, że roboty drogowe powinny rozpocząć się niemal natychmiast. Na to liczą drogowcy, którzy już w okolicach Stawisk zgromadzili materiały i urządzenia do budowy Via Baltica a także politycy, którzy na tej inwestycji mogliby poprowadzić swoją kampanię wyborczą przed październikowymi wyborami do Sejmu i Senatu RP.

Producenci żywności ekologicznej łączcie się

Foto: Producenci żywności ekologicznej łączcie się
cz cz, 18 lipca 2019 13:30

Produkty z gospodarstw ekologicznych są zdrowsze, ale i droższe, a ich producenci narzekają, że nie ma odpowiednich rynków zbytu. Projekt „NATURA-lnie LOKALNIE” ma to zmienić. Będą bezpłatne szkolenia i warsztaty obejmujące cały proces tworzenia i funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, ale także m.in. I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego oraz baza internetowa gospodarstw ekologicznych w Powiecie Łomżyńskim, z której będzie mógł skorzystać każdy.

Biegaczka Justyna Korytkowska dzielnie walczy z rakiem

Foto: Biegaczka Justyna Korytkowska dzielnie walczy z...
cz cz, 18 lipca 2019 15:40

- Ostatnio zdiagnozowano u mnie rzadkiego raka LAMN. Straszne jest usłyszeć taką diagnozę – tak zdarzenia miesiąc temu przedstawiła na profilu społecznościowym Justyna Korytkowska, 33-letnia utytułowana lekkoatletka z Łomży, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski ze złotym medalem na 5000 m w 2014 roku. - Gdyby to przytrafiło mi się w Polsce, to pewnie odesłaliby mnie do domu z bólem brzucha – mówi portalowi Onet. - Tym bardziej, że czułam się dobrze po podaniu środków przeciwbólowych. Tymczasem lekarze w Szwajcarii zdecydowali się na natychmiastowy zabieg.

Dużo zdrowych młodych bocianiątek w Parku Doliny Narwi

Foto: Dużo zdrowych młodych bocianiątek w Parku Dolin...
cz cz, 18 lipca 2019 13:08

Podczas liczenia bocianiego potomstwa naliczono łącznie 196 młodych bocianów w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi. - Najwięcej gniazd z trojgiem lub czworgiem piskląt bociana białego (po łacinie: ciconia ciconia) znajduje się w miejscowościach, gdzie jest dużo łąk i terenów podmokłych, w dopływach rzek: Łojewek i Gać i w Dolinie Narwi, ponieważ panują tam korzystne dla bocianich rodzin biotopy – wyjaśnia przyrodnik Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN. - Ale są dwie pary wielodzietne, z pięciorgiem młodych: jedna w Bronowie i druga w Siemieniu. Znana z transmisji w Internecie para bocianów z Rakowa – Czachy wychowuje szczęśliwie trójkę młodych.

 
190207020311.gif
190419014107.gif
190313100931.png

Ogłoszenia płatne

 
190717105202.png
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę