piątek, 22 czerwca 2018 napisz DONOS@
180423114136.png
180618045555.gif

Najlepsi i najsłabsi dostali świadectwa na wakacje

Foto: Najlepsi i najsłabsi dostali świadectwa na wakacje
mm pt, 22 czerwca 2018 13:54

Jasnowłosa Marta Obiedzińska z I LO w Łomży odbiera gratulacje od dyrektora 404-letniej Szkoły Jerzego Łuby w około stuletniej auli przy ulicy Bernatowicza. Ma najwyższą średnią ocen 5, 56 po maturzystce Weronice Niecieckiej 5, 59, jednak to wcale nie martwi drugoklasistki w ostatnim dniu roku szkolnego. Zamierza w wakacje wybrać się nad morze, aby wędrować wieczorami po plażach, i poszuka dorywczej pracy, ażeby zarobić na wakacje. - Jestem z siebie bardzo dumna, że po całym roku pracy zostałam doceniona przez tak wymagających nauczycieli – mówi Marta, która należy do prawie 11 tysięcy uczniów w łomżyńskich szkołach, z którymi pracuje 1269 nauczycieli. Odebrali świadectwa, często z czerwonym paskiem, dali kwiaty i upominki i mają 72 dni wolnego dla siebie.

Marcin Chludziński prezesem KGHM

Foto: Marcin Chludziński prezesem KGHM
cz pt, 22 czerwca 2018 20:23

Pochodzący z Łomży Marcin Chludziński został nowym prezesem KGHM Polska Miedź. Do tej pory, od stycznia 2016 r., pełnił funkcję prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Rzeki nam wysychają

Foto: Rzeki nam wysychają
cz pt, 22 czerwca 2018 17:17

Na Narwi, na Pisie i Biebrzy, notowane są dolne części niski stanów wody. W przypadku Narwi w okolicy Łomży poziom rzeki spadł do 74 cm. To tylko 12 cm powyżej odnotowanego dotychczas rekordu minimum rzeki, a w ciągu ostatnich dwóch dni wody ubyło na 4 cm. Dziś poziom rzeki jest znacznie niższy niż był w czerwcu rekordowo suchych lat 2006 i 2015. Wówczas najniższe stany wody na Narwi w Łomży – odpowiednio 66 cm i 68 cm - notowano w połowie sierpnia.

Plaża w Łomży już otwarta...

Foto: Plaża w Łomży już otwarta...
cz pt, 22 czerwca 2018 16:06

Tylko przed 30 dni będzie otwarta plaża miejska w Łomży. Kąpielisko, które oficjalnie jest czynne od piątku (22.06) będzie zamknięte 21 lipca. - Tylko przez miesiąc od otwarcia plaży ratownicy będą czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się - mówi Przemysław Chrzanowski z łomżyńskiego MOSiR-u. Kąpielisko będzie czynne codziennie między 11:00 a 19:00 i w tych godzinach będzie tam 3 ratowników. Po miesiącu kąpielisko będzie funkcjonowało jako "dzika plaża".

Zatruć dopalaczami coraz więcej - także w Łomży

Foto: Zatruć dopalaczami coraz więcej - także w Łomży
cz pt, 22 czerwca 2018 15:23

Wakacje i dużo czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts) – przestrzegają policjanci. Dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla dziecka. Sprzedawane w postaci tabletek, proszków, kadzidełek, czy „tatuaży”, opakowane w kolorowe papierki, nadające im „niewinny” wygląd, są substancjami silnie działającymi na ośrodkowy układ nerwowy i mogą zagrozić życiu. Tylko przez pięć miesięcy tego roku do łomżyńskiego sanepidu zgłoszono 14 przypadków hospitalizacji pacjentów, którzy mogli zażyć tzw. dopalacze. Przez cały ubiegły rok było ich trzy razy mniej.

Ratusz: Po wyroku WSA należało tymczasowo wstrzymać budowę Zawadzkiej

Foto: Ratusz: Po wyroku WSA należało tymczasowo wstrz...
cz pt, 22 czerwca 2018 10:51

Pod niemal dwóch tygodniach Urząd Miejski w Łomży przyznał, że „w związku z wyrokiem WSA należało tymczasowo wstrzymać część robót objętych zakresem uchylonej decyzji” dotyczącej budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej. Tak jak informowaliśmy wcześniej prace te były wstrzymane w ubiegłym tygodniu. Od poniedziałku roboty ponownie mogły ruszyć, bo prezydent tego dnia wydał postanowienie o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności, dla swojej decyzji ZRID z września ubiegłego roku.

Jak wybrać się z dzieckiem na przejażdżkę rowerową?

Foto: Jak wybrać się z dzieckiem na przejażdżkę rower...
JJS pt, 22 czerwca 2018 13:43

Doskonałe warunki pogodowe zachęcają do wspólnych wypadów rowerowych z dziećmi. Możliwość spędzenia czasu razem na świeżym powietrzu i zwiedzenia lokalnych atrakcji skutecznie zwycięża z komputerem i jest dobrym pomysłem na aktywność fizyczną. Wycieczka rowerowa wymaga jednak pewnych przygotować, aby była komfortowa i bezpieczna. W tym krótkim poradniku przedstawiamy jak ją przygotować, o co zadbać i o czym warto pomyśleć przy kompletowaniu sprzętu.

Sukcesy i słoneczne piosenki Studia ROK

Foto: Sukcesy i słoneczne piosenki Studia ROK
cz pt, 22 czerwca 2018 08:03

Młodzi wokaliści z Regionalnego Ośrodka Kultury podsumowali kończący się dziś rok szkolny specjalnym koncertem. Na scenie zaprezentowały się trzy grupy wykonawców: od najmłodszych ze Studia ROK Junior do tych najbardziej doświadczonych. Była wśród nich tegoroczna maturzystka Paulina Porowska, która w minioną sobotę zdeklasowała rywali podczas eliminacji wojewódzkich V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Anna German”. Dzięki temu zaśpiewa jesienią podczas krajowego finału konkursu, walcząc o udział w jego finałowym etapie w Moskwie.

 
180620041739.png
171011012857.gif
180509084018.gif
180604103646.gif

Ogłoszenia płatne

 
180621033318.png
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę