wtorek, 11 grudnia 2018 napisz DONOS@
181119101704.gif
180305122338.gif

Z zimną krwią zabili sukę i szczeniaki

Foto: Z zimną krwią zabili sukę i szczeniaki
cz pon, 10 grudnia 2018 15:49

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie makabrycznego zdarzenia z okolic Jedwabnego. W jednej z pobliskich wiosek miało dojść do zabicia z premedytacją suki i jej młodych. Szefowa prokuratory Karolina Szulkowska podaje, że w związku z tą sprawą są dwie osoby podejrzane.

Szlachetne czyny i rozmowy o Szlachetnej Paczce w Łomży

Foto: Szlachetne czyny i rozmowy o Szlachetnej Paczce...
cz pon, 10 grudnia 2018 13:20

Aneta Wiśniewska i Agnieszka Wiśniewska nie są siostrami: połączyła je chęć zrobienia prezentów ludziom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Aneta zaczęła trzy lata temu od bycia darczyńcą i od dwóch lat jest wolontariuszem ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Agnieszka po raz 4. jest i darczyńcą, i wolontariuszką. Społecznicy – tak jak one – odwiedzali w tym roku ponad 200 rodzin w Łomży i powiecie łomżyńskim, żeby poznać kłopoty, problemy i tragedie ludzkie. Do udzielenia pomocy zakwalifikowali ok. 70 rodzin, więc w sobotę i niedzielę od rana do nocy z PWSIiP mogły odjeżdżać busy z zapakowanymi w zdobny papier paczkami z żywnością, odzieżą, meblami i AGD.

181130022317.gif

Przez ponad dwa tygodnie lepili dziury... na marne?

Foto: Przez ponad dwa tygodnie lepili dziury... na ma...
cz pon, 10 grudnia 2018 10:53

Pracownicy MOSiR Łomża jak co roku zajmują się uruchomieniem na zimę lodowiska przy ul. Katyńskiej. Zanim na taflę zostanie wylana woda, którą trzeba sztucznie zamrozić, muszą zalepić dziury w macie, w której podawany jest chłodzący wodę glikol. Zwykle dziur było kilka, może kilkanaście... Pracownicy mówią, że w tym roku zalepili już kilkaset dziur i ciągle pojawiały się nowe. Pod koniec ubiegłego tygodnia kazano im zwinąć matę. Pracownicy MOSiR mówią, że nie wiedzą kiedy, o ile w ogóle, lodowisko w tym roku ruszy, a władze MOSiR póki co nie odpowiedziały na nasze pytania w tej sprawie.

Podatek śmieciowy w górę

Foto: Podatek śmieciowy w górę
cz pon, 10 grudnia 2018 09:25

Radni Gminy Śniadowo podnieśli stawki opłat za śmieci na 2019 rok. Podstawowa opłata miesięczna od jednej osoby w rodzinie wynosić ma 16 zł za śmieci sortowane i 27 zł za śmieci niesortowane. Wójt gminy Rafał Pstrągowski tłumaczył radnym, że stawki opierają się o przedłożoną w przetargu wycenę zebrania i wywozu śmieci w gminie, ale – zarówno gminni urzędnicy jak i firma składająca ofertę - nie wiedzieli o złożonym przez łomżyńską spółkę śmieciową ZGO wniosku do prezydenta Łomży o niemal 50% podwyżkę opłat „na bramie” wysypiska w Czartorii. Realizacja tej podwyżki wiosną będzie oznaczała, że koszty gospodarki śmieciowej znowu wzrosną.

Związkowcy z oświatowej Solidarności chcą podwyżek dla nauczycieli

cz pon, 10 grudnia 2018 15:20

Chcą 15-procentowej podwyżki w przyszłym roku i odwołania minister edukacji. Związkowcy z oświatowej Solidarności wystosowali votum nieufności wobec Anny Zalewskiej. Decyzję podjęła Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania, ale popierają ją też podlascy działacze.

Pszczelarze świętują w dzień patrona

Foto: Pszczelarze świętują w dzień patrona
mm pon, 10 grudnia 2018 11:16

- Życzę Wam, aby ten miód, który Wy z pomocą tej pracowitej pszczoły, zbieracie i innych nim obdarowujecie zawsze był prawdziwy, zdrowy, szlachetny i cieszył nie tylko podniebienia, ale też wzmacniał nasze siły fizyczne – mówił ks. Marian Mieczkowski, proboszcz łomżyńskiej Katedry. W niedzielę, w uroczystość Św. Ambrożego, odprawił on Mszę Świętą m.in. w intencji pszczelarzy i ich rodzin. Tradycyjnie ofiarnym darze pszczelarze z Regionalnego Związku Pszczelarzy w Łomży przynieśli symboliczny ul wypełniony słoikami miodów z tegorocznych zbiorów.

Jesienna liga wraków w Piątnicy

Foto: Jesienna liga wraków w Piątnicy
mm pon, 10 grudnia 2018 08:20

Zimno, mokro i grząsko... W niedzielę na fortach w Piątnicy odbył się Finał 2018 Polskiej Ligi Wraków. Po błotnistym torze ścigało się kilkadziesiąt samochodów dodając gazu, adrenaliny i emocji kierowcom i widzom.

Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – wyeksponuj swoje AGD

Foto: Kuchenka mikrofalowa wolnostojąca – wyeksponuj ...
JJS pon, 10 grudnia 2018 08:37

Najważniejsze pomieszczenie w domu to według większości właśnie kuchnia. Unosi się w niej zapach pieczonego indyka, czy jeszcze ciepłej szarlotki. Kuchnia to miejsce, w którym zbierają się wszyscy domownicy. W kuchni zaczynam sobotni poranek, przygotowując aromatyczną kawę i chrupiące tosty. Myśląc o urządzeniach kuchennych z pewnością wymienisz lodówkę, płytę indukcyjną lub elektryczna i kuchenkę mikrofalową. Ta ostatnia często jest schowana w kącie. Może jednak warto zmienić podejście i spojrzeć na kuchenkę mikrofalową, jak na urządzenie codziennego użytku. W niej podgrzewamy herbatkę ziołowa dla dziecka, czy kaszkę. Doskonale służy nam do rozmrażania mięsa przed włożeniem do garnka, a jednak nie w każdym domu jest doceniana.

Tani wynajem samochodu – uniknij pułapek

Foto: Tani wynajem samochodu – uniknij pułapek
JJS pon, 10 grudnia 2018 08:25

Szeroki wybór ofert wynajmu samochodów sprawia, że obecnie klienci mogą dobierać auta o parametrach technicznych dopasowanych do ich aktualnych potrzeb, posiadające potrzebne wyposażenie, oszczędne lub wyróżniające się najnowszymi silnikami o wysokiej mocy. Zróżnicowane są również ceny wynajmu. Przed podpisaniem umowy, warto jednak dokładnie sprawdzić warunki wynajmu, aby nie okazało się, że usługa będzie jednak o wiele droższa niż spodziewaliśmy się na początku.

Rozśpiewany jarmark świąteczny w ROK-u

Foto: Rozśpiewany jarmark świąteczny w ROK-u
cz pon, 10 grudnia 2018 08:12

Bożonarodzeniowa impreza familijna odbyła się w niedzielę w Regionalnym Ośrodku Kultury. Blisko 70. młodych wokalistów, od przedszkolaków do licealistów, brało udział w VIII Festiwalu piosenki świątecznej „Gwiazdkowe nutki”, a jednocześnie trwały Mikołajkowe targi twórczości artystycznej. Można było kupić na nich w ogromnym wyborze od 30. wystawców nie tylko świąteczne ozdoby, ale też idealne na prezent artystyczne rękodzieło, od biżuterii do zabawek – wszystko hand made, oryginalne i niepowtarzalne, co doceniali liczni nabywcy.

 
181002024406.gif
180604103646.gif

Ogłoszenia płatne

 
181207114626.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę