sobota, 17 listopada 2018 napisz DONOS@
181109081925.gif
170302011643.gif

Pierwsi przejęli władzę

Foto: Pierwsi przejęli władzę
cz so, 17 listopada 2018 14:26

W piątek upłynęła stara, siódma kadencja samorządów w Polsce, a w sobotę wybrani na nową kadencję radni i wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys, złożyli ślubowanie i formalnie przejęli władzę w samorządzie na najbliższe 5 lat. Po części uroczystej i krótkiej przerwie nowi radni Gminy Łomża wybrali swoje władze. Przewodniczącym został Sławomir Zacharczyk – 52-letni mieszkaniec wsi Andrzejki, a na wiceprzewodniczącego wybrano Krzysztofa Jankowskiego 53-latka z Jarnut. Obaj do Rady Gminy Łomża zostali wybrani z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Z tej samej partii jest także wójt gminy Piotr Kłys.

Groźny wypadek w Śniadowie

Foto: Groźny wypadek w Śniadowie
cz so, 17 listopada 2018 15:05

Jedna osoba została poważnie ranna po wypadków drogowym w Śniadowie. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Łomża – Ostrów Mazowiecka z ul. Ostrołęcką zderzyły się samochód osobowy z ciężarowym. Ranny kierowca osobówki został zabrany do szpitala. Droga jest zablokowana

Pierwszy powiew zimy

cz so, 17 listopada 2018 10:41

Do -3,5°C spadła nad ranem temperatura powietrza w regionie Łomży. Taką temperaturę wskazały urządzenia zamontowane na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie k. Piątnicy. Najbliższej nocy synoptycy spodziewają się słabych opadów śniegu lub mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź.

Chrzanowski tnie wydatki przede wszystkim na inwestycje, nauczycielskie pensje i... propagandę

Foto: Chrzanowski tnie wydatki przede wszystkim na in...
cz pt, 16 listopada 2018 10:52

W tym roku wydatki na miejskie inwestycje miały nawet przekroczyć 100 milionów złotych, a na przyszły rok mają nie osiągnąć nawet połowy tej kwoty, czyli 50 mln zł. Mariusz Chrzanowski przedstawił projekt budżetu miasta na przyszły rok. Cięcia mają dotknąć także wydatków bieżących na ponad 15 mln zł. Najwięcej milionów prezydent chce zaoszczędzić na oświacie – tak jak przed rokiem, nie w pełni szacując wydatki na nauczycielskie pensje, ale mniej jest także na bieżące utrzymanie dróg. Około 1,4 mln zł mniej ma być także na promocję miasta, bo ścięto o blisko 3/4 rozdmuchane w tym roku do absurdu, pod pretekstem świętowania 600-lecia miejskości, wydatki na propagandę. Mimo takich oszczędności, zwiększenia planu wyprzedaży miejskiego majątku i znacznie większymi wpływami z podatku PiT mieszkańców, Łomża w przyszłym roku ma pożyczyć w bankach kolejne 10 mln zł.

„Kolej+” Łomża – nie przetrwała nawet miesiąca?

Foto: „Kolej+” Łomża – nie przetrwała nawet miesiąca?
cz pt, 16 listopada 2018 12:38

Modernizacja linii kolejowej Śniadowo – Łomża, z której – według oceny wicemarszałka Maciej Żywno PKP chce zrezygnować jest na liście przedsięwzięć wpisanych do realizacji zapowiadanego niespełna miesiąc temu przez premiera Mateusza Morawieckiego Programu „Kolej+” - Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej. 17 października premier zapowiadał, że w jego ramach połączenia kolejowe zostaną doprowadzone bądź zmodernizowane do 20 miejscowości, a wśród nich była także Łomża. W środę wicemarszałek województwa Maciej Żywno mówił, że otrzymali pismo z którego wynika, że „PKP rezygnuje z realizacji inwestycji na linii Łomża – Śniadowo”.

Prezes Kalinowski z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Foto: Prezes Kalinowski z Odznaką Honorową Województw...
cz so, 17 listopada 2018 11:28

Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. To najważniejsze wyróżnienie w naszym województwie zostało przyznane za wybitne osiągnięcia dziedzinie działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego odznakę wręczył Stefan Krajewski.

Wspaniała płyta łomżyńskich filharmoników

Foto: Wspaniała płyta łomżyńskich filharmoników
cz pt, 16 listopada 2018 11:08

Orkiestra Filharmonii Kameralnej wydała kolejną płytę. „Polish Contemporary Concertos” to album przełomowy w jej dorobku, zawiera bowiem nowe utwory wybitnych kompozytorów współczesnych Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego, nagrane z udziałem aż czterech świetnych wirtuozów. – Takie zestawienie wybitnych solistów zdarza się wyjątkowo rzadko i cieszę się bardzo, że Marcin Dylla, Paweł Gusnar, Jakub Jakowicz i Tomasz Strahl spotkali się właśnie na naszej płycie! – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej. Płyta została nagrana w Łomży i ukazała się nakładem prestiżowej wytwórni Dux, dzięki czemu będzie dostępna na całym świecie.

„Polska to my” w III LO w Łomży

Foto: „Polska to my” w III LO w Łomży
cz pt, 16 listopada 2018 12:59

XII edycja Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej Polska to my, odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Wzięło w nim udział 120 uczestników z 27 szkół z terenu województwa podlaskiego. - Niezmiennie, od dwunastu lat, celem konkursu jest propagowanie wartości patriotycznych, a także pobudzanie młodych ludzi do twórczych poszukiwań w dziedzinie repertuaru, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, rozwijanie zdolności recytatorskich i wokalnych, kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka – podkreśla Beata Chojnowska zaznaczając, że jest to szczególnie ważne w roku, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie z „siódemki” wygrali „Historyczną potyczkę”

Foto: Uczniowie z „siódemki” wygrali „Historyczną pot...
cz pt, 16 listopada 2018 16:57

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży w składzie: Kalina Białecka, Adrian Maszczyk i Korneliusz Piątek wygrali skierowanego do uczniów kl. IV szkół podstawowych Międzyszkolny Turniej Czytelniczy. Finał turnieju pod hasłem „Historyczna potyczka” w piątek odbył się w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Wcześniej odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły 3-osobową reprezentację na finał.

 
181002024406.gif
180604103646.gif
181116110919.gif

Ogłoszenia płatne

 
181113020709.jpg
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę