niedziela, 21 października 2018 napisz DONOS@
181019081318.png

Kalendarz

2017
« Grudzień »
PnWtŚrCzPtSo
Ni
        123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
             
znajdź wydarzenie
dopisz wydarzenie

Galeria

181016122418.jpg
Razem czy osobno

Sonda

Wszystkich głosów 143

Czy martwi cię koniec lata tej jesieni?


170302011643.gif

Wyniki wyborów włodarzy będą... później

cz so, 20 października 2018 11:36

- Trudno przewidzieć, o której godzinie będą znane wyniki wyborów – mówi Jerzy Dołęgowski, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży wskazując, że niedzielne wybory samorządowe będą pierwszymi w Polsce, w których inna obwodowa komisja wyborcza przeprowadza głosowanie, a inna liczy głosy. - Samo przekazanie protokolarne kart wyborczych i urn z głosami mieszkańców trochę czasu zajmie – mówi Dołęgowski. To nie jedyna zmiana, która wpłynie na późniejsze niż poprzednio ogłaszanie zwycięzców. PKW nakazała by głosy w wyborach na wójtów, burmistrzów czy prezydenta liczyć na samym końcu. Do tej pory te głosy liczono jako pierwsze.

Nauczyciele dostali nagrody z okazji Dnia Edukacji

Foto: Nauczyciele dostali nagrody z okazji Dnia Edukacji
cz so, 20 października 2018 11:39

- Słusznie powtarzamy, że „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Możemy też uszczegółowić, że takie będą rzeczpospolite, jacy będą w nich nauczyciele – gratulował biskup Tadeusz Bronakowski około 100 dyrektorom, wicedyrektorom, nauczycielom i wychowawcom z łomżyńskich placówek oświaty z okazji niedawnego Dnia Edukacji w sali gimnastycznej III LO w Łomży. 28-oro otrzymało nagrodę prezydenta Łomży po 2 800 zł brutto. W imieniu nagrodzonych dziękował historyk Krzysztof Domalewski, wicedyrektor „Ekonomika”.

181016101457.jpg

Jak głosować i kiedy głos będzie ważny?

cz pt, 19 października 2018 23:53

W niedzielnych wyborach będziemy wybierać radnych gmin, miast, powiatów i sejmiku województwa, oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta Łomży. W mieście wyborcy otrzymają trzy karty do głosowania, w okolicznych gminach jeszcze jedną więcej. Oto informacja PKW jak głosować, kiedy głos będzie ważny oraz co jest przyczyną nieważności głosu.

Hanka Bielicka w koszulce z napisem „Konstytucja”

Foto: Hanka Bielicka w koszulce z napisem „Konstytucja”
cz pt, 19 października 2018 21:32

Taką koszulkę miał już na sobie Zygmunt III Waza stojący na Kolumnie Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie, Gdański Neptun a nawet Miś Uszatek w Łodzi. Teraz do tego grona dołączyła także Hanka Bielicka. W koszulce z napisem „Konstytucja” siedziała w piątkowy wieczór na ławeczce na rogu ul. Farnej i Starego Rynku w Łomży.

Archeolodzy znaleźli szczątki 7 osób w Mątwicy k. Nowogrodu

Foto: Archeolodzy znaleźli szczątki 7 osób w Mątwicy ...
cz pt, 19 października 2018 14:05

Szczątki siedmiu osób znaleźli archeolodzy w Mątwicy koło Nowogrodu. To efekt zgłoszenia przez Stowarzyszenie Wizna 1939. Jego członkowie poinformowali firmę, która buduje drogę z Łomży do Nowogrodu o znalezieniu fragmentów ludzkich kości w wykopie. Na kilkudziesięciometrowym odcinku prace budowlane zostały wstrzymane, a badania zaczął archeolog Michał Grabowski.

Cisza wyborcza

Foto: Cisza wyborcza
cz pt, 19 października 2018 12:11

O północy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza przed niedzielnymi wyborami samorządowymi. Nie będzie można prowadzić agitacji wyborczej, tzn. organizować pochodów, manifestacji, rozdawać wyborcom ulotek, rozwieszać plakatów, nawoływać do głosowania na poszczególnych kandydatów także w internecie.

Ostatni bocian...

Foto: Ostatni bocian...
cz pt, 19 października 2018 15:58

Widok bociana wczesna wiosną cieszy wszystkich... W piątek 19. października 2018 roku widok bociana spacerującego wśród żółtych liści na skwerku przy ul. Fabrycznej w Łomży budził zadziwienie i przerażenie. - Mamy zgłoszenia o tym bocianie od kilku dni – mówi Mariusz Sachmaciński z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. W jego siedzibie w Drozdowie jest szpitalik dla ptaków i tam na zimę powinien trafić łomżyński bocian.

Syta Panna Fit: smacznie, zdrowo i tradycyjnie

Foto: Syta Panna Fit: smacznie, zdrowo i tradycyjnie
JJS pt, 19 października 2018 14:30

Często bywa tak, że chcemy zrzucić zbędne kilogramy, ale nie wiemy, jak odpowiednio się odżywiać, albo myślimy o zdrowej diecie, ale nie mamy czasu na wymyślne gotowanie, a do tego chcemy jeść coś pożywnego i najzwyczajniej w świecie smacznego. Są też osoby ciężko pracujące lub uprawiające sport, również potrzebujące idealnie zbilansowanych pod względem kalorycznym posiłków. Teraz ich problemy staną się już tylko wspomnieniem, bo znana w województwie i poza nim łomżyńska firma Syta Panna otwiera catering dietetyczny, oferujący całodniowe zestawy zdrowych i jedynych w swoim rodzaju posiłków: bazujących na lokalnych produktach najwyższej jakości, korzystających z najlepszych przepisów kuchni nie tylko polskiej, ale też orientalnej czy śródziemnomorskiej.

Dom w cenie mieszkania

Foto: Dom w cenie mieszkania
JJS pt, 19 października 2018 13:06

Często marzymy o własnym domu, zwłaszcza kiedy hałas za oknem czy sąsiedzi za ścianą szczególnie dają nam się we znaki. Od razu jednak pojawia się myśl: ile to kosztuje, kogo na to stać? Tymczasem okazuje się, że łomżyńska firma Eldor-Bud nie dość, że oferuje na sprzedaż domy na terenie miasta i gminy Łomża, to są one dostępne cenowo praktycznie dla każdego. Dlatego hasło dom w cenie mieszkania nie jest tylko reklamowym sloganem, a odzwierciedleniem stanu faktycznego, dzięki któremu szybko możemy stać się posiadaczem dostosowanego do potrzeb naszej rodziny, funkcjonalnego i nowoczesnego domu w atrakcyjnej lokalizacji.

Kwiaty cebulowe – jak sadzić, żeby pięknie rosły?

Foto: Kwiaty cebulowe – jak sadzić, żeby pięknie rosły?
JJS pt, 19 października 2018 12:56

Prawdziwą ozdobą i nieodłącznym elementem każdego ogrodu są kwiaty cebulowe, dlatego też podczas jego urządzania warto zaopatrzyć się w stosowne cebulki kwiatowe. Do tej grupy zaliczamy nie tylko rośliny, których częścią podziemną jest cebula, ale i również te posiadające bulwy korzeniowe oraz kłącza. Aby stworzyć barwne kompozycje należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach dotyczących tego jak i kiedy sadzić kwiaty cebulowe.

 
181002024406.gif
180604103646.gif

Ogłoszenia płatne

 
180921103922.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę