Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 września 2022 napisz DONOS@
220912092420.jpg
220621084028.png

Część Wojsk Obrony Terytorialnej ma być Wojskami Obrony Pogranicza

mm so, 24 września 2022 21:52

Około 30 żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w obecności ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, złożyło przysięgę na centralnym placu w Kolnie. Po ceremonii minister uroczyście zatwierdził w ramach WOT, koncepcję Komponentu Obrony Pogranicza. „Wolne” wybory na Ukrainie za Putina jak „wolne” wybory w Łomży za Stalina?

220915040340.png

Bahneva, Cicha, Matusiak i Sychowicz z Glogerami

mm so, 24 września 2022 10:27

Bułgarka z Sofii mówiła po polsku, a profesor z Łomży recytował strofy o zachodzie słońca „Pana Tadeusza”. Pieśniarka ze Stelmachowa koło Jeżewa wspominała smak jabłek glogerówek, a zespół z Warszawy śpiewał, tańczył i grał polkę sztajera, oj, diridi, radi. Było wzniośle, mądrze i wesoło w Hali Kultury, gdzie wręczono naukowcom i twórcom Nagrody i Medale imienia Zygmunta Glogera.

220525081833.png

30-lecie łomżyńskiego „Plastyka”

mm so, 24 września 2022 09:44

Nagle zapadła ciemność. Nie była to jednak awaria, lecz początek artystycznego happeningu-spektaklu, przygotowanego przez uczniów na uroczystości 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im.Wojciecha Kossaka w Łomży. – Już wtedy, 30 lat temu, liceum plastyczne było miejscem dającym ogromne możliwości rozwoju młodym adeptom sztuk pięknych, miejscem zrozumienia i tolerancji – mówiła dyrektor Małgorzata Wagner, z powodzeniem kontynuująca dzieło zapoczątkowane przez założyciela szkoły i jej pierwszego dyrektora Janusza Czarnego oraz jego następczynię Lidię Radziwanowicz i wieloletniego wicedyrektora Antoniego Mieczkowskiego. Najbardziej zasłużeni pracownicy liceum otrzymali nagrody, otwarto szkolny „Zakątek Kossaków”, a finałem jubileuszu było otwarcie wystawy w Muzeum Północno-Mazowieckim.

Łomżyniak udostępnił działkę na punkt widokowy

mm pt, 23 września 2022 17:46

Punkty widokowe na panoramę Doliny Narwi mają wsie: Siemień i Rakowo – Czachy, więc może i miasto od 604 lat Łomża doczeka się prostej atrakcji turystycznej? Pomysł 2 razy zgłaszał Wojciech Winko do budowy z funduszy Budżetu Obywatelskiego, lecz urzędnicy z zespołu BO w ratuszu nie podchwycili śmiałej idei. Ale po publikacji w 4lomza.pl ideę podchwycił łomżyński przedsiębiorca.

15-lecie Łomżyńskiej Orkiestry Dętej

mm so, 24 września 2022 10:00

Łomżyńska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Waldemara Borusiewicza koncertowo obchodziła swoje 15-lecie. Młodzi muzycy, wsparci pięcioma starszymi kolegami, porywająco wykonali same wielkie przeboje, począwszy od filmowych tematów, poprzez południowoamerykańskie szlagiery aż do zaskakujących nowości. – Uważam 15-lecie za zamknięte, rozpoczynamy nowy etap! – podsumował ten niezwykle udany, dwugodzinny koncert w sali Filharmonii Kameralnej Waldemar Borusiewicz, już zapowiadający kolejne występy swych utalentowanych podopiecznych.

220916110406.gif

Jubileuszowy i imprezowy weekend

mm pt, 23 września 2022 09:01

Podczas tego weekendu w Łomży nie zabraknie jubileuszowych wydarzeń artystyczno-kulturalnych. Teatr Lalki i Aktora świętuje 35-lecie, przygotowując z tej okazji premierowy spektakl „Jaś i Małgosia 2.0”. Jubileusz 30-lecia Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im.Wojciecha Kossaka zwieńczy wystawa prac uczniów w Muzeum Północno-Mazowieckim, zaś Łomżyńska Orkiestra Dęta 15 lat istnienia podsumuje okolicznościowym koncertem w sali Filharmonii Kameralnej. Nie zabraknie też innych koncertów i wydarzeń, w tym również o wymowie proekologicznej.

Sztandar zaszczytem to już był...

mm pt, 23 września 2022 15:12

Prezydent Łomży współorganizował Dzień Sybiraka, ale prawdopodobnie zapomniał wyznaczyć delegacji do sztandaru Miasta Łomża. Brak pocztu sztandarowego zauważyli, m.in. uczestnicy uroczystości, dziennikarz 4lomza.pl oraz radny Nadolny. Po interpelacji radnego za nieobecność symbolu ukarano urzędnika.

Nowe motocykle w łomżyńskiej drogówce

mm pt, 23 września 2022 13:21

Dwa jednoślady marki BMW R 1250 RT otrzymali policjanci z KMP w Łomży. To pierwsze pojazdy policyjne na łomżyńskich drogach z nowym wzorem oznakowania.

Część mieszkańców Czerwonego Boru sprzeciwia się planom budowy spalarni odpadów

mm pt, 23 września 2022 09:14

Mieszkańcy są podzieleni co do pomysłu budowy spalarni odpadów w Czerwonym Borze. Spalarnia miałaby zastąpić dotychczasową kotłownię węglową kupioną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży rok temu.

Jubileuszowy i naznaczony niepewnością sezon łomżyńskiego teatru

mm pt, 23 września 2022 08:50

Teatr Lalki i Aktora zaczyna 35 sezon artystyczny. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w najbliższą sobotę. Uświetni je premiera spektaklu „Jaś i Małgosia 2.0”, nowa wersja klasycznej baśni braci Grimm, rozgrywająca się w roku 2070, w postkapitalistycznej rzeczywistości. Kolejną premierą będzie adaptacja „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, zaplanowano również wznowienia kilku niegranych od lat spektakli, jak „Królik Edward” czy „Szczęśliwy Książę”. W teatralnym zespole pojawią się nowe twarze, a sezon tradycyjnie zakończy festiwal Walizka, chociaż dyrektor Jarosław Antoniuk ma obawy, czy wystarczy środków na ten cel.

Wyposażenie restauracji i ogrodu piwnego – co jest niezbędne?

JJS pt, 23 września 2022 14:19

W każdej restauracji musisz zainwestować w odpowiedni sprzęt – m.in. piec, szafy i inne meble, witryny czy urządzenia do chłodzenia i mrożenia żywności. Podziel wszystko na kilka kategorii i po kolei uzupełniaj zaplecze. Podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć – skorzystaj z naszych wskazówek.

 
211228081828.gif
220802095111.png
211228081622.gif

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę