piątek, 25 maja 2018 napisz DONOS@
180323112928.gif
170302011643.gif

Dr Muzyk nie jest już zastępcą prezydenta Łomży

Foto: Dr Muzyk nie jest już zastępcą prezydenta Łomży
cz pt, 25 maja 2018 12:01

Mariusz Chrzanowski odwołał dziś dr Agnieszkę Muzyk ze stanowiska I zastępcy prezydenta Łomży i zwolnił ją z pracy. Była ona wymieniana jako konkurent Chrzanowskiego do nominacji PiS na nowego prezydenta Łomży przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Bój w PiS o fotel w ratuszu trwa nadal

Foto: Bój w PiS o fotel w ratuszu trwa nadal
cz cz, 24 maja 2018 15:18

Dwa miesiące temu pisaliśmy o problemach Mariusza Chrzanowskiego z uzyskaniem nominacji partyjnej kandydata PiS na prezydenta Łomży przed jesiennymi wyborami. Pod presją Chrzanowski miał nawet opłacić zaległe składki partyjne, których nie płacił odkąd został prezydentem Łomży. Wydawało się, że „klamka zapadła”, po tym gdy podczas sobotniego posiedzenia Zarząd Okręgowy PiS w Białymstoku, wytypował kandydatów partii na stanowiska prezydentów i burmistrzów miast powiatowych w województwie podlaskim. Na liście był też Chrzanowski z Łomży i wydawało się, że ostateczne zatwierdzenie przez władze krajowe partii – to wymóg formalny - jest tylko kwestią dni. Komitet Polityczny PiS w tej sprawie spotkał się w środę. Zatwierdził kandydatów na 49 dużych miast, ale nie Łomży. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to dlatego, że ostry bój o to, kto partyjną nominację w mieście ma otrzymać nadal się toczy. To z tej przyczyny na środowym posiedzeniu KP PiS kandydat na prezydenta Łomży nie był nawet przedstawiany.

Łopaty poszły w ruch...

Foto: Łopaty poszły w ruch...
cz pt, 25 maja 2018 12:57

- Tę drogę mieliśmy mieć robioną w 2011 roku. Była ujęta w budżecie państwa, ale w związku z piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012, te pieniądze z mniejszych miasta zostały zabrane. Dziś bardzo się cieszymy, że te prace przy przebudowie ulic Księcia Janusza i Wojska Polskiego się zaczęły - mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna. W piątek odbyła się uroczystość „wbicia łopat” pod modernizację ok. 2,4 km przebiegającej przez środek Kolna drogi krajowej nr 63. Prace mają zostać ukończone jesienią przyszłego roku.

180515111030.gif

To nasz bohater

Foto: To nasz bohater
cz pt, 25 maja 2018 08:52

70 lat temu, 25 maja 1948 r., strzałem w tył głowy w areszcie przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zabity został rotmistrz Witold Pilecki. Dziś w Łomży przy ulicy noszącej jego imię zostanie wmurowana kapsuła czasu z aktem erekcyjny pod pomnik bohatera. Ten będzie miał niemal trzy metry wysokości i zostanie odsłonięty w przyszłą niedzielę 3. czerwca. Pomysł, aby rotmistrz Pilecki miał w Łomży swoją ulicę i pomnik narodziły się w środowisku Bractwa Krzyża Świętego przy parafii Krzyża Świętego. - Te inicjatywy są po to, aby promować takie postacie jak rotmistrz Pilecki czy ks. Jerzy Popiełuszko, aby młode pokolenie miało takie wzorce i czerpało z nich – mówi ks. kan. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży.

Rower dla Jacka, tablet dla Filipa

Foto: Rower dla Jacka, tablet dla Filipa
cz pt, 25 maja 2018 08:09

- Nauczyciel jest ważny i pomocny na pierwszym etapie, żeby zachęcić do przedmiotu i nauczyć od podstaw liczb, zasad działań i motywacji do pracy – wylicza Jacek Jakimiuk z I LO w Białymstoku, który wygrał konkurs matematyczny PWSIiP w Łomży, pokonując ponad 200 uczestników w całej rywalizacji i ponad 100 w filnale. - Jednak im więcej uczeń wie i umie, tym bardziej musi polegać na sobie. Ja w niektórych zadaniach jestem istotnie lepszy od matematyka Mirosława Pryszczepko, który często lepiej zna teorię, ale ja mam ciekawsze i dziwne, nietypowe pomysły. Nad matematyką lubię głowić się tak bardzo, że poświęcam jej więcej czasu niż judo 3 razy w tygodniu po 2 godziny.

Mistrzowie rowerów

Foto: Mistrzowie rowerów
cz cz, 24 maja 2018 17:50

Kamil Baranowski ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku indywidualnie wygrał 41. finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla szkół podstawowych w Województwie Podlaskim. Drugi był Michał Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej w Olszynach w gminie Piątnica, która zwyciężyła drużynowo i pojedzie na finały ogólnopolskie. Turniej po raz pierwszy odbył się w Łomży. Konkurencje praktyczne rozgrywano w miasteczku rowerowym na terenie Skate Parku. Umiejętnościami jazdy na rowerze popisywało się tu 68 uczniów z 17 najlepszych drużyn wybranych w rywalizacjach powiatowych.

Bluesowe urodziny poety w bibliotece

Foto: Bluesowe urodziny poety w bibliotece
cz pt, 25 maja 2018 08:17

Wieczór z poezją i bluesem zakończył majowy jubileusz 80-lecia poety Henryka Gały. W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej starsze wiersze jubilata czytała młodzież z I LO, a najnowsze sam Henryk Gała. Tak lubianego przez niego bluesa zagrali zaś Robert Wieczorek i Jan „Yaniu” Górski, sięgając głównie po nieśmiertelne utwory Tadeusza Nalepy z tekstami równie słynnego Bogdana Loebla, poety i przyjaciela Henryka Gały jeszcze z wrocławskich czasów. Powstała nawet poetycka oda na cześć jubilata, napisana i wygłoszona przez jednego z uczestników spotkania.

Gimnastyka, bieganie i granie przeciw otyłości i rozlazłości

Foto: Gimnastyka, bieganie i granie przeciw otyłości ...
cz pt, 25 maja 2018 08:07

- Co piąte dziecko w wieku od 6 do 11 lat ma problem wykonania prostych czynności ruchowych, co nazywa się rozwojowym zaburzeniem koordynacji, i jeśli nie zostanie podjęta interwencja przez nauczycieli wychowania fizycznego, będzie to mieć dużo konsekwencji w dalszym życiu nastolatka – mówi profesor Jerzy Sadowski z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz PWSIiP w Łomży, gdzie odbyła się konferencja z udziałem ponad 100 nauczycieli wuefu na temat wyzwań, jakie współczesność stawia im na lekcjach wychowania fizycznego. Czworo naukowców otwierało oczy praktykom na społeczne znaczenie motywacji do ćwiczeń i zachęcało do kreatywności na WF.

 
171017084425.gif
171011012857.gif
180523090107.gif
180509084018.gif
180507032544.gif

Ogłoszenia płatne

 
180423042901.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę