Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 września 2021 napisz DONOS@

Matury czas zacząć

cz cz, 04 maja 2006 07:17

Kilka tysięcy maturzystów w Łomży i niemal pół miliona w całym kraju zacznie dzisiaj o godzinie 10. pisać egzamin z języka polskiego. Startujący maturalny maraton potrwa miesiąc. W tym czasie każdego maturzystę czeka przynajmniej pięć egzaminów. Trzy pisemne - z polskiego, języka obcego i jednego z dziesięciu przedmiotów do wyboru. I jeszcze dwa egzaminy ustne - z polskiego i z języka obcego.

Dłuuugi weekend i... matura!

cz so, 29 kwietnia 2006 12:24

Nie za rok, jak w piosence Czerwonych Gitar, a już 4 maja maturzyści zmierzą się z tematami i zadaniami, do których rozwiązania przygotowywali się przez trzy lata w liceach i przez cztery w technikach. W ostatni przed pisaniem matur piątek odbierali świadectwa ukończenia szkoły.

Egzaminy czas zacząć

cz cz, 27 kwietnia 2006 10:27

Ponad 18 tys. gimnazjalistów w województwie podlaskim, z czego ponad tysiąc osób w Łomży, rozpoczęło w tym roku egzamin gimnazjalny. Kiedy skończą młodsi, zaczną ich starsi koledzy. Zaraz po długim weekendzie rozpoczynają się matury.

Celnicy w szkołach

cz śr, 26 kwietnia 2006 10:17

Jak narkotyki wpływają na zdrowie, co grozi za ich przemyt i posiadanie, w jaki sposób szkoli się psy do ich poszukiwania - tego dowiadują się uczniowie łomżyńskich szkół podczas zajęć z celnikami, organizowanych w ramach akcji "Obelix". To akcja ogólnopolska. Celnicy odwiedzają wybrane szkoły w całym kraju. W Łomży wytypowano szkoły podstawowe nr 2 i 10. Dziś spotkanie takie odbyło się w 10-tce.

Łomżyńska WSA 26.

cz śr, 19 kwietnia 2006 09:56

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży znalazła się na 26 miejscu wśród polskich niepublicznych uczelni magisterskich. Ranking uczelni po raz kolejny opublikował dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy. Łomżyńska uczelnia po raz pierwszy jest klasyfikowana wśród uczelni magisterskich, dotychczas zajmowała wysokie lokaty ale wśród uczelni licencjackich i inżynierskich.

Remonty czas zacząć

cz cz, 30 marca 2006 12:11

11 mln zł zostanie przeznaczonych w tym roku na remont i modernizację łomżyńskich ulic. Największa kwota – ponad 10 mln, zostanie przeznaczona na budowę i przebudowę nawierzchni. Reszta pójdzie na poprawę stanu jakości miejskich chodników.

Co po maturze... Giełda Pomysłów na Życie

cz śr, 08 marca 2006 12:29

Już po raz szósty w łomżyńskim III Liceum Ogólnokształcącym odbywa się Giełda Pomysłów na Życie. To impreza, której celem jest przedstawienie uczniom kończącym szkołę możliwości dalszego kształcenia się. Dziś w sali gimnastycznej III LO przedstawiają się 24 uczelnie w tym także te najlepsze – m.in.: Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy... Impreza choć szkolna przyciąga także uczniów najstarszych klas innych szkół ponadgimnazjalnych z Łomży.

Kurator Mieczkowski - „nie - bo nie”

cz śr, 08 marca 2006 11:09

Wojewoda podlaski otrzymał z Ministerstwa Edukacji i Nauki negatywną opinię do propozycji powołania na stanowisko kuratora oświaty w województwie podlaskim Janusza Mieczkowskiego z Łomży. Jak podkreśla rzecznik prasowy wojewody Adam Dębski pismo z ministerstwa jest bardzo lakoniczne i nie zawiera argumentacji dlaczego minister nie chce aby Mieczkowski objął funkcje kuratora.

Kurator nie z Łomży

cz wt, 07 marca 2006 09:36

Janusz Mieczkowski z Łomży nie zostanie podlaskim kuratorem oświaty, mimo że pod koniec lutego wygrał konkurs na to stanowisko. Taką decyzję podjął wczoraj po południu minister edukacji i nauki – podał Kurier Poranny. Zdaniem ministra kandydat nie spełnił wymogów i podczas konkursu nie zaprezentował odpowiedniego programu, ani konkretnych założeń. „Jest to decyzja nieodwołalna i ostateczna” - pisze gazeta.

Studia dają pracę!

cz cz, 16 lutego 2006 12:13

Polacy boją się przede wszystkim... bezrobocia wynika z badań socjologicznych. Ta obawa od kilku już lat pcha młodych do zdobywania wykształcenia. Niestety okazuje się, że dyplom też już nie zawsze gwarantuje pracę - tym bardziej dobrze płatną. Sytuację dodatkowo komplikuje polska rzeczywistość, w której studiując zarówno na publicznej - teoretycznie za darmo, jak i na prywatnej uczelni i tak trzeba zapłacić... choćby za coraz droższy akademik czy dojazdy do uczelni. W tej rzeczywistości z zupełnie niekonwencjonalną ofertą pojawia się łomżyńska Wyższa Szkoła Agrobiznesu, która studentom daje nie tylko wiedzę, ale i pracę.

Bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli

cz wt, 24 stycznia 2006 16:49

110 nauczycieli z województwa podlaskiego może skorzystać z bezpłatnych studiów podyplomowych z zakresu doradztwa zawodowego. Studia w ramach projektu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki będzie prowadził Uniwersytet w Białymstoku. Ich uczestnikami mogą być nauczyciele gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, absolwenci studiów wyższych zawodowych lub magisterskich posiadający przygotowanie pedagogiczne. Rekrutacja odbywa się przez internet.

Pierwsze w Łomży

cz śr, 18 stycznia 2006 07:49

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomża to według „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” najlepsza szkoła w mieście. W wojewódzkie podlaskim łomżyński ogólniak jest drugi, a w kraju 27. Dziennik Rzeczpospolita po raz ósmy opublikował ranking szkół średnich. W śród 400 szkół w kraju z Łomży jest tu jeszcze tylko Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. „Weta” sklasyfikowana została na 274 pozycji w kraju.

Nowe komputery w jedwabieńskiej szkole

cz cz, 15 grudnia 2005 14:17

Pracownię komputerową składającą się z piętnastu komputerów oddano do użytku uczniom Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Jedwabnem. Szkoła pracownię otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pedagodzy nagrodzeni

cz cz, 13 października 2005 22:55

W przeddzień „dnia nauczyciela” 25 najlepszych łomżyńskich pedagogów otrzymało nagrody Prezydenta Łomży. Pamiątkowe dyplomy i kwiaty nauczyciele otrzymali podczas specjalnej akademii z rąk prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego i wicemarszałka Sejmu Donalda Tuska. Jak podkreśla Wojciech Kowalik – Naczelnik Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Nagroda Prezydenta ma także wymiar materialny. Każdy z uhonorowanych pedagogów otrzymał po niemal 2 tys zł.

Studia w Łomży praca w Ameryce...

cz cz, 15 września 2005 11:37

Rozmowa z dr. inż. Andrzejem Borusiewiczem Dziekanem Wydziału Informatyki Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży Gazeta Bezcenna: Najwyższy czas wybrać uczelnię. Tak się jakoś porobiło, że nawet informatykę w Łomży można studiować na dwóch konkurencyjnych uczelniach. Pan twierdzi, że przyszli studenci powinny wybrać te w Agrobiznesie – dlaczego? Dr inż. Andrzej Borusiewicz: Tak, polecam studiowanie informatyki w Wyższej Szkole Agrobiznesu i to nie tylko dlatego, że kieruję tymi studiami.

Narodowy Egzamin

cz cz, 08 września 2005 11:38

Rozpoczął się nowy rok szkolny. To również czas lekcji dla tegorocznych maturzystów, gimnazjalistów ich nauczycieli i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W tym roku będzie kolejny...

Pielęgniarstwo: nowy kierunek bezpłatnych studiów w Łomży

cz pt, 12 sierpnia 2005 18:39

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uruchamia trzeci kierunek bezpłatnych studiów. Do uruchomionych w październiku ubiegłego roku studiów na kierunkach: Informatyka, a także Zarządzanie i Marketingu teraz dołącza Pielęgniarstwo. W systemie dziennym będzie mogło studiować je 60 osób. Właśnie uczelnia ogłosiła nabór chętnych na ten kierunek studiów.

Wolne miejsca na bezpłatnych studiach

cz so, 23 lipca 2005 12:42

Maturzyści, którym nie udało się dostać na wymarzoną uczelnie, mają jeszcze szansę na rozpoczęcie bezpłatnych studiów od października. W Łomży w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości jest jeszcze ok. 40 wolnych miejsc na dziennej informatyce i ok. 10 na marketingu i zarządzaniu.

Studia w Łomży

cz cz, 14 lipca 2005 12:03

Kończy się pierwszy etap naboru na łomżyńskie uczelnie. Do tej pory chęć studiowania w mieście zgłosiło kilkuset studentów.

Jak promować Podlasie?

cz pt, 24 czerwca 2005 14:08

Wypromowanie jednego z najbardziej zacofanych i najbiedniejszych regionów w Unii Europejskiej to zadanie jakie postawił przed sobą europoseł Bronisław Geremek. Jak zachęcić Europejczyków do wypoczynku w regionie sam profesor jeszcze nie wie i liczy na pomysłowość młodszych... Europoseł Geremek ogłosił konkurs fotograficzny „COME AND SEE... MÓJ REGION PODLASIE”

« · «« · 94 · 95 · 96 · 97 · 98 · 99 · 100 · 101 · 102 · 103 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę