Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 25 września 2020 napisz DONOS@

Wyniki III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Mistrzostwo Łomży”

mm pon, 25 października 2004 12:34

W sobotę 23. października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 10 odbył się III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Mistrzostwo Łomży” pod patronatem prezydenta Łomży.

MUZYCZNE ZADUSZKI

mm pon, 25 października 2004 10:11

piosenki Władysława Szpilmana w wykonaniu Kasi Stankowskiej i zespołu The New Jazz Voice – koncert jazzowy

CLOSTERKELLER – koncert

Foto: CLOSTERKELLER – koncert
mm pon, 25 października 2004 09:56

Support: MEMEMBRIS i NAUMACHIA

Sukcesy taneczne par z Klubu Tańca Towarzyskiego ''AKAT''

cz pt, 22 października 2004 14:29

W sobotę 16 października 2004 r. bardzo duży sukces odniosły pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego ''AKAT'' działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Pary z KTT ''AKAT'' trenowane są przez Magdalenę i Jacka Baczewskich startowały w XX Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego ''O Złotą Podwiązkę'' w Ostrołęce.

Łomżanie uczcili pamięć ks. Popiełuszki

Foto: Łomżanie uczcili pamięć ks. Popiełuszki
cz śr, 20 października 2004 06:06

„Pamięć w kształcie krzyża „ - tak Teatrzyk Żywego Słowa LOGOS zatytułował montaż słowno–muzyczny, który wczoraj w XX rocznice śmierci ks. Jerzego Popiełuszki przedstawił w klasztorze Ojców Kapucynów. Był to główny element uczenia w mieście pamięci brutalnie zamordowanego przez Służby Bezpieczeństwa PRLu księdza – kapelana ludzi pracy i kapelana wówczas podziemnej „Solidarności”.

Premiera w łomżyńskim TLiA

Foto: Premiera w łomżyńskim TLiA
cz pt, 15 października 2004 15:40

W najbliższa niedzielę - 17 października - w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży odbędzie się premierowe przedstawienie pt. „Dzikie Łabędzie”. Spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena wyreżyserował Zdzisław Rej. Scenografię przygotował Przemysław Karwowski, a muzykę do spektaklu napisał Bogdan Szczepański

Zarzycki nowym dyrektorem ŁOK

Foto: Zarzycki nowym dyrektorem ŁOK
cz cz, 14 października 2004 21:57

Jan Miłosz Zarzycki będzie siódmym dyrektorem Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. To on wygrał czwartkowy „pojedynek” w dyrygowaniu muzykami Orkiestry. Tak dobiegł końca, trwający półtora miesiąca, konkurs na stanowisko dyrektora generalnego i artystycznego ŁOK. Czwartkowy koncert był ostatnim, trzecim jego etapem.

Jerzy Kosek czy Jan Miłosz Zarzycki – finał konkursu na szefa Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej

Foto: Jerzy Kosek czy Jan Miłosz Zarzycki –...
cz śr, 13 października 2004 23:43

O 18.00 w sali widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, który poprowadzą obaj kandydaci. Jak zapowiada Prezydent Łomży, dyrektorem orkiestry zostanie ten, którego część koncertu będzie lepsza. Oceniać będzie specjalna Komisja Konkursowa i publiczność. Ten z dyrygentów który zbierze większe brawa będzie miał większą szansę na zwycięstwo.

HALINA FRĄCKOWIAK – koncert jubileuszowy

mm śr, 13 października 2004 10:15

“Idę dalej…” - tym hasłem Halina Frąckowiak oznajmiła całej Polsce w 1971 roku, że oto wkracza na drogę samodzielnych poszukiwań muzycznych. Jej kunszt interpretacji i niespotykana muzykalność czynią z Niej wokalistkę powszechnie uwielbianą. Dokonane przez Nią nagrania są perłami polskiej muzyki rozrywkowej, a ich wartość można najtrafniej ocenić słuchając Jej “na żywo”.

III OTTT o Mistrzostwo Łomży

cz wt, 12 października 2004 09:56

23 października 2004 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży odbędzie się III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ''O Mistrzostwo Łomży'' z okazji 15-lecia działalności Klubu Tańca Towarzyskiego ''AKAT''.

Rusza nowa edycja Łomżyńskiego Informatora Kulturalnego 2005

cz wt, 12 października 2004 09:29

Regionalny Ośrodek Kultury, jak co roku, wydaje Łomżyński Informator Kulturalny, czyli kalendarium imprez kulturalnych, edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych przewidzianych do realizacji w 2005 roku. Wcześniej było to wydawnictwo dotyczące województwa łomżyńskiego, obecnie - Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zwracamy się z propozycją współtworzenia Łomżyńskiego Informatora Kulturalnego 2005.

Wirująca Łomża

Foto: Wirująca Łomża
cz so, 09 października 2004 13:17

Punktualnie, w samo południe, w sali widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego w Łomży rozpoczęła się kolejna już trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Młodzieżowego „Wirująca strefa”. Przez dwa dni swoimi umiejętnościami przed łomżyńska publicznością i specjalnym jury pochwali się kilkadziesiąt zespołów tańca disco show, hiphop, electric boogie, break dance, freestyle. W sumie na scenie wystąpi ponad pół tysiąca tancerzy.

Udany debiut łomżyńskich tancerzy na mistrzostwach świata

Foto: Udany debiut łomżyńskich tancerzy na mistrzostw...
mm śr, 06 października 2004 13:17

W dniach 29 września-3października 2004 r. odbywały się w Bremen (Niemcy) Mistrzostwa Świata „HIP-HOP DAYS” organizowane przez Międzynarodową Federację Tańca I.D.O. Polskę na tych zawodach reprezentowała łomżyńska formacja Twisting Crazy Group z Miejskiego Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych.

Szukamy artystycznych talentów na miarę rodziny Kossaków

mm śr, 06 października 2004 09:44

Zakończył się I etap konkursu literackiego pt.: ”Szukamy artystycznych talentów na miarę rodziny Kossaków”. Jak Informują organizatorzy, wpłynąło 75 prac w tym 65 w zakresie poezji i 20 spisanych prozą.

Prapremierowe wykonanie „Modlitwy łomżyńskiej” w katedrze

Foto: Prapremierowe wykonanie „Modlitwy łom...
cz nie, 03 października 2004 21:32

W niedzielę wieczorem w łomżyńskiej katedrze odbyło się prawykonanie „Modlitwy łomżyńskiej” - utworu organowego skomponowanego przez profesora Mariana Sawę – jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów polskich. Utwór na organach katedralnych wykonała warszawska organistka prof. Marietta Kruzel Sosnowska. Prawykonaniu „Modlitwy Łomżyńskiej” przysłuchiwał się m.in. Biskup Łomżyński Stanisław Stefanek i kompozytor utworu.

Wirująca strefa

mm nie, 03 października 2004 00:10

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży jest organizatorem po raz trzeci Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Młodzieżowego „Wirująca strefa”, który odbędzie się w dniach 9-10 października 2004 r. w sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Turniej ma zasięg ogólnopolski, a uczestniczą w nim soliści i formacje różnych stylów (break dance, electric boogie, funky, hip hop, freestyle) oraz różnych kategorii wiekowych. W poprzedniej edycji wzięło udział około 300 uczestników (wśród laureatów był m.in. Mistrz Świata Juniorów w break dance).

Startuje Łomżyńska Jesień Kulturalna

Foto: Startuje Łomżyńska Jesień Kulturalna
cz pt, 01 października 2004 12:47

Dziesiątą edycją przeglądu rockowego “Prorockowanie” rozpoczyna kolejną edycję Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. ŁJK to cykl kilkudziesięciu imprez: koncertów, spektakli, wystaw itp. prezentujący kulturę na najwyższym poziomie. Od lat stałymi elementami Jesieni są Zaduszki Jazzowe, Muzyczne Andrzejki, kabareton. Organizatorem Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej jest Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży, który zaprasza do klubu Pop Art, na godzinę 18.00 na “Prorockowanie”. Wystąpią zespoły: Root (rock) i Thuoc (psychodelia punk-rock) z Warszawy oraz Sezamkova (neo-electro-pop-core ) z Lublina.

Nowy dyrektor ŁOK coraz bliżej

Foto: Nowy dyrektor ŁOK coraz bliżej
cz śr, 29 września 2004 08:25

Już tylko dwóch kandydatów walczy o fotel dyrektora Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Wczoraj odbył się kolejny etap ogłoszonego przez prezydenta Łomży konkursu na to stanowisko. Chęć ubiegania się o nie wyraziło osiem osób. Dwie oferty komisja konkursowa odrzuciła na samym początku bo nie spełniały wymogów formalnych. Teraz odpadły kolejne cztery osoby. Tymi którzy pozostali na placu boju są Jerzy Kosek i Jan Miłosz Zarzycki. Obaj to młodzi, ale doświadczeni dyrygenci.

Teatr sposobem na życie

mm wt, 28 września 2004 16:58

8.10.2004 Łomża, sala widowiskowa MDK– DŚT, ul. Wojska Polskiego 3 wystąpi: GRUPA MUFLASZ W SPEKTAKLU „ATLANTIKON” SPEKTAKL "TRUFLASZ, CZYLI POLOWANIE NA DZIKA"

« · «« · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · 169 · 170 · 171 · »» · »
 
Zobacz także
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę