Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 31 maja 2020 napisz DONOS@

Teatr sposobem na życie

Foto: Teatr sposobem na życie
mm śr, 01 grudnia 2004 08:30

Druga odsłona Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej : „ Das Küchendrama” czyli dość niesmaczna wariacja na temat MATKI Witkacego w czterech koszmarnych częściach

25 lat MDK-DŚT

Foto: 25 lat MDK-DŚT
cz so, 27 listopada 2004 22:10

Ćwierćwiecze istnienia świętował w sobotę Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Podczas wieczornej, jubileuszowej imprezy, na scenie w siedzibie placówki przy ul. Wojska Polskiego 3, zaprezentowali się wychowankowie MDK-DŚT, a na zakończenie jako specjalny urodzinowy gość wystąpił Jerzy Połomski. Jubileusz MDK-DŚT zakończył tegoroczną Łomżyńską Jesień Kulturalną.

Sukcesy taneczne KTT ,,AKAT”

mm śr, 24 listopada 2004 10:43

W sobotę 20 listopada 2004 roku odbyły się turnieje : IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,Falcon 2004” w Płocku i XX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,O Mistrzostwo Suwałk” w Suwałkach. Startujące Pary z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT”, działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, odniosły tam wiele sukcesów.

Nagrodzeni w XII Giełdzie Piosenki Dziecięcej Łomża 20.11.2004

mm pon, 22 listopada 2004 12:01

Jury XII Giełdy Piosenki Dziecięcej w składzie: Jacek Szymański muzyk, solista (tenor) Opery Bałtyckiej w Gdańsku Mirosław Dziewa muzyk Orkiestry Kameralnej w Łomży, prezenter audycji ,,Bliżej jazzu” w Radio Nadzieja Remigiusz Danelczyk wokalista, laureat Grand Prix Festiwalu ,,Młodzi w Piosence” – instruktor muzyki MDK w Ostrowii Mazowieckiej przyznało następujące nagrody:

Łomżyńska Jesień Kulturalna finiszuje Soyką

Foto: Łomżyńska Jesień Kulturalna finiszuje Soyką
cz nie, 21 listopada 2004 21:57

Niedzielnym koncertem Stanisława Soyki z zespołem finisz rozpoczęła tegoroczna edycja Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Organizatorem odbywających się w październiku i listopadzie kilkudziesięciu wystaw, koncertów, spotkań, pod tym właśnie tytułem, jest Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych. Stanisław Soyka to najwybitniejsza postać, która w ramach tegorocznej ŁJK w Łomży wystąpiła.

UBecy i ich metody walki z podziemiem niepodległościowym

cz so, 20 listopada 2004 18:19

We wtorek w Muzeum Przyrody w Drozdowie zostanie otwarta nowa wystawa czasowa – „UB w walce z podziemiem niepodległościowym i opozycją w województwie białostockim w latach 1944-56”. Wystawa obrazuje zbrodnie aparatu bezpieczeństwa na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych minionego wieku także w regionie Łomży. Podczas otwarcia ekspozycji w Drozowie dr Krzysztof Sychowicz - historyk z białostockiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej - wygłosi wykład pt. Powstanie i działalność PUBP w Łomży w latach 1945-56.

Wielki finał 20-lecia

Foto: Wielki finał 20-lecia
cz pt, 19 listopada 2004 18:30

Mocnym uderzeniem – koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zakończyły się obchody 20-lecia istnienia w Łomży Klubu Garnizonowego. Wśród setek widzów obecnych na koncercie byli także m.in. J. E. Ks. bp Tadeusz Zawistowski, wiceprezydent Krzysztof Choiński, i dowódca garnizonu Łomża płk Robert Rettinger.

Giełda piosenki dziecięcej

Foto: Giełda piosenki dziecięcej
cz pt, 19 listopada 2004 12:39

45 młodych piosenkarzy zaprezentuje się w sobotę podczas XII Giełdy Piosenki. Festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej zorganizował Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Celem imprezy jest wyłonienie talentów wokalnych i promocja w mediach, a także integracja młodzieży utalentowanej muzycznie, wrażliwej na piękno sztuki w szczególności muzyki i śpiewu.

Sukcesy Tanecze KTT ,,AKAT”

mm śr, 17 listopada 2004 15:49

W sobotę 13 listopada 2004 r. w Warszawie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego ,,O Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej”, na którym startowały pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, trenowne przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

ŁOK zainauguruje

Foto: ŁOK zainauguruje
cz śr, 17 listopada 2004 06:37

Nowy dyrektor i muzycy Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej przygotowują się do koncertu inaugurującego kolejny sezon artystyczny. Czwartkowy koncert będzie wyjątkowym. Podczas tego koncertu z orkiestrą żegna się były jej dyrektor Tadeusz Chachaj, a stery dyrektorskie przejmuje nowy Jan Miłosz Zarzycki.

STANISŁAW SOYKA – KWINTET

Foto: STANISŁAW SOYKA – KWINTET
mm pon, 15 listopada 2004 10:23

Zawsze z dala od rockowego establishmentu, śpiewa piosenki o miłości, tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka też przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu utwór "Tolerancja", śpiewano zarówno w wielkich halach koncertowych, jak w domowym zaciszu, by uleczyć chandrę. W niedzielny wieczór 21 listopada Stanisław Sojka wystąpi w Łomży. Koncert zorganizowano w ramach Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej.

Glogerowskie nagrody po raz 15.

cz śr, 10 listopada 2004 08:42

Janusz Odrowąż-Pieniążek z Warszawy – dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, prof. Janusz Jasiński z Olsztyna, red. Romuald Mieczkowski z Wilna, prof. Cezary Obracht–Prondzyński z Bytowa a także Tomasz Brzeziński z Łomży i Zofia Mierzwińska-Szybka - stulatka z Warszawy to tegoroczni laureaci nagrody Zygmnuta Glogera. Konkurs po raz 15. zorganizowało Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „STOPKA” z Łomży. Nagroda i Medal Zygmunta Glogera przyznawane są ą za szczególne osiągnięcia w badaniu, ochronie i rozwoju kultury.

Młodzi aktorzy nagrodzeni

cz wt, 09 listopada 2004 15:46

Teatr produkcyjny grupa Szczypiory z MDK-DŚT, Grupa teatralna Makarioi z III Liceum Ogólnokształcącego i Koło żywego słowa "Se Pe Re" z Publicznego Gimnazjum Nr 1 to łomżyńscy zwycięzcy eliminacji wojewódzkich Podlaskiego Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Białystok 2004. Przez dwa dni specjalne jury obejrzało i oceniło 21 grup teatralnych z terenu byłego województwa łomżyńskiego.

Kabaret TzDS

mm pt, 05 listopada 2004 16:12

(„Kabaret To za Duże Słowo”) Laureaci I nagrody na XX Przeglądzie Kabaretów PaKA 2004

Konkurs Poetycki im. Jana Kulki

mm pt, 05 listopada 2004 08:17

REGULAMIN

Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"

Foto: Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"
mm śr, 03 listopada 2004 15:47

Regionalny Ośrodek Kultury ogłasza zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża" CASTING dla dziewcząt i chłopców: Przesłuchania w sobotę 6 listopada 2004 r., w godz. 11.00-14.00 oraz 27 listopada 2004 r., w godz. 11.00-14.00.

Nabór do Grupy Tanecznej "TWIST"

Foto: Nabór do Grupy Tanecznej  "TWIST"
mm śr, 03 listopada 2004 10:29

Działająca przy MDK-DŚT formacja tańca nowoczesnego (Funky, HIP HOP) "TWIST" ogłasza nabór dziewcząt do grupy.

Podlaskie Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej Białystok'2004

mm pt, 29 października 2004 22:53

Będzie to etap Wojewódzki dla terenu byłego Województwa Łomżyńskiego.

Premiera na pożegnanie ŁYSA ŚPIEWACZKA wg E. Ionesco

Foto: Premiera na pożegnanie  ŁYSA ŚPIEWACZKA wg E. I...
mm pt, 29 października 2004 22:17

Po kilku latach wspólnie spędzonych na próbach, warsztatach, czyli uczestniczenia w przedsięwzięciu jakim jest Teatr Produkcyjny przyszedł czas, kiedy trzeba się rozstać. To rozstanie nie jest kwestią sporów lecz jest wynikiem uciekającego czasu. Jak każdego roku zespół wykrusza się. Tym razem odchodzi całe pokolenie, które w tym roku będzie zdawać maturę. To właśnie od nich zaczęła się historia Teatru Produkcyjnego.

Festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej - GIEŁDA PIOSENKI

Foto: Festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej - G...
cz pt, 29 października 2004 15:34

Celem imprezy jest wspólna integracja młodzieży utalentowanej muzycznie, wrażliwej na piękno sztuki w szczególności muzyki i śpiewu, a także wyłonienie talentów wokalnych i ich promocja w mediach.

« · «« · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · 166 · 167 · 168 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę