Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 maja 2020 napisz DONOS@

Trzeci Tumult zakończony

Foto: Trzeci Tumult zakończony
cz pon, 25 kwietnia 2005 11:30

Teatr Bronisze z Ożarowa Mazowieckiego za spektakl „Nieobecny” zdobył - „I nagrodę – Złotą Kulisę” na III Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Festiwal, w którym wzięło udział 16 młodzieżowych teatrów i grup teatralnych z całego kraju odbył się w Łomży. O podziale nagród decydowało jury w składzie: Marcin Sosnowski, Piotr Damulewicz, Piotr Tomaszuk.

Tumultowy popis Jungowskiej

Foto: Tumultowy popis Jungowskiej
cz pt, 22 kwietnia 2005 23:39

Tego na Tumulcie jeszcze nie było. Aby pomieścić wszystkich tych którzy chcieli Edytę Jungowską i jej tragital „Gotujący się pies” zobaczyć trzeba było dostawiać krzeseł w sali Liceum Katolickiego przy Sadowej. Aktorka już po kilkunastu minutach podbiła serca widowni.

Tumult 2005... wystartował

Foto: Tumult 2005...  wystartował
cz pt, 22 kwietnia 2005 12:16

Przedstawieniem “Saksofonista” Teatru form Poland wystartował III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005". Teatr from Poland nie bierze w konkursie, ale jest gościem specjalnym Tumultu. W konkursowe szranki stanie zaś 16 zespołów reprezentujących kilka rodzajów sztuki teatralnej. Jak podkreśla Jarosław Osicki – dyrektor artystyczny Tumultu – Festiwal ma być krzykiem współczesnej młodzieży, a większość prezentowanych spektakli dotyczy problemów z którymi zderza się dziś młodzież.

TUMULT po raz trzeci...

Foto: TUMULT po raz trzeci...
cz cz, 21 kwietnia 2005 16:23

Od piątku do niedzieli (22 – 24 kwietnia) do Łomży zjadą młodzieżowe zespoły teatralne z całego kraju. W trzeciej edycji festiwalu swój udział potwierdziło 16 zespołów. Będą teatry dramatyczne, ale i teatry ruchu, teatry tańca. Gośćmi tegorocznego festiwalu będą: Teatr from Poland i Grupa Muflasz, a jako gość specjalny, na zakończenie pierwszego dnia festiwalu, wystąpi Edyta Jungowska w tragikalu „Gotujący się pies”.

Recytatorzy ocenieni i nagrodzeni...

cz wt, 19 kwietnia 2005 15:54

Jolanta Choromańska i Joanna Samul wygrały powiatowe eliminacje XVIII Małego Konkursu Recytatorski ,,Baje, Bajki, Bajeczki...” Konkurs przeprowadzono w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy. Przyjechało tu 40 recytatorów ze szkół podstawowych wszystkich gmin powiatu ziemskiego, którzy wygrali eliminacje środowiskowe tj. szkolne i gminne.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "TUMULT 2005" - III EDYCJA

Foto: Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych  &q...
mm pon, 18 kwietnia 2005 08:43

Szczegółowy program imprezy

Przegląd piosenki religijnej

cz nie, 17 kwietnia 2005 21:47

„Coś z Odysa” śpiewała Eleni

Foto: „Coś z Odysa”  śpiewała Eleni
cz so, 16 kwietnia 2005 13:25

Eleni - jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek wystąpiła w piątkowy wieczór w kaplicy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Koncert gwiazdy zorganizowano w ramach odbywających się po raz jedenasty w Łomży Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przyszło kilkuset widzów, zdecydowana większość z nich wraz z Eleni śpiewała największe jej przeboje.

„Pamięć i tożsamość”

Foto: „Pamięć i tożsamość”
mm cz, 14 kwietnia 2005 21:59

Kilkaset osób słuchało w czwartkowy wieczór koncertu jaki przygotowała Łomżyńska Orkiestra Kameralna i ks. Tomasz Chludziński. Koncert pt. „Pamięć i tożsamość” odbył się w ramach XI Dni Kultury Chrześcijańskiej i składał się z przeplatanych muzyką recytacji fragmentów ostatniej książki Ojca Świętego Jana Pawła II.

4lomza.pl „Mecenasem Kultury 2004”

Foto: 4lomza.pl „Mecenasem Kultury 2004&...
cz cz, 14 kwietnia 2005 15:37

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego po raz czwarty zorganizował Konkurs „Mecenas Kultury”. Wśród tegoroczny laureatów są: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, ks. Janusz Marian Kotowski z Porytego i www.4lomza.pl.

Uroczysta premiera sztuki „Kominiarczyk”

Foto: Uroczysta premiera sztuki „Kominiarcz...
mm śr, 13 kwietnia 2005 10:25

17 kwietnia 2005r. w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży o godz. 16.00 odbędzie się uroczysta premiera sztuki „Kominiarczyk”.

Dni Kultury Chrześcijańskiej wystartowały po raz jedenasty

Foto: Dni Kultury Chrześcijańskiej wystartowały po ra...
cz wt, 12 kwietnia 2005 22:24

Koncertem potrójnym C-dur op. 56 na skrzypce, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę Ludwig'a van Beethoven'a rozpoczęły się XI Dni Kultury Chrześcijańskiej. W sali widowiskowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w towarzystwie Chóru i Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie filia w Białymstoku zagrali Włodzimierz Promiński, Roman Hoffman i Robert Marat. Tegoroczna edycja Dni Kultury Chrześcijańskiej dedykowana jest “w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Przez tydzień w Łomży odbywać się będą koncerty, turnieje sportowe i wykłady.

Recytatorzy Jana Pawła II

cz wt, 12 kwietnia 2005 07:08

Karina Węgrowska, Ewa Obiedzińska ze SP 10 w Łomży, Andrzej Pieniak z Pisza, Magda Roszkowska z Międzyrzeca Podlaskiego w kategorii szkół podstawowych, oraz Agnieszka Jakubowska z gimnazjum Nr 1 w Sejnach w śród gimnazjalistów wygrali regionalny konkurs poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Konkurs odbył się w poniedziałek w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II w Łomży. Jego laureaci pojadą na ogólnopolski finał do Torunia.

Program XI Dni Kultury Chrześcijańskiej

cz wt, 05 kwietnia 2005 06:21

“W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” Łomża 12-19 kwietnia 2005 roku

Koncert PopArt - odwołany

mm pt, 01 kwietnia 2005 09:43

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży w związku z pogarszającym się stanem zdrowia Ojca Świętego odwołuje zaplanowaną na dzisiejszy wieczór imprezę muzyczną - koncert Studia Piosenki PopArt.

Gwiazdy tutejsze błyskały... czyli koncert w wigilię Prima aprilis

Foto: Gwiazdy tutejsze błyskały... czyli koncert w wi...
cz cz, 31 marca 2005 22:58

Ponad dwie godziny trwał „Wiosenny koncert gwiazd” - czyli koncert Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i tutejszych gwiazd estrad... Na tle muzyków ŁOK swoje talenty pod ocenę (...i dla uśmiechu) wystawiali Jerzy Brzeziński Prezydent, dwóch jego zastępców: Marcin Sroczyński i Krzysztof Choiński, Jan Jarota Przewodniczący Rady Miasta, ks. Jan Sołowianiuk Wikariusz Biskupi, Lucjan Porowski Komendant Straży Pożarnej i były już Komendant Policji Andrzej Zaręba.

Kominiarczyk Premiera w TLiA

mm śr, 30 marca 2005 08:34

10 kwietnia Teatr Lalki i Aktora zaprasza na premierię spektaklu "Kominiarczyk" na motywach bajki "O kominiarzu" Jiri Wolkera. Przedstawienie opracował i wyreżyserował Jarosław Antoniuk. Scenografia jest dziełem Jarosława Perszko, a muzyka - Bogdana Szczepańskiego.

Polska Młodzież spiewa Polskie Piosenki

Foto: Polska Młodzież spiewa Polskie Piosenki
mm śr, 23 marca 2005 18:32

Studio Piosenki PopArt po ciepło przyjętym programie z piosenkami The Beatles, tym razem będzie można usłyszeć w polskojęzycznym repertuarze. Troszeczkę z przymrużeniem oka - w końcu 1 kwietnia zobowiązuje sięgnęliśmy po nieco już zapomniane piosenki z okresu, kiedy hasło "Polska młodzież śpiewa polskie piosenki" brzmiało jak najbardziej serio i było heroiczną i patriotyczną odpowiedzią na ekspansję kosmopolitycznego rock'n'roll'a.

Protokół z VII gminnego konkursu „Rozmaitości Wielkanocnych" Zbójna. pn. 20.03.2005r.

cz pon, 21 marca 2005 16:14

Konkurs zorganizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej pod patronatem Wójta Gminy Zbójna. Współorganizatorami są Gimnazjum w Zbójnej, Szkoły Podstawowe z terenu gminy Zbójna, Przedszkole Samorządowe w Zbójnej. Współpracowało z nami Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży.

Łomżyński pojedynek recytatorów

Foto: Łomżyński pojedynek recytatorów
cz wt, 15 marca 2005 15:50

Łucja Grzeszczyk, Piotr Chojnowski i Wojciech Frąckiewicz będą reprezentować Łomżę podczas wojewódzkich eliminacji 50. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Białymstoku. Cała trójka wygrała miejskie eliminacje konkursu. W sumie w dwóch kategoriach przystąpiło do nich 21 młodych recytatorów.

« · «« · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · 164 · 165 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę