czwartek, 20 lutego 2020 napisz DONOS@

Twórcy docenieni

Foto: Twórcy docenieni
cz pt, 29 grudnia 2006 19:10

Wiesława Pawlak, Teresa Adamowska i Jerzy Chaberek to tegoroczni laureaci nagrody prezydenta Łomży w dziedzinie kultury. Wraz z pamiątkowym dyplomem uhonorowani odebrali także po 3,3 tys zł – tyle bowiem w wymiarze finansowym warta jest ta nagroda. Twórców prezydent uhonorował podczas specjalnej gali w MDK-DŚT. Uroczystość uświetniły występy młodych łomżyńskich muzyków i piosenkarzy - wychowanków tej placówki.

PLATEAU - fotorelacja

Foto: PLATEAU - fotorelacja
cz so, 16 grudnia 2006 10:57

Piątek (15 grudnia 2006) Klub PopArt w Łomży

Metafizyka prowincji Zdzisława Folgi

Foto: Metafizyka prowincji Zdzisława Folgi
cz so, 16 grudnia 2006 10:36

- Wbrew pozorom, prowincja nie jest senna, jak powszechnie się mniema - powiedział Zdzisław Folga, autor wystawy fotografii "Scenki prowincjonalne", której wernisaż odbył się w piątkowy wieczór 15 grudnia 2006 r. w Galerii Pod Arkadami. - Dużo tam się dzieje, tylko wolniej to się dostrzega, szczególnie gdy przybywa się z zewnątrz, gdy wpada się tylko na chwilę...

Łomżanki z „Cute Faces” w TVP?

Foto: Łomżanki z „Cute Faces” w TVP?
cz pt, 15 grudnia 2006 15:48

W najbliższy poniedziałek (18 grudnia) na antenie TVP2 poznamy najlepszych młodych tancerzy z kraju. Wtedy to nastąpi rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez TVP2 - „Doliny Kreatywnej” z dziedziny „Taniec”. Czy będą to dziewczyny z Łomży? Być może. Dziewczęta z „Cute Faces” prowadzone przez Beatę Kisiel były już na nagraniu tego programu.

Dziś zagra PLATEAU

Foto: Dziś zagra PLATEAU
mm pt, 15 grudnia 2006 08:36

Już tylko kilka godzin dzieli nas od koncertu zespołu PLATEAU w Łomży. Grupa zagra bowiem dziś piatek, 15 grudnia o 19.00 w MDK DŚT przy ul. Wojska Polskiego 3. Ciekawostką jest to, że po koncercie muzycy od razu wsiadają w samochód i jadą do Wrocławia, gdzie od soboty rozpocznie się sesja nagraniowa ich drugiej płyty! Łomża jest więc ostatnim koncertem promującym debiutancki krążek "Megalomania".

Teatr niech będzie miejscem świętym

Foto: Teatr niech będzie miejscem świętym
cz cz, 14 grudnia 2006 23:18

Zaledwie pięć grup wzięło udział w XI Konfrontacjach Teatralnych Młodzieży Szkół Średnich, które odbyły się w czwartek, 14 grudnia 2006 r. w MDK DŚT w Łomży. Jury w składzie: Anna Starachowska (instruktor łomżyńskich Warsztatów Terapii Zajęciowej), Bogdan Szczepański (kompozytor i kontrabasista Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej) oraz Bernard Karwowski (kierownik Studia Piosenki PopArt) pierwszą nagrodę w wysokości 600 zł przyznało zespołowi LUNATYKA z II Liceum Ogólnokształcącego za spektakl "Zauważ mnie". Jurorzy nagrodzili także przedstawienie "Byle nie z miłości" grupy Ostatnia Deska Ratunku z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących oraz "Trach" grupy ADEHADE z Miejskiego Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych (wyróżnienia po 200 zł).

Prowincja jest piękna, człowiek jest bliżej

Foto: Prowincja jest piękna, człowiek jest bliżej
mm pon, 11 grudnia 2006 09:46

Z Grażyną Łobaszewską, jazzrockową wokalistką, która przed laty przypomniała Polakom, że "czas nas uczy pogody", rozmawia w dżdżysty grudniowy wieczór Mirosław R. Derewońko

Good luck, Soundtrack!

Foto: Good luck, Soundtrack!
cz nie, 10 grudnia 2006 19:41

- Uważamy, że cudownie się stało, że ten festiwal zaistniał - powiedziała mi Grażyna Łobaszewska, przewodnicząca jury I Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej Soundtrack w Łomży. - Dzięki takim wydarzeniom młodzież ma kontakt ze świetnym materiałem muzycznym i może konfrontować swoje umiejętności nie tylko z gwiazdami, których utwory wykonuje, ale i na żywo z rówieśnikami. Pierwszą nagrodę Soundtrack (ang.: ścieżka dźwiękowa) w wysokości 800 zł wyśpiewała Joanna Zawłocka z Łomży. Aż dwa wyróżnienia - za interpretację wokalną i za najlepszą angielszczyznę - otrzymała Urszula Durzyńska (Łomża). Pozostałe wyróżnienia jury przyznało: Ewelinie Wojtkowskiej (Ostrów Mazowiecka), Monice Szymańskiej (Czyżew) i Karolinie Klejzerowicz (Ciechanowiec). Nagrodę specjalną - profesjonalny mikrofon sceniczny - powiozła do oddalonych o prawie 500 km Tychów 27-letnia Elżbieta Wacławek-Czmok, najwcześniej urodzona uczestniczka Soundtrack.

Muzyka jest święta

Foto: Muzyka jest święta
mm so, 09 grudnia 2006 11:32

Ze znakomitą, inteligentą i śliczną skrzypaczką Katarzyną Duda, która występowała m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall, po koncercie z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną "W krainie baśni" rozmawia Mirosław R. Derewońko

Mikołajkowy koncert ŁOK

Foto: Mikołajkowy koncert ŁOK
mm pt, 08 grudnia 2006 11:56

Utwory Wieniawskiego, Sarasate'a i Czajkowskiego rozbrzmiewały w czwartkowy wieczór w foyer urzędu wojewódzkiego w Łomży. Ze specjalnym mikołajkowym koncertem pt. „W krainie baśni” wystąpiła Łomżyńska Orkiestra Kameralna pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Gwiazda wieczoru była słynna skrzypaczka Katarzyna Duda.

Wokalne sukcesy naszych

Foto: Wokalne sukcesy naszych
cz wt, 05 grudnia 2006 16:17

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi łomżanie podczas finału Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „CANTO CANTARE”. Joanna Zawłocka (grupa Emdek) zajęła I miejsce i zdobyła nagrodę specjalną organizatora festiwalu, a Łukasz Lipski i Justyna Chaberek ze Studia Piosenki PopArt otrzymali wyróżnienia.

Szczęśliwa siódemka Duetu Trio na Jazz Juniors w Krakowie

Foto: Szczęśliwa siódemka Duetu Trio na Jazz Juniors ...
mm wt, 05 grudnia 2006 08:59

A ściślej mówiąc: trzymamy kciuki, żeby taką okazała się data 7 grudnia, kiedy łomżyńskie Trio Lipski-Starachowski-Lipski wystąpi w koncercie finałowym Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych. I żeby nasi synkopujący nastolatkowie wypadli najlepiej spośród siedmiu zakwalifikowanych do finału.

Pierwsze liceum ogólnokształcące i Polityka

cz nie, 03 grudnia 2006 20:54

Wprawdzie okręt flagowy MDK-DŚT, czyli Łomżyńska Jesień Kulturalna odpłynęła z rewelacyjną Edytą Geppert do Warszawy, ale w sobotę ze stolicy przybył na odsiecz Robert Wieczorek. Kto to jest? Myślałem - wzorem mego ulubionego i budzącego nadzieję intelektualną - felietonisty, że już nikt nie spyta "A kto zacz"...?

Śpiewają i tańczą, ich teatr jest wielki

Foto: Śpiewają i tańczą, ich teatr jest wielki
mm so, 02 grudnia 2006 19:25

- Podczas XIV Giełdy Piosenki Dziecięcej panował dobry klimat między wykonawcami i ich opiekunami - powiedziała mi przed ogłoszeniem wyników Dorota Wysocka, polonistka w szkole podstawowej nr 9 w Łomży. - Również festiwalowa kawiarenka w przytulnej i kolorowej siedzibie Teatru Lalki i Aktora przyczyniła się do tego, że Scena Młodych Wokalistów stała się świętem rodzinnym i szkolnym.

Młodzi na scenę

Foto: Młodzi na scenę
cz pt, 01 grudnia 2006 14:49

Niemal 70 młodych wykonawców wystąpi w sobotę na scenie Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. To tu odbędzie się Festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej - Giełda Piosenki. Imprezę po raz 14 organizuje Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Początek przesłuchań o 10.00, a wielki finał połączony z koncertem laureatów rozpocznie się około godziny 17.00.

„Anioły bardzo często mają ludzką twarz”

Foto: „Anioły bardzo często mają ludzką twa...
cz pt, 01 grudnia 2006 00:10

Wykładowczyni na wydziale rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Marita Benke-Gajda, która jest asystentką i współpracownicą prof. Czesława Dźwigaja, dopiero po czwartkowym wernisażu w Galerii Sztuki Współczesnej wypowiedziała w rozmowie ze mną słowa widoczne w tytule. - Anioły muszą być, bo idą za człowiekiem, są w nas i obok nas, są z nami - mówiła mi Pani Profesor. - Są pękate, gdy niosą nam dobry czas, albo chudzieńkie, gdy przytłacza je ciężar szarej codzienności.

Życie gra na niejednej strunie

Foto: Życie gra na niejednej strunie
mm nie, 26 listopada 2006 22:25

Kilka zdań z Edytą Geppert - po Jej znakomitym recitalu "Śpiewam życie" wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza w sali widowiskowej w Łomży - zamienił wczoraj po raz pierwszy w życiu Mirosław R. Derewońko

Łomża jest dumna, że ma Poetę

Foto: Łomża jest dumna, że ma Poetę
mm cz, 23 listopada 2006 08:33

Błoga cisza w Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Tylko ciepły dźwięczny głos Krzysztofa Kolbergera, który czyta wiersze łomżyńskiego poety Henryka Gały. Na sali poeci, w tym tej miary co Krzysztof Gąsiorowski, krytycy literaccy, nauczyciele, gimnazjaliści i licealiści z Łomży. Henryk Gała obchodzi 45-lecie pracy twórczej. Na tę okazję Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych wydał rok po roku trzytomowe dzieła wybrane: teatr wiersza, lirykę, sztuki teatralne. Promocja wydawnictwa odbyła się we wtorek, 21 listopada br. w jednym z najbardziej zasłużonych dla prezentacji polskiej literatury miejsc w stolicy.

Poczekają na magisterki

cz wt, 21 listopada 2006 14:25

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej przedłuża do 15 grudnia termin nadsyłania prac w piątej już edycji konkursu na prace magisterskie oraz dyplomowe, poświęcone Łomży i regionowi łomżyńskiemu.

Biskup Stanisław w fotografii Gabora

Foto: Biskup Stanisław w fotografii Gabora
mm pt, 17 listopada 2006 18:22

Gabor Lorinczy, znany łomżyński fotografik, przygotował album "Nasz Pasterz". Publikacja poświęcona jest JE Ks. Bp. Stanisławowi Stefankowi. 70-letni Biskup Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, który w piątek, 17 listopada obchodzi 10-lecie ingresu w Katedrze w Łomży, przyjął z radością pierwszy egzemplarz wydawnictwa od młodszego o pięć lat fotoreportera. Bohater i autor nie kryli wzruszenia.

« · «« · 141 · 142 · 143 · 144 · 145 · 146 · 147 · 148 · 149 · 150 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę