czwartek, 23 maja 2019 napisz DONOS@

Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni

Foto: Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni
cz cz, 01 czerwca 2006 22:54

Karolina Skłodowska kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży i dr Jerzy Jastrzębski dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zostali nagrodzeni w konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne roku 2005 w woj. podlaskim. Oboje zdobyli wyróżnienia w kategorii najciekawsze wydarzenie poza wystawiennicze.

Skandynawski breakdance łomżan

Foto: Skandynawski breakdance łomżan
cz pon, 29 maja 2006 00:27

Crazy Twisting Group łomżyńska formacja taneczna zajęła czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy „IDO European Streetdance Championships”. Mistrzostwa przez cały ubiegły tydzień rozgrywane były w fińskim mieście Espoo. Łomżanie starowali z kategorii formacji breakdance i ulegli tylko gospodarzom. To właśnie zespoły z Finlandii w Breakdance zajęły trzy pierwsze miejsca.

„Szanse na sukcesy” czterech łomżynianek

cz nie, 21 maja 2006 17:22

„Szansę na sukces” w telewizyjnej Dwójce wywalczyły aż cztery dziewczęta z grup wokalnych eMDek i Seven, prowadzonych przez Magdę Sinoff w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Urszula Durzyńska (17 lat), Joanna Zawłocka (17), Zuzanna Matejkowska (15) i Patrycja Bajno (14) zwyciężyły na festiwalu sztuki wokalnej w Lidzbarku Warmińskim.

Ile z nas w nas jest dzisiaj

cz so, 20 maja 2006 13:49

Spore zaskoczenie przeżyli goście wernisażu Elżbiety i Aleksandra Grzybków, malarskiego małżeństwa z Białegostoku, przybywający do Galerii Sztuki Współczesnej. Nie zostali wpuszczeni do sal wystawowych, a poproszeni o przejście na podwórko, na tę okoliczność nazwane szumniej – patio, gdzie stanęło około 50 krzeseł, z których skorzystała połowa widzów. Drugie tyle obejrzało zaskakujący pokaz mody na stojąco...

27. Kierec dla Państwa Salamonów

Foto: 27. Kierec dla Państwa Salamonów
cz so, 20 maja 2006 13:29

Dorota i Michał Salamonowie z Warszawy są tegorocznymi laureatami nagrody „Bursztynowy Kierec”. Od 11 lat Muzeum Północno-Maziowieckie w Łomży honoruje ludzi i instytucje zaangażowane w rozwój placówki wręczając im Bursztynowego Kierca. Nagroda wykonana z bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. W sobotę po raz pierwszy wręczono ja w nowej siedzibie muzeum przy ul. Dwornej.

Szafa gra ...i to jak

Foto: Szafa gra ...i to jak
cz so, 20 maja 2006 00:05

Monika dziewczyna ratownika, Lucija, Jak się masz kochanie, Małgośka, Nie płacz kiedy odjadę, Felicita, Daj mi te noc - to tylko niektóre nieśmiertelne przeboje na nowo i znakomicie zaranżowane i wykonywane przez kwartet Barbara Melzer, Beata Wyrąbkiewicz, Wojciech Dmochowski i Paweł Hartlieb. Szafa gra, bo tak nazywa się ten zespół, w piątek wystąpił w Łomży Koncert dedykowany był stowarzyszeniu Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Łomży z okazji 5-lecia jego działalności.

Krzysztof Kolberger recytował Tryptyk Rzymski w Katedrze

Foto: Krzysztof Kolberger recytował Tryptyk Rzymski w...
cz pt, 19 maja 2006 11:05

Krzysztof Kolberger wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Jana Pawła II w Łomży. Aktor znany jest m.in z wielu ról Teatru Telewizji, filmów, a także z seriali, oraz z najnowszej roli: dubbing postaci Papieża Polaka, w którą wcielił się Jon Voight.

Jubileusz łomżyńskich muzyków

Foto: Jubileusz łomżyńskich muzyków
mm pt, 19 maja 2006 06:46

50-latkowie Waldemar Borusiewicz i Wiesław Wasik świętowali muzyczne jubileusze. Pierwszy z nich z trąbką na scenie występuje od 30 lat, drugi – z klarnetem lub saksofonem – na scenie jest od ćwierć wieku. Obaj panowie są muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i pedagogami tutejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Złoty Mikrofon dla przedszkolaka z Łomży

Foto: Złoty Mikrofon dla przedszkolaka z Łomży
cz wt, 16 maja 2006 11:18

Dawid Dąbrowski – sześcioletni wokalista z Łomży - zdobył I miejsce i tytuł „Złotego Mikrofonu” podczas odbywającego się w Białymstoku XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja”. Do finału konkursu zakwalifikowało się 48 młodych piosenkarzy między innymi z: Suwałk, Augustowa, Bielska-Podlaskiego, Wysokiego - Maz., Zambrowa.

Anna Radwan w Alternatywnym Klubie Filmowym

Foto: Anna Radwan w Alternatywnym Klubie Filmowym
mm wt, 16 maja 2006 10:02

Anna Radwan, bohaterka filmu "Zakochany Anioł", gościła po raz pierwszy w Łomży w poniedziałek, 15 maja 2006 r. na zaproszenie Alternatywnego Klubu Filmowego. Aula II LO - do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze projekcje, których gośćmi byli Zbigniew Zamachowski i Krzysztof Globisz - pełna była młodych i "wcześniej urodzonych", jak mawiała nieodżałowanej pamięci Hanka Bielicka (1915-2006), patronka liceum. Dowiedzieliśmy się, co o Aniołach, Pani Hance i Łomży sądzi absolwentka krakowskiej PWST i aktorka Starego Teatru w Krakowie...

Ziomale z Łomży pojadą na ME

Foto: Ziomale z Łomży pojadą na ME
cz pon, 15 maja 2006 15:41

Formacja Crazy Twisting Group potwierdziła po raz kolejny swoją dobrą formę. Podczas Mistrzostw Polski Break dance Polskiej Federacji Tańca w Inowracławiu w kategorii formacje wywalczyli I miejsce. W nagrodę pojadą na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Finlandii.

Anna Radwan i "Zakochany Anioł" w Łomży

Foto: Anna Radwan i "Zakochany Anioł" w Łomży
mm cz, 11 maja 2006 10:43

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Alternatywnego Klubu Filmowego działającego przy II LO w Łomży. Spotkanie odbędzie się 15 maja (poniedziałek) o godz. 17.00. w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Tym razem będziemy oglądać film pt. Zakochany Anioł. Spotkanie poprowadzi Robert Łobko SSP. W programie będzie wprowadzenie do filmu, projekcja, dyskusja oraz spotkanie z Gościem specjalnym. Gościem specjalnym naszego spotkania będzie odtwórca jednej z głównych ról Anna Radwan. Wstęp na projekcję filmu i spotkanie z Gościem jest wolny.

Grajewska „Paka” na podium

cz pon, 08 maja 2006 17:54

Kapela Podwórkowa „Paka” z Grajewa zajęła trzecie miejsce na zakończonym w niedzielę XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu. Imprezę zorganizowało tamtejsze Centrum Kulturalne, a nagrodę ufundował minister kultury i dziedzictwa narodowego.

W bibliotece bez kary

cz pon, 08 maja 2006 13:42

Specjalną książkową amnestię ogłosiła Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Przez cały tydzień we wszystkich bibliotekach publicznych w Łomży nie będą pobierane kary pieniężne za przetrzymywanie książek ponad termin wypożyczenia. To prezent z okazji Tygodnia Bibliotek dla tych wszystkich, którzy kiedyś książkę wypożyczyli i zapomnieli oddać... Amnestia nie jest jednak jedyną atrakcją, która pracownicy łomżyńskiej biblioteki chcieliby przyciągnąć do siebie jak najwięcej czytelników. Organizowane są specjalne lekcje dla dzieci, konkursy, spotkania z autorami i kiermasz...

Edward Michalkiewicz z Wilna zwycięzcą III konkursu recytatorskiego „Miejsce na wiersz”

cz pt, 05 maja 2006 17:12

Poetyckie zmagania miały miejsce w Łomży. W finałowym koncercie konkursu recytatorskiego wzięło udział ponad 30-stu wykonawców z kraju i z zagranicy. Oprócz łomżyńskich uczestników na imprezę przyjechała młodzież z kilku miast północno-wschodniej Polski a także z Litwy.

Konkurs plastyczny "Herb Łomży"

Foto: Konkurs plastyczny "Herb Łomży"
mm cz, 27 kwietnia 2006 15:52

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza wszystkie dzieci i młodzież łomżyńskich szkół do wzięcia udziału w konkursie plastycznym p.t. „Herb Łomży. Prawdopodobnie herb otrzymała Łomża od książąt mazowieckich jeszcze w XV wieku równocześnie z nadaniem praw miejskich. Herbem miasta jest jeleń skaczący przez kamienie uwidoczniony na pieczęci dokumentu lokacyjnego.

Studio Piosenki PopArt podbija Warszawę

Foto: Studio Piosenki PopArt podbija Warszawę
cz wt, 25 kwietnia 2006 13:09

Młodzi łomżyńscy piosenkarze zgarnęli niemal komplet nagród podczas odbywającego się w warszawskiej „Doroszkarni” Konkursu Piosenki Jacka Cygana. Konkurs był eliminacją Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, a Łomżę reprezentowała na nim dziewięcioosobowa grupa Studia Piosenki PopArt.

Kolejny sukces łomżyńskich uczniów.

mm pon, 24 kwietnia 2006 20:44

Kolejny w tym roku sukces młodych twórców z Łomży na arenie ogólnopolskiej. W zakończonym właśnie przez Warszawską Akademię Sztuk Pięknych konkursie plastycznym "Tęcza" I miejsce zajęła uczennica Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży Wioletta Wnorowska. Na konkurs napłynęło kilkaset prac z całego kraju. Jury, składające się wyłącznie z profesorów warszawskiej akademii, zwróciło uwagę na wysoki poziom konkursowych dzieł, duże umiejętności ich autorów oraz efekty osiągane przez szkolnych opiekunów konkursu. Wioletta Wnorowska zgłosiła do konkursu pejzaż olejny. W nagrodę wyjedzie do Berlina i Poczdamu.

Roztańczona Łomża

Foto: Roztańczona Łomża
cz pon, 24 kwietnia 2006 08:06

Niemal 350 tancerzy wirowało w sobotę na parkiecie sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Odbył się tu X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „ Puchar Prezydenta” organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża.

« · «« · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · 143 · 144 · »» · »
 
Zobacz także
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę