piątek, 06 grudnia 2019 napisz DONOS@

Baldanders: demon przemiany a istota zła

Foto: Baldanders: demon przemiany a istota zła
cz śr, 30 maja 2007 06:04

Pierwszy dzień XX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WALIZKA za nami. Przyniósł sporo dobrych wrażeń widzom (i zapewne jurorom) oraz ciekawych znajomości aktorom z Europy (Rosja, Francja, Białoruś, Wielka Brytania, Grecja, Czechy, Niemcy, Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Polska). Natomiast piszącemu te słowa ofiarował zaskoczenie...

Znany w świecie, lubiany przez widzów

Foto: Znany w świecie, lubiany przez widzów
mm wt, 29 maja 2007 12:29

Trzy dzwonki w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży o godz. 9 obwieściły światu, że rozpoczyna się XX Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA. Dyrektor TLiA Jarosław Antoniuk witał gości, wśród których najważniejsi byli artyści z 13 startujących w konkursie zespołów (osiem zagranicznych i pięć polskich), rywalizujących o nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł.

Od przedszkola do Opola

Foto: Od przedszkola do Opola
cz pt, 25 maja 2007 06:30

Dawid Dąbrowski, 8-letni uczeń kl. 1 w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży, zakwalifikował się do udziału w programie "Od przedszkola do Opola". Dawid wykonywał piosenkę pt. "Tłum" z repertuaru Justyny Steczkowskiej. - W studio telewizyjnym podczas nagrania było zupełnie inaczej, niż gdy oglądałem ten program w telewizji - opowiada chłopiec. - Myślałem, że za srebrnymi wrotami jest przejście do garderoby małych artystów, a w rzeczywistości - goła ściana i poukrywane kamery.

Będziemy ostro ćwiczyć, pokażemy żar dusz

Foto: Będziemy ostro ćwiczyć, pokażemy żar dusz
cz pon, 21 maja 2007 19:03

- Ćwiczyliśmy przed Mistrzostwami Polski po trzy godziny dziennie, ale na szczęście obyło się bez kontuzji - opowiada tancerz Krzysztof Kowalewski z Crazy Twisting Group, która wróciła z tytułem wicemistrzyni kraju w breakdance. - Warto było, bo wystąpimy za miesiąc na Mistrzostwach Europy w Austrii! Najlepsza w województwie podlaskim formacja breakdance Crazy Twisting Group z Łomży wywalczyła drugie miejsce na Mistrzostwach Polski, które w minioną sobotę odbywały się w Szczecinie.

Kolejni uhonorowani Kiercem

Foto: Kolejni uhonorowani Kiercem
cz pon, 21 maja 2007 11:34

Firma Domax i Bolesław Zawadzki - właściciel Łomżyńskiej Fabryki Mebli otrzymali nagrodę Bursztynowego Kierca. W ten sposób Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży honoruje ludzi i podmioty, które szczególnie pomagają placówce. Nagroda przyznawana jest już od 11 lat.

Czy zaśpiewa razem z synową...?

Foto: Czy zaśpiewa razem z synową...?
mm nie, 20 maja 2007 12:32

O byciu babcią i przebojach, które śpiewała cała Polska, z Haliną Kunicką rozmawia Mirosław R. Derewońko Mirosław R. Derewońko: - Znakomicie Pani wygląda! Nikt by nie powiedział, że w przyszłym roku urodzona we Lwowie piosenkarka po studiach prawniczych w Warszawie będzie świętować 70. urodziny! Halina Kunicka: - Skąd pan to wie?!

Młode Talenty grają na medal

Foto: Młode Talenty grają na medal
cz pt, 18 maja 2007 18:48

Serce podskakiwało z radości, a dusza śpiewała na wiwat, kiedy słuchałem wczoraj prawie trzygodzinnego koncertu Młode Talenty, który od kilku lat organizuje Łomżyńska Orkiestra Kameralna z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Łomży. Utalentowani uczniowie PSM wystąpili w sali widowiskowej ŁOK przy ul. Nowej jako soliści z profesjonalistami, dając popis umiejętności warsztatowych, wrażliwości na muzyczne niuanse utworów z różnych epok i ciekawej interpretacji klasycznego repertuaru. Koncert prowadziła jak zwykle elegancko i swobodnie Elżbieta Leszczyńska, a kameraliści po raz pierwszy w prawie 30-letniej historii orkiestry zagrali pod batutą... również 30-letniego Wojciecha Rodka. Jednak najjaśniej zaświeciły gwiazdy młodych wirtuozów.

Ludzkie oblicza powiatowej kultury

Foto: Ludzkie oblicza powiatowej kultury
cz śr, 16 maja 2007 18:24

Laureaci siódmej edycji Nagrody Starosty Powiatu Łomżyńskiego odebrali dzisiaj wyróżnienia podczas sesji Rady Powiatu. Nagrodzeni to: malarz z Miastkowa Kazimierz Kuskowski (2000 zł brutto), plastyk i społecznik ze Zbójnej Jan Zieliński (1000 zł brutto), muzykująca i śpiewająca rodzina Lipskich z Łomży (1500 zł brutto) oraz Aleksander Plaga i Arkadiusz Chojnowski (1500 zł brutto), twórcy łomżyńskiego telewizyjnego Studia Skorpion. Ci ostatni swoją nagrodę przekazali w całości rodzinie, której dom niedawno spłonął w Mątwicy.

Nasz teatr zdobywa Lwów!

mm pon, 14 maja 2007 22:15

Łomżyński Teatr Lalki i Aktora powrócił z VI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Złoty Telesik - 2007", który odbywał się od 8 do 11 maja we Lwowie na Ukrainie. Nasi aktorzy przedstawili sztukę Egnera Thorbjorna pt. "Karius i Baktus" w reżyserii Jarosława Antoniuka, ze scenografią Przemysława Karwowskiego i muzyką Bogdana Szczepańskiego. Podczas festiwalu o formule przeglądu, a nie konkursu, prezentowało się kilkanaście zespołów, głównie z krajów b. Związku Radzieckiego. Nasz teatr wypadł wyśmienicie.

Byłem prześladowany, chcę lustracji

Foto: Byłem prześladowany, chcę lustracji
mm nie, 13 maja 2007 16:49

Z Tomaszem Budzyńskim, założycielem, autorem tekstów i kompozytorem legendarnej grupy ARMIA rozmawia Mirosław R. Derewońko.

Łomżyńska pianistka uznana

Foto: Łomżyńska pianistka uznana
cz pt, 11 maja 2007 14:46

Aleksandra Julia Rogińska uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Łomży zajęła II miejsce podczas odbywającego się w Suwałkach II Międzynarodowego Konkursu Dla Młodych Pianistów im. Roberta Schumanna "Für Musik" – To jeden z największych tego typu konkursów w Polsce – powiedział przewodniczący jury Waldemar Andrzejewski, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ponad stu młodych pianistów z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy i Rosji rywalizowało w pięciu kategoriach wiekowych.

O przyjaźni Cyganów i sepleniących artystach z rozśpiewanym aktorem Emilianem Kamińskim rozmawia MRD

Foto: O przyjaźni Cyganów i sepleniących artystach z ...
mm cz, 10 maja 2007 20:48

Mirosław R. Derewońko: - Pokazał się Pan w Łomży z jak najlepszej strony - wielka skala głosu od basu przez tenor i falset aż po niemal alt. Do tego muzykalność i zmysł interpretacji, wyjątkowy charakter komiczny i udane parodie. Parodie, ale głównie aktorów i śpiewaków operowych. Wydaje się Pan pogodnym optymistą, a tu nagle taki złośliwy koncept! Emilian Kamiński: - Pracuję w kulturze i są w niej również takie zjawiska, z których można się pośmiać. Zrobiliśmy kiedyś nawet spektakl "Opera Granda", gdzie ten pomysł został rozwinięty. Miał ogromne powodzenie. To jest żart, tzw. obyczajówka, kiedy ludzie śmieją się z obyczajów.

Ministerialny Mecenat nad łomżyńską kuturą

cz cz, 10 maja 2007 16:34

Niemal milion złotych otrzyma sześć placówek kultury z Łomży z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Właśnie ogłoszono wyniki naboru wniosków składanych w ramach projektu Mecenat Kultury 2007. W skali całego kraju na ten projekt przeznaczonych jest 25 mln zł.

Gra o sukces

Foto: Gra o sukces
cz cz, 10 maja 2007 12:00

Łukasz Lipski ze Studia Piosenki POPART w MDK-DśT będzie reprezentował Łomżę w finale XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki WYGRAJ SUKCES w Tarnobrzegu. W przesłuchaniach konkursowych do tego najważniejszego i największego festiwalu, które odbyły się w 50. ośrodkach w całym kraju wzięło udział ponad 2100 uczestników! Aż czworo młodych wokalistów z Łomży po eliminacjach, które odbyły się w marcu w Warszawie znalazło się w półfinale - Ewa, Łukasz i Marcin ze Studia POPART oraz 7-letni Dawid, którego do konkursu przygotowywał tata - nauczyciel szkoły muzycznej.

Pytania do ludzi, listy do Boga

Foto: Pytania do ludzi, listy do Boga
mm śr, 02 maja 2007 09:52

- Pytaliśmy Profesora, czy możemy się wycofać, ale stwierdził, że raczej nie – żartowali młodzi aktorzy przed premierą „Oskara" w reż. Lecha Wolińskiego, wychowawcy w Bursie nr 2, prowadzącego od 1996 r. Teatr Eksperymentalny. - Przecież nie na darmo nas wyłonił! - Kartka o poszukiwaniu chętnych do grania w teatrze wisiała w bursie przez miesiąc i nic, bez echa – opowiadał mi z kolei Lech Woliński. - Ale obserwowałem wychowanków, jak się zachowują, o czym rozmawiają, jakie interesują ich książki i filmy. A potem mówiłem: „Grasz w teatrze”!

Jabłoń Kościelna nagrodzona w Białymstoku

mm pon, 30 kwietnia 2007 18:57

Zwycięzcami V Festiwalu Małych Form Teatralnych "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi" zostali uczniowie Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej (gm. Nowe Piekuty, pow. wysokomazowiecki, Diecezja Łomżyńska). Finał odbył się tradycyjnie w Teatrze Dramatycznym. Drugie miejsce zajęli młodzi aktorzy ze Społecznego Gimnazjum nr 4 w Białymstoku, a trzecie - z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Suwałkach.

V Konkurs Poetycki im. Jana Kulki rozstrzygnięty.

mm so, 28 kwietnia 2007 10:53

Adrian Marczak z Konina – autorem najlepszego wiersza wśród nadesłanych na V Konkurs Poetycki im. Jana Kulki. Znamy już wszystkich 6-ciu laureatów konkursu. W Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbyło się podsumowanie poetyckiego współzawodnictwa. W tym roku do organizatorów wpłynęły aż 83-y zestawy wierszy napisanych przez autorów z całej Polski. Po ich przeczytaniu jury w składzie: Barbara Kulka, Andrzej Zaniewski i Wojciech Kas zdecydowało o podziale nagród.

Gimnazjalisci recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego i Papieża

Foto: Gimnazjalisci recytowali wiersze ks. Jana Tward...
cz cz, 26 kwietnia 2007 22:40

Mateusz Prokopiuk z Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży zwyciężył w II Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim "Poeta w sutannie". Jurorzy nie mieli wątpliwości, ze to właśnie on powinien zdobyć pierwszą nagrodę za recytację tekstów Karola Wojtyły "Szymon z Syreny" i Jana Pawła II "Prasakrament". Drugie miejsce zajęła Alicja Gardocka z PG nr 8, a trzecie - Patrycja Łebkowska z PG nr 3, które bardzo sprawnie zorganizowało finał konkursu, towarzyszącego XIII Dniom Kultury Chrześcijańskiej. Wyróżnienia zdobyły Ewa Obiedzińska z PG nr 6 i Marta Borawszka z Gimnazjum w Jedwabnem.

Talent jak na Kurpika przystało

Foto: Talent jak na Kurpika przystało
cz wt, 24 kwietnia 2007 16:37

Romuald Grużewski – kowal ze Zbójnej otrzymał KURPIKA 2006 – nagrodę Prezesa Związku Kurpiów w Ostrołęce. Tą prestiżową nagrodą Związek Kurpiów od 2001 r. honoruje osoby i instytucje zasłużone dla Kurpiowszczyzny. Grużewski KURPIKA otrzymał w kategorii talent.

« · «« · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · 143 · 144 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę