piątek, 06 grudnia 2019 napisz DONOS@

Hanka i „trzy ławki”

Foto: Hanka i „trzy ławki”
cz cz, 05 lipca 2007 12:01

Młody rzeźbiarz Michał Selerowski jest projektantem pomnika Hanki Bielickiej, który ma stanąć w Łomży. 25-latek przedstawił trzy wersje „pomnika ławki”. To który z nich będzie miał szansę na realizacje na razie nie wiadomo. Prezydent Łomży o to, który z nich zasługiwałby na ostateczne wykonanie w brązie pyta mieszkańców.

Najlepsi w Europie

Foto: Najlepsi w Europie
cz śr, 04 lipca 2007 13:43

Formacja tańca break dance Crazy Twisting Group działająca w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych po raz kolejny potwierdziła swoją dobrą formę... Podczas europejskich mistrzostw „IDO EUROPEAN CHAMPIONSHIP”, które odbyły się 28.06-1.07 br. w Graz w Austrii nasi tancerze stanęli na najwyższym podium.

Kurpie sprzed „Cepelii”

Foto: Kurpie sprzed „Cepelii”
cz so, 30 czerwca 2007 13:23

Kurpiowski folklor, tradycja, przyroda... o każdej porze roku. „Kurpie - Puszcza Zielona” - to najnowszy album fotograficzny Gabora Lorinczego. Wydawnictwo zaprezentowano w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Prezentację połączono z otwarciem wystawy zdjęć Gabora Lorinczego. Na ekspozycje składa się kilkadziesiąt fotogramów wybranych z kilkuset prezentowanych w albumie. Jak mówi Gabor Lorinczy niektóre ze zdjęć mają po 30 – 40 lat... i pokazują Kurpie sprzed okresu „Cepelii”...

Grand Prix dla wokalisty z Łomży

Foto: Grand Prix dla wokalisty z Łomży
cz wt, 26 czerwca 2007 18:33

Łukasz Lipski (13 lat) z działającego przy Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży Studia POPART otrzymał Grand Prix na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki WYGRAJ SUKCES w Tarnobrzegu. Przechodząc jak „burza” przez 2 tury eliminacji wstępnych - wojewódzkich i regionalnych - Łukasz znalazł się w finale, gdzie okazał się najlepszy ze 115 wykonawców występujących w czterech kategoriach wiekowych.

Dobre słowo ubogaca duszę

Foto: Dobre słowo ubogaca duszę
mm pon, 25 czerwca 2007 10:23

"Kobieta w sukience zapinanej z tyłu na guziki" to utwór Janiny Osewskiej z Augustowa, która zdobyła I nagrodę (800 zł) w VIII Czerwcowym Komkursie Jednego Wiersza, zorganizowanym przez Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży. Drugą nagrodę (500 zł), ufundowaną przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych, otrzymała Marta Anna Dacko-Włodarzewska z Łomży za tekst inspirowany dramatycznym epizodem z Księgi Sędziów (Sdz, 19,25). Wyróżnienia jury przyznało: Elżbiecie Michalskiej ze Złotorii, Józefie Drozdowskiej z Augustowa i Marcie Wojewódzkiej z Sokółki. Finałowa piątka dostała też upominki od Radia Białystok, które sprawowało patronat nad tą imprezą.

Noc Świętojańska

Foto: Noc Świętojańska
mm nie, 24 czerwca 2007 10:02

Noc Kupały, zwana też Nocą Kupalną, Kupalnocką lub Nocą Świętojańską czy też potocznie Sobótką lub Sobótkami to nazwa słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem Słońca, obchodzonego w najkrótszą noc w roku. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości - obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, germańskie i celtyckie.

Sukcesy łomżyńskich tancerzy

Foto: Sukcesy łomżyńskich tancerzy
cz wt, 19 czerwca 2007 15:32

W miniony weekend (15-17.06.07) w Kompleksie Hotelowym nad Zalewem w Wasilkowie odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Tańca Młodzieżowego. Wystąpiło około tysiąca młodych tancerzy. Łomżę godnie reprezentowała „młodsza” formacja break dance - „Plastic Squad” z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych, którzy zajęli drugie miejsce. Poza tym w kategorii break dance solo Kamil Kowalewski zajął pierwsze miejsce, Kacper Zientalski drugie, a Filip Stypułkowski czwarte.

Mały Książę marzy w dusznych oparach współczesności

Foto: Mały Książę marzy w dusznych oparach współczesn...
mm pon, 18 czerwca 2007 20:09

- Główny bohater naszego spektaklu Aleks to młody chłopak, wybierający się na studia i muszący zdecydować, w jaki sposób pokierować życiem - mówi Joanna Klama, autorka scenariusza i reżyserka wystawionej przez gimnazjalno-licealną grupę ADEHADE sztuki "W zależności. Bajka dla niegrzecznych dzieci". - Czy pójdzie ryzykowną drogą marzeń o zwiedzaniu nieznanych lądów po studiach na turystyce, czy wybierze bardziej komfortową i dochodową karierę po ekonomii lub marketingu. Okazuje się, że jego decyzje nie są do końca samodzielne. Co z tego wyniknie...?

Rzymianie wrócili

Foto: Rzymianie wrócili
mm nie, 17 czerwca 2007 18:45

Konkursy dla dzieci, bicie monet, pieczenie prosiaka na ognisku, walki Rzymian to część atrakcji jakie w niedzielny dzień mogły doświadczyć goście trzeciego już pikniku historycznego. Organizatorem jest Muzeum Północno – Mazowieckie w Łomży, które na swoim dziedzińcu zorganizowało piknik, a tym razem mogliśmy się cofnąć aż do czasów rzymskich.

Dziesięć lat, ja i majestatyczny łoś

Foto: Dziesięć lat, ja i majestatyczny łoś
mm so, 16 czerwca 2007 22:33

Jak zwykle, na przekór obiegowym opiniom, wybrałem sobie z kilkudziesięciu zdjęć jedno, aby podpytywać fachowców i laików, jakie ich zdaniem jest "najlepsze". Jakie zwraca uwagę, jakie zastanawia, jakie wabi urodą. Żeby Państwa nie nużyć, powiem, że dla mnie był to łoś "upolowany" przez Jerzego Chaberka. Majestatyczne zwierzę wyłania się z wód, a krople wokół niego lśnią krystalicznie, jakby natura obrzucała je brylantami na szczęście. Efektowna praca widoczna jest nawet z trotuaru, jesli zechcecie zerknąć w witrynę GPA przy Starym Rynku (albo wstapić, wstęp wolny).

Lila nakręciła pierwszy zawodowy klip

Foto: Lila nakręciła pierwszy zawodowy klip
cz so, 16 czerwca 2007 08:46

Lila Horoszko, poetycko-bluesowo-rockowa wokalistka z Łomży, wystąpiła w wideoklipie do swojej piosenki "Oszalałam", która została nagrodzona na Festiwalu Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu. Trwająca ponad cztery minuty opowieść dzieje się wśród jezior, starych kamieniczek i uliczek Myśliborza.

Mistrzowie pięknego czytania

Foto: Mistrzowie pięknego czytania
cz śr, 13 czerwca 2007 16:29

Dziewięcioro uczniów dotarło do finału II Międzygimnazjalnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania", który odbył się w bibliotece Publicznego Gimnazjum nr 3. Mistrzem został reprezentant gospodarzy Michał Lutoborski (ubiegłoroczny wicemistrz), którym opiekowała się w trakcie przygotowań polonistka Katarzyna Duchnowska. Jury nie miało łatwego wyboru... Wicemistrzynią Pięknego Czytania Anno Domini 2007 została Natalia Chojnowska z Publicznego Gimnazjum nr 2, której opiekunką jest Janina Szymkiewicz.

Jarocka, Stanisławska i sołtys Kierdziołek

Foto: Jarocka, Stanisławska i sołtys Kierdziołek
mm pon, 11 czerwca 2007 19:50

"Przyjaciele Pani Hani" to był świetny koncert kameralny. Koncert ze smakiem pomyślany i elegancko poprowadzony przez Romana Borawskiego oraz świetnie zorganizowany przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych z okazji Dni Łomży. Kameralny koncert przed gimnazjum żeńskim, które ukończyła w 1934 r. najsłynniejsza łomżynianka świata, czyli na dziedzińcu przed II LO przy pl. Kościuszki. Na dziedzińcu wśród zieleni w ciepły niedzielny wieczór ponad 200 widzów, a na scenie...

Szczęśliwy i krzepki jak 80-latek

Foto: Szczęśliwy i krzepki jak 80-latek
mm pon, 11 czerwca 2007 11:02

Tysiące gości skorzystało wczoraj z pięknej pogody w przepięknej scenerii położonego na malowniczej skarpie nadnarwiańskiej Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, gdzie przez całą niedzielę odbywały się Skansenowskie Spotkania. Przyjechali głównie łomżyniacy, ale sporo było zwiedzających z Kurpiowszczyzny i Warszawy. Jedno z trzech w Podlaskiem muzeów na świeżym powietrzu obchodzi w tym roku 80-lecie istnienia. Jak się czuje 80-latek?

Piękny koncert w rocznicę

Foto: Piękny koncert w rocznicę
mm wt, 05 czerwca 2007 08:59

W poniedziałek wieczorem odbył się wzruszający koncert z okazji 16 rocznicy pobytu w Łomży Jana Pawła II. W znanych utworach między innymi Grażyny Łobaszewskiej, Edyty Geppert, Maryli Rodowicz wystąpili młodzi artyści z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży: Joanna Zawłocka, Urszula Durzyńska, Patrycja Bajno i Michał Haratym oraz chór, stworzony z dziewczęcych grup wokalnych MDK-DŚT i chórzystów, z którymi wcześniej współpracowała Pani Dyrygent Magda Sinoff. Fragmenty utworów Jana Pawła II recytowała Joanna Szwarc.

Huczne „Dni Zambrowa”

Foto: Huczne „Dni Zambrowa”
cz pon, 04 czerwca 2007 21:42

Przez cały tydzień bawili się mieszkańcy Zambrowa. Po raz jedenasty obyły się dni miasta. Gwiazdą tegorocznej imprezy był zespół WILKI, który porwał publiczność prawie dwugodzinnym koncertem. Dni Zambrowa zamknął energetyczny koncert zespołu SILK, podczas którego można było usłyszeć największe przeboje legendarnego zespołu Queen.

Łomżyńska „szansa na sukces”

Foto: Łomżyńska „szansa na sukces”
cz so, 02 czerwca 2007 14:53

Kolejna łomżyńska piosenkarka ma „szansę na sukces”. Tym razem w popularnym programie telewizyjnym wystąpi Joanna Zawłocka – solistka żeńskiej grupy wokalnej „emdek” działającej przy łomżyńskim MDK-DŚT. Bohaterką programu będzie Irena Santor.

Lalkarze z Białegostoku zwyciężyli w Międzynarodowych Spotkaniach Teatralnych "Walizka" 2007 w Łomży

Foto: Lalkarze z Białegostoku zwyciężyli w Międzynaro...
cz so, 02 czerwca 2007 09:41

Reprezentanci Białostockiego Teatru Lalek zdobyli główną nagrodę jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka" w Łomży. Marcin Bikowski i Marcin Bartnikowski otrzymali Nagrodę Prezydenta Łomży w wysokości 5 tys. zł oraz statuetkę Przemysława Karwowskiego za rewelacyjne wykonanie i fascynującą wizję artystyczną przedstawienia “Baldanders”. Nagrodą indywidualną uhonorowany został także Marcin Bikowski za kreację aktorską.

Wielkie sekrety małych mężczyzn, czyli fantazmat, a więc XX WALIZKA - dzień drugi

Foto: Wielkie sekrety małych mężczyzn, czyli fantazma...
mm cz, 31 maja 2007 10:48

Zwracam uwagę na spektakl „Mojo i Mickybo” Teatru Krypta. Ta Krypta to w rzeczywistości mała salka na ok. 40 osób ze scenką może 3 na 4 metry w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tam zgłosił się Paweł Niczewski (odtwórca współtytułowego Mojo), aktor Teatru Współczesnego, który z „Dialogu" (pismo teatralne) wybrał sztukę, jaką mogliśmy obejrzeć w za dusznej – niestety, tak od lat... - sali na drugim piętrze MDK-DŚT. Że spektakl jest już obsypany nagrodami na konkursach dramaturgii w Szczecinie, Bydgoszczy i Łodzi – wiecie na razie Państwo...

« · «« · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · 143 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę