czwartek, 23 maja 2019 napisz DONOS@

Trwają Dni Kultury Kurpiowskiej.

Foto: Trwają Dni Kultury Kurpiowskiej.
mm nie, 16 lipca 2006 12:19

Występy kapel, pokazy twórców ludowych i konkursy dla publiczności rozpoczęły XIII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie. Dziś drugi dzień ludowej imprezy.

Rycerze z Łomży gotują się do bitki

Foto: Rycerze z Łomży gotują się do bitki
cz pt, 14 lipca 2006 16:40

Jak co roku w środku lata dwór Księcia Konrada Mazowieckiego przenosi się z Łomży do zamku w Ciechanowie. Tam w ostatnich dniach lipca zjadą z całej Polski, a także spoza jej granic goście, którzy uczestniczyć będą w ucztach, zabawach i turnieju rycerskim. Wyłonieni zostaną najsprawniejsi szermierze, najcelniejsi łucznicy i łuczniczki.

Łomżanka na Festiwalu Top Trendy

Foto: Łomżanka na Festiwalu Top Trendy
cz pt, 14 lipca 2006 11:29

Marta Kosakowska zaśpiewa podczas sobotniego koncertu trendy w Sopocie. 25-letnia łomżanka pod pseudonimem Marika będzie walczyła o tytuł najlepszej wschodzącej gwiazdy muzyki.

Crazy Twisting Group - wicemistrzami Europy wschodniej

Foto: Crazy Twisting Group - wicemistrzami Europy wsc...
cz pon, 03 lipca 2006 12:09

Formacja Crazy Twisting Group działająca przy Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży odniosła kolejny sukces! 1 lipca w Szczecinie wytańczyła drugie miejsce na Mistrzostwach Europy „Battle Of The Year Nord East Europe 2006”.

Informacja o Czerwcowym Konkursie Jednego Wiersza – Łomża 2006

Foto: Informacja o Czerwcowym Konkursie Jednego Wiers...
cz pt, 30 czerwca 2006 13:00

W pierwszym etapie konkursu, obejmującym nadsyłanie pod adresem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w terminie do 20 maja 2006 r. własnych, niepublikowanych utworów poetyckich, 104 osoby nadesłały 111 utworów.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „NAREW – OBLICZA RZEKI”

mm cz, 29 czerwca 2006 09:10

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego tematem jest rzeka Narew. Jest to jedyna w Europie i jedna z trzech na świecie rzek zwanych warkoczowymi, gdyż płynie ona siecią rozgałęzionych i łączących się koryt. Czyniąc przedmiotem zainteresowania i obiektem fotografii konkretną rzekę chcemy zwrócić uwagę na specyfikę rzeki i pejzażu w jakim się pojawia. Zachęcamy do tworzenia cykli fotografii, będących opowiadaniem rzecznych historii. Galeria Ostrołęka OCK, Organizator

SB wiecznie żywa... Świadkowie nieznanych historii. Bezpieka na tropie Czesława Miłosza...

Foto: SB wiecznie żywa... Świadkowie nieznanych histo...
cz śr, 21 czerwca 2006 22:02

Noblista Czesław Miłosz w czerwcu 1981 roku w Łomży spędził dwa dni. Jego wizyta w mieście była ważnym wydarzeniem nie tylko dla literatów i inteligencji, ale zelektryzowała także miejscowy aparat bezpieczeństwa. W 25 lat po tamtym wydarzeniu, o tym jak intensywnie łomżyńscy „esbecy” i ich agenci śledzili poetę i wszystko co w związku z jego wizytą w mieście się działo wspominano podczas spotkania w MDK-DŚT. Wśród obecnych na sali był także ówczesny porucznik Janusz Gwardiak, który w 1981 roku organizował akcję łomżyńskiej Służby Bezpieczeństwa przeciw „Łomżyńskiej Wiośnie Literackiej”.

Jeszcze więcej Rokendrola

Foto: Jeszcze więcej Rokendrola
mm śr, 21 czerwca 2006 09:47

Niekonwencjonalnie, bo rokendrolowo przywitamy w tym roku lato, a to za sprawą młodych wokalistów ze Studia Piosenki PopArt, którzy właśnie 22 czerwca, o godz. 20.00 - wystapią ze swoim najnowszym programem w centrum miasta, na Starym Rynku. Na program koncertu "Jeszcze Więcej Rokendrola" złożą się niezapomniane polskie i światowe szlagiery z lat 60-tych i 70-tych.

Przy kozicowym piwie... o Miłoszu

Foto: Przy kozicowym piwie... o Miłoszu
cz wt, 20 czerwca 2006 17:20

Literaci profesorowie Ryszard Matuszewski i Aleksander Fiut a także poeci Ryszard Krynicki, Krzysztof Karasek i Erwin Kruk w nowgrodzkim Skansenie rozmawiali o poezji, życiu i roli jaką w Polsce pierwszej Solidarności odgrywał Czesław Miłosz. Przypomnienie burzliwej i ważnej dyskusji literatów z Czesławem Miłoszem jaka obyła się w czerwcu 1981 roku w Skansenie w Nowogrodzie rozpoczęło wspominanie i świętowanie 25. rocznicy wizyty noblisty w Łomży.

Śpiewające sukcesy łomżanek

cz so, 17 czerwca 2006 11:55

Zaczęły od Grajewa, potem były Suwałki, Lidzbark Warmiński, Zakopane, Hajnówka i na koniec Leszno... i to wszystko zaledwie przez półtora miesiąca... Młode wokalistki z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży śpiewające pod okiem instruktora muzyki - Magdy Sinoff wzięły udział w konkursach wokalnych odbywających się całej Polsce.

Miłosz w Łomży - 25 lat później

Foto: Miłosz w Łomży - 25 lat później
cz cz, 15 czerwca 2006 21:23

PROGRAM Łomża, 20 – 22 czerwca 2006 r.

Ochman na koniec

Foto: Ochman na koniec
mm śr, 14 czerwca 2006 23:55

Łomżyńska Orkiestra Kameralna mocnym uderzeniem zakończyła kolejny sezon artystyczny. W środę wieczorem na Starym Rynku w Łomży przy akompaniamencie ŁOK wielkie przeboje operowe i operetkowe śpiewali Magdalena Pilarz – Bobrowska, Alicja Węgorzewska – Whiskerd i słynny Wiesław Ochman. Koncert „gwiazd” odbył się w ramach Dni Łomży.

Sukces Debiutantów

cz wt, 13 czerwca 2006 14:45

W VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Grajewie, który odbył się 11 czerwca 2006r. wzięły udział trzy grupy taneczne działające w MDK-DśT. Kolejny sukces w swojej karierze odniosła formacja TWIST , która mimo dużej konkurencji (17 grup) zajęła III miejsce w kategorii wiekowej od 17-21 lat.

Amazonki niosą radość i nadzieję.

mm wt, 13 czerwca 2006 10:31

„Jedno jest niebo dla wszystkich I jedno słońce nad nami! A my jak dzieci pragniemy Miłości bez granic” przypomina Don Vasyl, lider zespołu Cygańskie Gwiazdy, w rozmowie z Mirosławem R. Derewońko, z okazji IX Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, zorganizowanych przez łomżyńskie Amazonki.

Łomżyniacy wracają do siebie...

cz pon, 12 czerwca 2006 21:50

Trwają gorączkowe przygotowania do XII Zlotu Nauczycieli i Wychowanków Szkół Ziemi Łomżyńskiej. To unikalna w skali kraju impreza, na której spotykają się absolwenci wszystkich szkół. Odbywa się co trzy lata od 1958 roku. Uczestniczą w niej łomżyniacy, którzy ukończyli w młodości średnie szkoły łomżyńskie, a później różne koleje losu spowodowały, że musieli emigrować znad Narwi. Jednak bardzo chętnie tu wracają. Spotykają się m.in. w swoich dawnych szkolnych ławach, wspominają, cieszą się swoją Łomżą.

Średniowieczna Łomża

Foto: Średniowieczna Łomża
mm nie, 11 czerwca 2006 17:24

Rycerze i szczęk walki, średniowieczna muzyka i rzemieślnicy niczym sprzed setek lat... Powroty do przeszłości zafundowało łomżanom miejscowe Muzeum Północno-Mazowieckie. Przez całą niedziele na muzealnym dziedzińcu za sprawa miłośników średniowiecza z Łomży, Białegostoku i Warszawy można było dotknąć historii tej ziemi. Rycerskie kompanie co chwila stawały „w polu” ku powszechnej uciesze zgromadzonej gawiedzi...

„Powroty do przeszłości”

Foto: „Powroty do przeszłości”
cz so, 10 czerwca 2006 23:04

Pokazy walk rycerskich i rzemiosła średniowiecznego czekają na mieszkańców Łomży i okolic. Muzeum Północno-Mazowieckie już po raz 2 organizuje imprezę pod nazwą „Powroty do przeszłości”.

Wystawa fotografii Wojtka Surawskiego "Spektakl na niebie"

Foto: Wystawa fotografii Wojtka Surawskiego  "Sp...
mm pon, 05 czerwca 2006 13:01

Od 1979r. jest członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pełnił wiele funkcji w Zarządzie ŁTF. W latach 1983-1988 członek Rady Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych. Komisarz Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego "Przyroda w makrofotografii"; Czerwone Bagno 1987r. Delegat na Kongres Fotografów Polskich w Warszawie 1989r. oraz Komisarz wystawy "Łomża powojennego XX-lecia"; w 1991r.

Zwyciężyli w Drozdowie

Foto: Zwyciężyli w Drozdowie
cz nie, 04 czerwca 2006 08:15

Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia w grupie młodszej, a także Jagoda Żulichowska z Krakowa oraz duet fortepianowy Natalia Figiel i Samanta Kobak z Nysy w grupie starszej - to zwycięzcy III Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. W sobotę finał konkursu odbył się w Drozdowie. We wcześniejszych eliminacjach udział wzięło niemal stu młodych muzyków z całego kraju.

Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni

Foto: Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni
cz cz, 01 czerwca 2006 22:54

Karolina Skłodowska kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży i dr Jerzy Jastrzębski dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zostali nagrodzeni w konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne roku 2005 w woj. podlaskim. Oboje zdobyli wyróżnienia w kategorii najciekawsze wydarzenie poza wystawiennicze.

« · «« · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · 142 · 143 · »» · »
 
Zobacz także
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę